Donek jeden z najzdrowszych do niedawna kotów zabranych w ubiegłym roku z terenów wejherowskiego Kauflandu ma od jakiegoś czasu kłopoty ze zdrowiem.
 Zaczęło się od wyłysień i uporczywego wylizywania sierści na grzbiecie, głowie szyi.  Na wizycie u lekarza okazało się ze w jamie ustnej panuje ogromne zapalenie dziąseł, gardła i języka.  Po zajrzeniu w uszy okazało się że z prawego wylewa się ropa a na dnie ucha urósł polip. Donka poddano zabiegowi usunięcia polipa i oczyszczania zębów z lekkiego nalotu (na ten cel zbieraliśmy fundusze na innej zbiórce na konkurencyjnym portalu).

Po dwóch tygodniach od zabiegu okazało się, że Donek znowu wydrapuje sierść a stan jamy ustnej się nie poprawił. W poniedziałek 9 lipca Donek otrzymał steryd - świąd przeszedł. 16.07 miał zaplanowaną wizytę kontrolną niestety 15.07 w nocy strasznie wymiotował a rano wydalił kałużę krwi zamiast stolca. 

Natychmiast pojechał na ostry dyżur. badania krwi wskazały prawidłowe parametry nerkowe i wątrobowe. Natomiast jest bardzo odwodniony oraz niestety ma bardzo wysoki poziom białych krwinek 50.000 (norma do 19.000). Otrzymał niezbędną natychmiastową pomoc. dalsze leczenie przebiegało standardowo. Krwiste wydzieliny Donka utrzymywały się jeszcze przez dwa dni, wymioty trzy dni. Donald był intensywnie leczony, krplówkowany i miał uzupełniane witaminy i minerały codziennie. Po dwóch tygodniach wydaje się, że kryzys zażegnano. Donek bardzo schudł. Obecnie je tylko karmę Hypoalergiczną. W zasadzie nie wiadomo co było przyczyną takiego stanu. Żaden z 20 pozostałych kotów nie zachorował i stąd podejrzenie opiekunki iż była to raczej reakcja na steryd a nie infekcja.

Z powodu dużej utraty krwi Donuś w najbliższym czasie powinien przejść badania krwi w kierunku anemii (tym bardziej, że ma do niej skłonności od początku pobytu w DT).

Pomimo, iż już dwukrotnie robione testy fiv / felv nie wykazały obecności tych wirusów to za jakieś 2 tygodnie powinien je przejść ponownie w celu wykluczenia tego iż biegunka była objawem pierwszego etapu wiremii.  

Aktualności

 • Pomorski Koci Dom Tymczasowy - awatar

  Pomorski Koci Dom Tymczasowy

  09.12.18
  09.12.18

  Obecnie Donka czeka zabieg poprawy powiek , które zawijają się do wewnątrz - podawana cyklosporyna pomaga na kwestie jamy ustnej, niestety na tyle osłabiła odporność, że ujawniła się kolejna wada. Niewiarygodne co przez ostatnie pół roku musiał przejść Don ale myślę, że będzie to już koniec jego utrapień. Na zdjęciu widać ropne wycieki z oczu. :(

  Zdjęcie aktualności 22 794

Wpłaty - 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.