Draka - kotka, która miała być kociakiem, a nie dorosłym kotem...

Draka trafiła do nas we wrześniu 2017 roku. Znaleziona została na działkach w stanie skrajnego zabiedzenia. Myśleliśmy, że ratujemy małego, ok. 5-6 miesięcznego, wyrzuconego kociaka. Dopiero w lecznicy okazało się, że koteczka jest dorosła i waży tylko 1,9 kilograma. Wyglądała strasznie. Miała pchły, wszoły, przełysienia oraz uszkodzone oko w skutek kociego kataru. Dodatkowo testy na kocią białaczkę felv wyszły dodatnie. W ciągu kilku dni od momentu przyjęcia jej do lecznicy przechorowała też kalicywirozę.

Mała ciałkiem, ale o ogromnej woli życia...

Mimo tych wszystkich przeciwności losu udało się odchuchać tę drobinkę. Do Draka wciąż jest drobniutką koteńką, która urzeka swoim charakterem. To typ łamiącego serce miziaka, który notorycznie szuka kontaktu z człowiekiem. Udało się zapewnić jej ciepły dom tymczasowy w towarzystwie innych naszych białaczkowców! Naszym zmartwieniem był już tylko niezbędny zabieg sanacji jamy ustnej, ale miał być to koniec problemów! I gdy wydawało się, że Draka może już tylko cieszyć się mięciutkim posłankiem i obecnością cioci, w spokoju szukając domu stałego… pojawiły się kolejne problemy.

Uszkodzone oko zaczęło się powiększać. Trafiliśmy do okulisty. Woloocze, bardzo podwyższone ciśnienie i niestety podejrzenie nowotworu sprawiły, że musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu gałki ocznej i wysłaniu materiału do badania histopatologicznego. Operacja odbyła się w grudniu. Draka miała też bardzo powiększone węzły chłonne żuchwowe, więc podczas zabiegu wykonano również ich biopsję. Wyniki badań przyszły po jakimś czasie. Usunięta gałka oczna nie wykazywała cech nowotworowych! Niestety komórki rakowe znalezione zostały w wykonanej biopsji węzłów chłonnych.

Drakunię czekała druga operacja. Na szczęście dzielnie ją zniosła i wróciła już do formy. Musieliśmy usunąć prawdopodobnie zaatakowany węzeł chłonny, by walczyć o koteczkę.

Draka jest już w domu, szczęśliwa, z kocimi towarzyszami i kochającą ciocią. Szwy pięknie się wygoiły i malutka zapomniała już na szczęście o operacji. Codziennie zdobywa najwyższe poziomy drapaczków i poluje na piórka. Kilka dni temu otrzymaliśmy też wyniki badania węzła - los uśmiechnął się do kotki! Wykluczyły chłoniaka! Teraz przed nami co kilka miesięcy wizyty i badania kontrolne. 

Pozostał wysoki dług...

Koszta ratowania Draki, badań przygotowujących do zabiegu, dwóch operacji, badań histopatologicznych wyniosły już prawie 3,5 tysiąca złotych. Rozliczenie poniżej nie obejmuje już wizyt kontrolnych i ewentualnych kolejnych wizyt i leków, jeśli okażą się konieczne. Żeby pokryć najintensywniejsze leczenie potrzebujemy więc 3,5 tysiąca złotych. Jeśli uzbieramy więcej, będziemy mieli za co opłacić kolejne wizyty i leki!


USG: 120 zł
Konsultacja kardiologiczna: 180 zł
Zabieg enukleacji + RTG + histopatologia, cytologia: 844zł
Konsultacja onkologiczna z pobraniem krwi: 261 zł
Zabieg usunięcia węzła chłonnego + sanacja + histopatologia: 759 zł
Kosz całkowity leczenia: 3424 zł


Bardzo prosimy Was o wsparcie. Koszty leczenia i utrzymania naszych kotów w styczniu sięgnęły kwoty ok. 38 tysięcy złotych. Martwimy się o kolejne miesiące...

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.18
  15.02.18

  Trzymaj się koteczku!

 • Natalia - awatar

  Natalia

  11.02.18
  11.02.18

  Dla koci łapki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.18
  09.02.18

  For the horde. For Draka and Durotan

 • Agnieszka K - awatar

  Agnieszka K

  08.02.18
  08.02.18

  <3

Wpłaty - 120

Katarzyna Wasp - awatar
350
Katarzyna Wasp
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kotka Ida - awatar
100
Kotka Ida
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
15
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Zofia - awatar
50
Zofia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.