Historia Eli u nas sięga mroźnego lutego 2016 r. 

To wtedy na targach w Skaryszewie, zwanych "Wstępami końskimi"spotkałyśmy się po raz pierwszy. Elka wraz z matkującą jej przyjaciółką Kruszyną stały wystawione na śmierć. Po to były hodowane. Pierwsza naszą uwagę na targu zwróciła Kruszyna, potężna, spasiona, gotowa na włoski stół. Kiedy staliśmy i targowaliśmy cenę za jej życie, nagle ktoś mnie ugryzł. Ugryzł tak mocno, że pomimo kurtki i kilku warstw pod nią, kilka tygodni miałam siniaka na ramieniu. Tym kimś była Ela. Wtedy zapadła decyzja, kupujemy obie albo żadnej. Klacze zostały zadatkowane, a dzięki ludziom dobrej woli w ciągu kilku dni mieliśmy na wykup obu. Kruszyna trafiła pod opiekę zaprzyjaźnionej organizacji a Ela pod naszą. 

Udało się o Elę zadbać, wypracować piękną budowę, zadbać o kopyta, Ela również zmieniła przyjaciółkę.  W sierpniu 2017 wraz z przyjaciółką Justyną zamieszkała w naszym azylu w Rogienicach.

Majestatyczna,dostojna, zaczynająca ufać człowiekowi, zaczynająca budowac z nim relację. Wreszcie szczęśliwa? 

Myśleliśmy, że znamy dalszy ciąg tej historii. Myśleliśmy, że dalej zostanie przygotowana do adopcji a później poszukamy jej i jej przyjaciółce wspólnego domu.

Ale tydzień temu miała miejsce tragedia. 

Zaczęło się niewinnie, od czyszczenia zębów i nóg. Ela i Justyna po zabiegach zamiast wrócić na wybieg, zostały w stajni. Nie wiemy czemu miał miejsce ten wypadek, jak do niego doszło a musiał zdarzyć się miedzy 3 a 6 rano. Kiedy o 6 rano opiekunowie weszli do stajni Ela leżała i ciężko dyszała

nad nią pochylała się Justyna. Ela nie mogła wstać. Stajnia była cała, nic nie zostało uszkodzone. Natychmiast wezwaliśmy naszą panią weterynarz. Po zrobieniu zdjeć RTG czas się zatrzymał. "Nieprzemieszczony odprysk kostny na kości rysikowej oraz zerwane ścięgno mięśnia miedzykostnego na wysokości 1/3 sródrecza"

Co to oznacza dla klaczy? Kolejne tygodnie bólu, przesunięcie adopcji o kilka miesięcy, a jeśli nie uda nam się przeprowadzić terapii ostrzykiwania wzbogaconym osoczem? Brak zrostu ścięgien co dla konia oznacza brak możliwości poruszania się. A czym dla konia jest brak możliwości poruszania się? Końcem.

Jesteśmy z Państwem zupełnie szczerzy, był to wypadek, nieszczęśliwe zdarzenie z którego bez Państwa pomocy nie uda nam się pomóc Eli. A Ela bez pomocy nie będzie mogła żyć. 

Pomóż teraz, wpłać, udostępnij, opowiedz o Eli znajomym. 

Komentarze

 • Majk - awatar

  Majk

  14.11.17
  14.11.17

  Powodzenia i dużo zdrówka 😊

 • Basia - awatar

  Basia

  08.11.17
  08.11.17

  Mam nadzieję, że się uda. Przelew wysłany.

 • Monika - awatar

  Monika

  03.11.17
  03.11.17

  Powodzenia.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  03.11.17
  03.11.17

  Zdrowiej Elciu

Wpłaty - 59

Iza K - awatar
50
Iza K
Aga B - awatar
45
Aga B
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jolanta Borowiecka - awatar
28
Jolanta Borowiecka
Łukasz Tuz - awatar
10
Łukasz Tuz
Maciej L - awatar
50
Maciej L
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Majk - awatar
20
Majk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.