Zbiórka Drzewa Poznania - album - miniaturka zdjęcia

Drzewa Poznania - album

Zbiórka Drzewa Poznania - album - zdjęcie główne

Drzewa Poznania - album

731 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 
Adam Suwart - awatar

Adam Suwart

Organizator zbiórki

Wiele osób spośród Was wie, że od prawie 20 lat działam m.in. na rzecz poznańskich Drzew.

Była "walka" z planami zabudowy Cytadeli wielkimi hotelami i wycinaniem tam drzew (2001 r.) - udało się! Cytadela nadal jest pięknym parkiem.

Były starania o sadzenie nowych Drzew (np. rekonstrukcja zabytkowego szpaleru w ciągu ulicy Henryka Jordana) i upominanie się o Drzewa w innych miejscach.

Od kilku lat prowadzę stronę Dendroterapia Poznań, starając się propagować w Poznaniu dendrotrapię i sylwoterapię - działalność, która jest przedmiotem badań naukowych i praktyki terapeutycznej np. w Szwecji (Skoksbad), Kanadzie, Japonii (shinrin-yoku), czy Francji.

Przez te lata wykonałem setki zdjęć Drzew jako amator. Niektóre z nich opisuję na facebookowej stronie "Dendroterapia Poznań". Drzewa otrzymują od nas imiona. Chodzę do Nich regularnie, towarzyszę Im w dojrzewaniu, radości pełnego życia, w wieloletnim umieraniu.

Nie godzę się z wycinkami Drzew.

Musimy o Nich mówić różnymi językami (także nienaukowym!), abyśmy uratowali Ich obecność (a tym samym i naszą) na tym globie.

POSTANOWIŁEM WYDAĆ ALBUM KSIĄŻKOWY (ilustrowany przewodnik), KTÓRY BĘDZIE:

- prezentacją wybranych poznańskich Drzew, zarówno w sensie gatunkowym, jak i osobniczym (opowiem ich historię, opiszę znaczenie danego gatunku w dendroterapii i to, dla kogo, jaki gatunek Drzewa jest najkorzystniejszy);

- prezentacją metod i sposobów dendroterapii i sylwoterapii (jak korzystać z dobroczynnego wpływu Drzew na organizm ludzki, czy można nauczyć się tego samodzielnie, gdzie i jak praktykować);

- opisem poznańskich terenów zieleni, wraz z informacjami o ich walorach + mapy;

- podsumowaniem dostępnych badań naukowych na temat wpływu dendroterapii i sylwoterapii na organizm ludzki.


Kwota zbiórki 7500 PLN jest orientacyjna i wynika z mojego nieformalnego rozeznania na temat kosztów wydania takiej książki. W przypadku niedoboru środków, książka zostanie wydana po dodaniu środków z dotacji publicznej, sponsorskiej, albo z uzupełnienia ze środków własnych wydawnictwa.

W przypadku nadwyżki środków, pozostałe pieniądze zostaną wydane na zakup sadzonek drzew i legalne ich zasadzenie w wybranych miejscach w Poznaniu lub okolicy.

Na koszty składają się:

wydatki wydawnicze (projekt graficzny, redakcja tekstu, korekta tekstu), koszt druku.

Zrezygnuję z honorarium za moje autorskie fotografie - możliwe, że trzeba będzie zapłacić drugiemu fotografowi, w przypadku, gdyby wydawca uznał, że niektóre zdjęcia trzeba będzie "dosztukować".

Moje honorarium autorskie (za teksty) wyceniłem na zaledwie 1000 PLN. To niewiele, zważywszy na wieloletnią, społeczną działalność w tej dziedzinie oraz nakład pracy twórczej.  Na zakończenie projektu książkowego potrzebuje jednak około dwóch tygodni, podczas których nie będę wykonywał innej pracy.

PROSZĘ MIŁOŚNIKÓW DRZEW O WSPARCIE, ZA KTÓRE BARDZO DZIĘKUJĘ. ZRÓBMY TO DLA POZNAŃSKICH DRZEW I NASZEGO DOBROSTANU.

Liczy się każda złotówka.

Za wszelkie wpłaty i wsparcie BARDZO DZIĘKUJĘ!

PS Będę się starał, by książka była wydana na papierze ekologicznym (z recyclingu) i miała niewysoką cenę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Adam Suwart - awatar

  Adam Suwart

  29.11.19
  29.11.19

  DZIĘKUJĘ ZA KOLEJNE WPŁATY! Polecajcie naszą zbiórkę Waszym znajomym! Odwiedzajcie lasy, spacerujcie! W dużych miastach, gdy dokucza nam smog, warto znaleźć chwilę wytchnienia u stóp Sosen. Zawierają one silne fitoncydy, olejki lotne, które stymulują nasza odporność i korzystnie wpływają na układ oddechowy. A powolny, uważny spacer w lesie może udowodnić, że sezon jesienno-zimowy wcale nie jest szary. Dzięki dostrzeganym barwom możemy przeprowadzić podczas leśnej wycieczki naturalną chromoterapię. Zapewniam, że to niezwykle relaksujące doświadczenie. Wystarczą dwie godziny w tygodniu, żeby się wzmocnić! Do zobaczenia na leśnych szlakach!

  Zdjęcie aktualizacji 40 520

731 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 
Adam Suwart - awatar

Adam Suwart

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
papi tuti - awatar
papi tuti
20
Kinga - awatar
Kinga
20
Iwona Hauska - awatar
Iwona Hauska
100
Sylwia Namysł - awatar
Sylwia Namysł
50
Ewa Gruszczyńska - awatar
Ewa Gruszczyńska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij