Zbiórka Z uśmiechem dla Mateuszka - miniaturka zdjęcia

Z uśmiechem dla Mateuszka

Joanna Panchyrz - awatar

Joanna Panchyrz

Organizator zbiórki

Witajcie.

Jestem mamą wspaniałego cudownego 9- latka. Mateuszek po urodzeniu wyglądał na zdrowego chłopca. Nic nie zapowiadało tych wszystkich chorób, z którymi walczę samotnie dzień w dzień. I już niestety nie daje rady sama finansować Jego leczenia, rehabilitacji, wizyt u lekarzy itd. Mam pełno faktur za sprzęt, leki, wizyty i niestety małe długi. Stąd mój apel o pomoc i wsparcie w walce. 

Mati ma kilkanaście rozpoznanych chorób, zaburzeń. Co parę miesięcy dochodzi coś nowego. Średnio w roku 4-5 pobytów w szpitalach, a w miesiącu 3-4 wizyty u lekarzy.

Mateuszek ma trochę "lekkich" chorób jak np astygmatyzm, niedoczynność tarczycy. Ale choruje też na astmę, alergię na pyłki, sierści i ostatnio ujawniły się alergie pokarmowe, przez które noszę Mu obiady do szkoły, bo te szkolne go uczulały. Pojawiło też Atopowe Zapalenie Skóry. Z innej beczki mamy niedoczynność przysadki mózgowej i gruczolaka tego gruczołu, przez co codziennie wieczorem dostaje podskórne zastrzyki z hormonem wzrostu. Na szczęście Zespół Gorączek Nawrotowych Pfapa jest w wygaszeniu, choć dawał nam nieźle w kość co miesiąc.

Największym wrogiem Młodego jest jednak nierozpoznana ( pomimo wysiłków, badań ngs i biopsji mięśnia) miopatia - zanik mięśni. Przez nią Mati ma w nocy bezdechy i wymaga monitorowania. Pojawiły się też początki zmian w najważniejszym mięśniu - sercu, na chwilę obecną obserwacja w kierunku pogrubienia i wypadania płatków zastawki mitralnej. Doszło jeszcze zaburzenie mowy - dyzartria, kilka wad postawy - skrzywienia kręgosłupa, przeprosiny stawów itd. 

Ostatnio przypadkiem wykryto, że ma uszkodzony nerw wzrokowy po prawej stronie. I dochodzi jeszcze podejrzenie Aspergera... I niedosłuchu...

Staram się jak mogę zagwarantować synowi rehabilitację, sprzęt do ćwiczeń w domu, wizyty, leki, dietę... Zebrane pieniążki chcę przeznaczyć na właśnie te zdrowotne wydatki syna, na turnus rehabilitacyjny, sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, zabezpieczenie przyszłych wydatków, bo średnio około kilkuset złotych miesięcznie wydaje na niego.

Jest mi bardzo ciężko samej z tym wszystkim, stąd liczę na Wasze dobre serce ❤️ na każdą chociażby złotówkę, każde udostępnienie. Wierzę w to, że dobro czynione powraca. Dziękuję


Wybierz kwotę

Aktualności

  • Joanna Panchyrz - awatar

    Joanna Panchyrz

    10.07.18
    10.07.18

    Dziś mamy ostateczne potwierdzenie. Mati ma Zespół Aspergera. Czeka nas wiele pracy.

Joanna Panchyrz - awatar

Joanna Panchyrz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Agnieszka Świder - awatar
33
Agnieszka Świder
Magda Zych - awatar
21
Magda Zych
Agnieszka Szydłowska - awatar
30
Agnieszka Szydłowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Świder - awatar
22
Agnieszka Świder
Agnieszka Janik - awatar
50
Agnieszka Janik

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.