Zbiórka Nieszczęśliwe sunie z pseudo - zdjęcie główne

Nieszczęśliwe sunie z pseudo

2 251 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

CHMURKA- Chmurka ma zaledwie dwa lata. Przez te dwa lata nie zaznała niczego dobrego. Jedna z wielu suczek w pseudo hodowli, nie mogła liczyć na odrobinę miłości i dobroci ze strony swoich właścicieli. Smutna, spokojna, pogodzona z losem, żyła z dnia na dzień. Pewnego dnia zaczęła chorować i zaczęła się jej "podróż" z rąk do rąk aż trafiła do osoby, która likwiduje swoją hodowlę. Od razu skontaktowała się z nami z prośbą o pomoc suni. Tak Chmurka trafiła pod naszą opiekę. 

Natychmiast pojechałyśmy z sunią do kliniki weterynaryjnej. Oprócz męczącej biegunki miała silne zapalenie uszu, bardzo podwyższone leukocyty i eozynofile. Z pyszczka wydobywał się koszmarny smród. Ta dwuletnia sunia miała nie tylko ogromny kamień na zębach ale też duże zapalenie dziąseł. Sierść suni jest bardzo przerzedzona ale to na dzień dzisiejszy jest jej najmniejszym problemem. 

Chmurka została odrobaczona i zaczipowana. Wdrożono tez leczenie uszu, dostała antybiotyki aby powstrzymać biegunki, następnie została ponownie odrobaczona. Po zakończeniu odrobaczenia zostanie pobrany kał do badania. Niestety po mimo leczenia i zmiany karmy biegunek nie udało się opanować. Zosatał więc podjęta decyzja o badaniu USG. Badanie USG nie wykazało zmian w jelitach jedynie niewielki stan zapalny. Niestety podczas badania pan doktor zauważył gromadzący się płyn w macicy a także dwie owalne struktury jak pęcherze płodowe. Zalecono powtórzenie badania za dwa tygodnie w celu potwierdzenia ciąży.

Ponieważ sunia była badana zaraz po przyjęciu jej pod naszą opiekę i ciąża nie została stwierdzona istnieje ryzyko, że płody nie rosną i mogą być martwe. Jutro będziemy konsultować dalsze kroki z naszą panią doktor. Zostanie podjęta decyzja czy czekamy do następnego badania, czy przeprowadzamy sterylizację. W tym przypadku zdrowie i życie Chmurki jest dla nas priorytetem. 

Koszty związane z opieką weterynaryjną Chmurki wstępnie podliczyliśmy na 950zł:

Czipowanie, odrobaczenia, badanie kału, badania krwi, leczenie biegunek, leczenie uszu, szczepienia, badania USG, sterylizacja, zęby...


Nie byliśmy przygotowani na taki wydatek, tym bardziej, że na przełomie roku, pod naszą opiekę trafiło 6 psów w różnym stanie w tym szczenięta, wymagające odpowiedniej karmy, szczepień, odrobaczeń. Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie opieki wet Chmurki. Bez waszego wsparcia nie jsteśmy w stanie pomagać.... 


SHIRA - Co czuje psina, której życie ogranicza się do życia w zamknięciu, strachu, samotności? Takie psy jak Shira nawet nie wiedzą, że może istnieć inne życie, że psa można kochać, dbać o niego, leczyć, dobrze karmić... Traktować jak członka rodziny, nie jak rzecz...

Shira ma około 8 lat, całe życie spędziła w pseudo hodowli, w zamknięciu, rodząc tanie szczenięta. Kiedy przestała rodzić, stała się bezużyteczna. Pod naszą opiekę, trafiła przerażona kupka nieszczęścia, bojąca się dotyku, gwałtownych ruchów, zabiegów pielęgnacyjnych, boi się nawet jeść w obecności człowieka. Nie rozumie, że człowiek, jego obecność i dotyk moga nieśc za sobą coś dobrego...  Jakby tego było mało, Shira nie radzi sobie z przestrzenią, boi się spacerów, schodów, wąskich przejść. Po mieszkaniu, przebiega w panice, spacery napawają ją strachem. Ta biedna psina kompletnie nie zna otaczającego ją świata. To co dla innych psów jest szczęściem i powodem do radości, dla niej jest nowe, straszne i napawające lękiem... Ze wszystkich sił, będziemy starały się nauczyć Shirę tego, że może być szczęśliwa, zaufać człowiekowi i czuć się bezpiecznie na tym świecie. W pierwszej kolejności musimy jednak zadbać o zdrowie Shiry.


Podczas badania w klinice weterynaryjnej okazało się, że na brzuchu, Shira ma ogromną przepuklinę... 


Zęby są w fatalnym stanie, ból spowodowany kamieniem sprawia, że Shira nie chce jeść suchej karmy... Shira będzie miała wyczyszczone zęby, zrobioną sterylizację, zoperowaną przepuklinę, udrożnione kanaliki łzowe. Dodatkowo musi mieć zrobione rozszerzone badania krwi, również w kierunku tarczycy, badanie USG, RTG. Musimy zakupić jej suplementy, które pomogą jej się wyciszyć oraz suplementy na odporność, musimy Shirę odrobaczyć, zaczipować i zaszczepić a także kupić odpowiednia karmę. Do tego dojdą jeszcze koszty związane z wizytami pooperacyjnymi. Na wszystko potrzebujemy aż 1050zł. Tyle kosztuje zdrowie i możliwość rozpoczęcia nowego, szczęśliwego życia jakiego ta sunia nigdy nie miała...

Będziemy wdzięczni z każdą nawet najdrobniejsza wpłatę i ogromnie dziękujemy za pomoc.  

Komentarze


 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  08.12.18
  08.12.18

  wpłacono kilka złotych, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze

 • Jasio&Jeżyk - awatar

  Jasio&Jeżyk

  29.11.18
  29.11.18

  Zdrowiej psinko kochana

2 251 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

Wpłaty: 64

Andrzej Banach - awatar
Andrzej Banach
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Molenda - awatar
Iwona Molenda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Weronika - awatar
Weronika
10
Tomek - awatar
Tomek
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij