Jesteśmy grupą prywatnych osób z Trójmiasta zaangażowanych w wolontariat. Nazwaliśmy się POMORSKIM KOCIM DOMEM TYMCZASOWYM i  działamy w ramach FUNDACJI VIVA!
Nasza praca społeczna polega przede wszystkim na pomocy kotom, ale nie pozostajemy też obojętni na losy innych zwierząt.
 Początkowo Pomorski Koci Dom Tymczasowy (dalej: PKDT) był niewielką grupą sympatyków kotów, która zajmowała się pomocą kilku lub kilkunastu kotom bezdomnym i wolnożyjącym. Obecnie grupa PKDT to grupa osób zaangażowanych w dużo szersze działania, m.in.: w opiekę nad stadami kotów wolno żyjących w stoczniach gdyńskich (250 kotów) oraz opiekujących się ok. 200 kotami w domach tymczasowych.

 Opieramy się na utworzonej przez nas sieci domów tymczasowych, do których zabieramy koty bezdomne, porzucone lub tracące swoje domy w celu poszukiwania im nowych miejsc i opiekunów. Przygotowujemy do adopcji kocięta pochodzące ze stad kotów wolno żyjących. Miesięcznie w naszych domach tymczasowych przebywa od ponad  150 zwierząt. Rocznie nowe domy znajduje około 300 naszych podopiecznych.
 Prowadzimy dużą akcję pomocy kotom wolno bytującym na terenach gdyńskich stoczni (od 2009 r. - Stocznia Gdynia S.A; od 2011 r. - Stocznia Nauta S.A) . Pomagamy też pomniejszym stadom kotów żyjących na terenach Trójmiasta (na osiedlach, cmentarzach, obszarach przy plażach miejskich). Stale dokarmiamy około 350 kotów. Potrzebującym zwierzętom pochodzącym ze stad, którymi się opiekujemy, zapewniamy opiekę weterynaryjną.

 Bierzemy udział w realizacji projektów związanych z ograniczaniem populacji wolno bytujących kotów na terenach miejskich oraz w gminnych programach opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Sterylizacja kotek wolno bytujących jest jednym z naszych priorytetów.
 Działamy w oparciu o zapisy prawa krajowego, tj. Ustawę o ochronie zwierząt i jej nowelizację oraz lokalne akty prawne (uchwały miejskie, rozporządzenia).
 Jesteśmy grupą non-profit. Utrzymujemy zwierzęta pozostające pod naszą opieką wyłącznie z darowizn oraz przekazanego nam 1% podatku.

 Staramy się łączyć życie prywatne, zawodowe z pracą społeczną na rzecz zwierząt. Nasze zaangażowanie wypływa z serc, jest owocem dobrej woli, odpowiedzią na ogromne potrzeby w tym zakresie. Dostrzegamy je wokół siebie, nie chcemy i nie potrafimy być obojętni.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Pomorski Koci Dom Tymczasowy - awatar

  Pomorski Koci Dom Tymczasowy

  22.09.17
  22.09.17

  Bardzo dziękujemy za hojność, jesteśmy poruszeni :)

Komentarze

 • Iwona - awatar

  Iwona

  20.02.19
  20.02.19

  To co robicie dla kotów jest wspaniałe

Wpłaty - 67

Krystyna Trick - awatar
20
Krystyna Trick
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
20
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
25
Iwona
Anita Głowacka - awatar
50
Anita Głowacka
Iwona - awatar
20
Iwona
Iwona - awatar
5
Iwona

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij