Zbiórka Mamo! Dziękuje, że jestem... - miniaturka zdjęcia

Mamo! Dziękuje, że jestem...

Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Urodzona przez kobietę, która w ogóle dziecka nie chciała. Wychowywana bez ojca biologicznego, a przez matkę i oczyma. Chociaż wychowaniem tego nazwać nie można. W patologii. Z nowym rodzeństwem. Nie kochani…
 Zostali porzuceni przez matkę w kartonie pod stadionem w Warszawie. Rodzeństwo zostało na szczęście znalezione i zabrane do domu dziecka. Po 9 miesiącach ojczym dziewczynki (Kasi) przypomniał sobie o jej istnieniu i wystąpił o możliwość rodziny zastępczej. Nie dlatego, że chciał jej dać ciepły, kochający dom i bezpieczeństwo. A z powodu dodatkowych profitów finansowych, które przysługują rodzinie zastępczej na opiekę. I w tym momencie rozpoczął się prawdziwy koszmar dziewczynki. Kasia była bita i molestowana przez swojego ojczyma. Przychodził do niej w nocy, tłumacząc dziewczynce, że jest jego własnością… Kasia była zaniedbana, ubierana w stare podarte ubrania i buty. Nowe obuwie było kupowane dopiero w momencie kiedy starego już się nie dało naprawić. Lata mijały, a warunki i standard życia nie polepszał się. To był prawdziwy koszmar.
 Kasia, już jako pełnoletnia osoba wraz z koleżanką wybrała się pewnego wieczoru na imprezę. Wychodziła rzadko. Nie miała zbyt wielu znajomych. Każdy młody człowiek potrzebuje się wyszumieć. Jednak ta impreza nie skończyła się dla dziewczyny dobrze. Wypiła jednego drinka, po którym nagle straciła pamięć. Obudziła się u siebie w domu, do którego nawet nie pamięta jak dotarła. Cała pobita i posiniaczona. Po dwóch miesiącach okazało się, że jest w ciąży. Nienawidziła siebie. Nienawidziła świata. Ciąża odebrała jej siły do życia. Jednak po pewnym czasie zebrała się w sobie i postanowiła urodzić to dziecko i dać mu dom jakiego sama nie miała. Po porodzie, który stanowił zagrożenie życia zarówno dla matki jak i dziecka wróciła do domu ojczyma. Była wykończona. Nie mogła podnieść się z łóżka, by zająć się nowo narodzoną Zuzią. Ojczym jej w niczym nie pomagał. Utwierdzał tylko młodą matkę w przekonaniu, że jest nikim. Czas mijał i dokładnie po półtora roku od porodu ojczym przypomniał sobie o Kasi. O tym, że jest jego własnością, bo przecież przyjął samotną matkę z noworodkiem pod swój dach. Zaproponował Kasi cichy związek i znów zaczął się do dziewczyny dobierać. Młoda matka nie miała już więcej sił na tego typu zachowanie. Wiedziała, że teraz już nie chodzi tylko o nią samą, ale także o bezpieczeństwo małej Zuzi, która była jej jedynym sensem życia. Dlatego postanowiła wraz z dzieckiem uciec. W nocy, ukradkiem przed ojczymem, spakowana tylko w jeden plecak...
 Od tej pory Kasia była zdana sama na siebie. Postanowiła zrobić wszystko co w jej mocy, żeby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Dać Zuzi tyle miłości i ciepła ile sama pragnęła mieć w dzieciństwie. I nigdy w życiu nie dopuścić do żadnej patologii.
Podjęła dorywczą pracę i wynajęła malutką kawalerkę.
Los skrzyżował jej drogę wraz z Fundacją DOM - Dbamy o Młodych. I od tej pory Fundacja stara się zapewnić lepszy byt małej Zuzi. Chcemy pomóc zarówno finansowo Kasi, ale głównie chcemy się skupić nad tym, by dziecku, które jest wynikiem gwałtu, niczego nie zabrakło. Pragniemy by dziewczynka prawidłowo się rozwijała. By nigdy nie zabrakło pieniędzy na jedzenie, leki czy ubrania. Chcemy żeby dziecko miało gdzie mieszkać. Żeby nigdy Zusia nie musiała przeżywać takiego koszmaru jak jej matka.
Dlatego prosimy o najdrobniejszą nawet wpłatę. Te pieniądze pozwolą zapewnić godny start Kasi i Zuzi. Nie pozostańcie obojętni!

Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Rafał ze znajomymi - awatar
1 600
Rafał ze znajomymi
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Jano - awatar
50
Jano
Katarzyna Król - awatar
20
Katarzyna Król
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij