W hyclowskich mordowniach dzikie psy mają wyrok. Komentarze do tego, by je za wszelką cenę ratować, resocjalizować i oswajać są niejednoznaczne nawet w kręgach "oświeconych zwierzolubów".. Po co marnować ciężko zdobyte środki, jeśli tyle psów idealnych, cywilizowanych, wyszkolonych  potrzebuje ratunku. Istnienie w Polsce ogromnej ilości psów urodzonych na bezdomności - w lasach,  polach, przydrożnych rowach, psów które w najbardziej decydującym, szczenięcym okresie nie zaznały kontaktu z człowiekiem świadczy o tym, że żyjemy w zacofanym kraju, że sami nie wyszliśmy z lasu.  Dzikie psy nie mają żadnych szans, bo średnio sobie radzą z polowaniem, czasem uda im się znaleźć sarnę na wnyku, czasem zagryźć kurę . To wzbudza uzasadniony sprzeciw. Jeśli się odważą podejść blisko  są kamieniowane, przeganiane i traktowane jak diabelski pomiot. Widmo wścieklizny i zagryzionych dzieci  wciąż nam panuje niemiłościwie.  Mamy w naszej fundacji kilkanaście uratowanych dzikich psów. Wiele z nich wciąż nie ma domu, bo pomimo tego, że się przełamały w stosunku do swoich opiekunów - mają na dnie serca  lęk przed obcym, który już pozostanie. Winę zawsze ponoszą ludzie -porzucający szczenne suki, pozwalający na to, by ich własne psy włóczyły się po okolicy w okresie cieczek - to my jesteśmy winni. Jeśli choć odrobinę odpowiedzialności za gatunek ludzki  w Was drzemie- pomóżcie dzikusom z tej małej zbiórki... Potraktujcie ten datek jako znak poparcia w walce z ciemnotą. Dziękujemy!

Na zdjęciach -  ŚLIWKA,PESTKA I LICZI , LAWENDA, ROMEO  Wszystkie w fundacji, każde na innym etapie oświecenia. Oświecenie jednak należałoby zacząć od góry.


Komentarze

  • Adam Palin - awatar

    Adam Palin

    20.09.17
    20.09.17

    Dziękuje że opiekujecie się psiakami!

Wpłaty - 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
ania - awatar
20
ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
450
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
10
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Śpiąca - awatar
10
Śpiąca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
50
Iwona

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.