Zbiórka Neurorehabilitacja dla Lidii - miniaturka zdjęcia

Neurorehabilitacja dla Lidii

Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Witajcie,

Nazywam się Lidia od wielu lat zmagam się z przewlekłą chorobę centralnego układu nerwowego o nieznanej przyczynie (diencefalopati z zespołem poza podwzgórzowym i guzem szyszynki)- zapewne po przeczytaniu nazwy nic wam to nie mówi lub nie zapamiętaliście nazwy – a więc ja też za pierwszym razem słysząc taką diagnozę nie byłam wstanie tego powtórzyć ani zapamiętać.

Czym to się objawia przede wszystkim problemami neurologicznymi: drżeniem mięśni, osłabieniem, przewlekłymi problemami z wzrokiem, częstymi zapaleniami nerwu wzrokowego, problemami z chodzeniem i równowagą, oraz największym moim wrogiem czyli spastyką (nadmierne napięcie mięśni), ale nie taką zwykłą spastyką tylko Mega spastyką która towarzyszy mi praktycznie 24 godziny na dobę- nie istotne czy jest to święto, dzień wolny od pracy, weekend, noc nie odpuszcza.

Dlaczego jest dla mnie największym wrogiem- ponieważ sprawia mi wiele ograniczeń, praktycznie od dobrych 7 lat nie poruszam palcami dłoni- są one całkowicie unieruchomione właśnie przez spastykę, na szczęście nauczyłam się funkcjonować z takimi dłońmi używając kciuków, kostek, nadgarstków i mało kto jest wstanie zauważyć fakt, że kompletnie nie używam całych dłoni. Niestety na co dzień taki stan moich dłoni jest dla mnie bardzo wyczerpujący, muszę włożyć w każdą drobną czynność, która normalnie zajmuje po kilka sekund o wiele więcej czasu i wysiłku- niektórych prostych czynności nie wykonam ktoś musi mi pomóc.

Niestety nie ma tak dobrze spastyka obejmuje mnie od stóp do głowy poruszam się o kulach i w specjalistycznych ortezach kolan i stóp – dzięki nim mogę w miarę swoich możliwości zrobić sobie mały spacer. Ciężko funkcjonować normlanie jeśli mięśnie są non stop napięte i proste czynności sprawiają ból. Cierpią na tym również stawy- tworzą się przykurcze z czym wiążą się późniejsze problemy ortopedyczne.

Moje leczenie i diagnostyka nadal trwa. Wypróbowałam każdy dostępny lek na spastykę niestety żaden nie przynosi oczekiwanych rezultatów w postaci przynajmniej częściowego zmniejszenia objawów.

Jedyną ulgę sprawią mi rehabilitacja. Właśnie tu pojawia się problem pomimo, iż pracuje nie jestem wstanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości neurorehabilitacji. Koszty takiej terapii w moim przypadku są duże.

Tak specjalistyczna rehabilitacja jest praktycznie niedostępna na NFZ. Tylko dzięki specjalistycznej rehabilitacji jestem wstanie funkcjonować w miarę aktywnie i bez większego bólu.

Comiesięczne koszty leków, konsultacji, badań znacznie przewyższają moje zarobki choć staram się podołać wszelkim kosztom związanym z leczeniem przychodzi mi to z coraz większą trudnością- ogranicza mnie coraz bardziej spastyka.

Na co zbieram: przede wszystkim na specjalistyczną rehabilitację i ortezy dzięki którym będę mogła się swobodnie poruszać.

Jeśli ktoś byłby wstanie wspomóc mnie w walce o lepsze jutro i jak najdłuższą możliwość poruszania się o własnych siłach będę bardzo wdzięczna.

Jestem również podopieczną fundacji na rzecz chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy tam również zbieram fundusze na leczenie i rehabilitacje w postaci 1% numer KRS 0000055578

lidiakwietniewska1@gmail.com

POZDRAWIAM , oraz z góry wszystkim bardzo dziękuje

Lidia Kwietniewska


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Lidia Kwietniewska - awatar

  Lidia Kwietniewska

  08.07.17
  08.07.17

  Orzeczenie

  Zdjęcie aktualności 6 169

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.10.18
  12.10.18

  Powodzenia

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   12.10.18
   12.10.18

   Dziękuję - każda wpłata jest dla mnie na wagę złota - dziękuję bardzo mi pomagacie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.18
  25.01.18

  Powodzenia!!!

 • Klaudia Kurowska - awatar

  Klaudia Kurowska

  21.01.18
  21.01.18

  Powodzenia ❤

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   24.01.18
   24.01.18

   Dziękuję wierzę, że się uda

 • Magdalena Piorunek - awatar

  Magdalena Piorunek

  04.09.17
  04.09.17

  You can do it Lidzia :) Ściskam

Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Andriolli4524 - awatar
30
Andriolli4524
Paweł Rzyczniak - awatar
300
Paweł Rzyczniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paweł Kapelan - awatar
100
Paweł Kapelan
Maciej Nawara - awatar
1 800
Maciej Nawara
Łukasz Kruszyna - awatar
200
Łukasz Kruszyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Marzena Skowronek - awatar
20
Marzena Skowronek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.