Zbiórka Neurorehabilitacja dla Lidii - zdjęcie główne

Neurorehabilitacja dla Lidii

12 397 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Witajcie,

Nazywam się Lidia od wielu lat zmagam się z przewlekłą chorobę centralnego układu nerwowego o nieznanej przyczynie (R.29.8 Inne i nieokreślone objawy chorobowe dotyczące układu nerwowego i mięsniowo-kostnego).

Czym to się objawia przede wszystkim problemami neurologicznymi: drżeniem mięśni, osłabieniem, przewlekłymi problemami z wzrokiem, częstymi zapaleniami nerwu wzrokowego, problemami z chodzeniem i równowagą, oraz największym moim wrogiem czyli spastyką (nadmierne napięcie mięśni), ale nie taką zwykłą spastyką tylko Mega spastyką która towarzyszy mi praktycznie 24 godziny na dobę- nie istotne czy jest to święto, dzień wolny od pracy, weekend, noc nie odpuszcza.

Dlaczego jest dla mnie największym wrogiem- ponieważ sprawia mi wiele ograniczeń, praktycznie od dobrych 7 lat nie poruszam palcami dłoni- są one całkowicie unieruchomione właśnie przez spastykę, na szczęście nauczyłam się funkcjonować z takimi dłońmi używając kciuków, kostek, nadgarstków i mało kto jest wstanie zauważyć fakt, że kompletnie nie używam całych dłoni. Niestety na co dzień taki stan moich dłoni jest dla mnie bardzo wyczerpujący, muszę włożyć w każdą drobną czynność, która normalnie zajmuje po kilka sekund o wiele więcej czasu i wysiłku- niektórych prostych czynności nie wykonam ktoś musi mi pomóc.

Niestety nie ma tak dobrze spastyka obejmuje mnie od stóp do głowy poruszam się o kulach i w specjalistycznych ortezach kolan i stóp – dzięki nim mogę w miarę swoich możliwości zrobić sobie mały spacer. Ciężko funkcjonować normlanie jeśli mięśnie są non stop napięte i proste czynności sprawiają ból. Cierpią na tym również stawy- tworzą się przykurcze z czym wiążą się późniejsze problemy ortopedyczne.

Moje leczenie i diagnostyka nadal trwa. Wypróbowałam każdy dostępny lek na spastykę niestety żaden nie przynosi oczekiwanych rezultatów w postaci przynajmniej częściowego zmniejszenia objawów.

Jedyną ulgę sprawią mi rehabilitacja. Właśnie tu pojawia się problem pomimo, iż pracuje nie jestem wstanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości neurorehabilitacji. Koszty takiej terapii w moim przypadku są duże.

Tak specjalistyczna rehabilitacja jest praktycznie niedostępna na NFZ. Tylko dzięki specjalistycznej rehabilitacji jestem wstanie funkcjonować w miarę aktywnie i bez większego bólu.

Comiesięczne koszty leków, konsultacji, badań znacznie przewyższają moje zarobki choć staram się podołać wszelkim kosztom związanym z leczeniem przychodzi mi to z coraz większą trudnością- ogranicza mnie coraz bardziej spastyka.

Na co zbieram: przede wszystkim na specjalistyczną rehabilitację i ortezy dzięki którym będę mogła się swobodnie poruszać.

Jeśli ktoś byłby wstanie wspomóc mnie w walce o lepsze jutro i jak najdłuższą możliwość poruszania się o własnych siłach będę bardzo wdzięczna.

Jestem również podopieczną fundacji na rzecz chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy tam również zbieram fundusze na leczenie i rehabilitacje w postaci 1% numer KRS 0000055578

[email protected]

POZDRAWIAM , oraz z góry wszystkim bardzo dziękuje

Lidia Kwietniewska


Aktualizacje


 • Lidia Kwietniewska - awatar

  Lidia Kwietniewska

  01.08.19
  01.08.19

  Orzeczenie

  Zdjęcie aktualizacji 35 083

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.10.18
  12.10.18

  Powodzenia

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   12.10.18
   12.10.18

   Dziękuję - każda wpłata jest dla mnie na wagę złota - dziękuję bardzo mi pomagacie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.18
  25.01.18

  Powodzenia!!!

 • Klaudia Kurowska - awatar

  Klaudia Kurowska

  21.01.18
  21.01.18

  Powodzenia ❤

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   24.01.18
   24.01.18

   Dziękuję wierzę, że się uda

 • Magdalena Piorunek - awatar

  Magdalena Piorunek

  04.09.17
  04.09.17

  You can do it Lidzia :) Ściskam

12 397 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 81

Patrycja - awatar
Patrycja
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia Jóźwiak - awatar
Natalia Jóźwiak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij