Zbiórka Neurorehabilitacja dla Lidii - zdjęcie główne

Neurorehabilitacja dla Lidii

12 397 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Witajcie,

Nazywam się Lidia od wielu lat zmagam się z przewlekłą chorobę centralnego układu nerwowego o nieznanej przyczynie (R.29.8 Inne i nieokreślone objawy chorobowe dotyczące układu nerwowego i mięsniowo-kostnego).

Czym to się objawia przede wszystkim problemami neurologicznymi: drżeniem mięśni, osłabieniem, przewlekłymi problemami z wzrokiem, częstymi zapaleniami nerwu wzrokowego, problemami z chodzeniem i równowagą, oraz największym moim wrogiem czyli spastyką (nadmierne napięcie mięśni), ale nie taką zwykłą spastyką tylko Mega spastyką która towarzyszy mi praktycznie 24 godziny na dobę- nie istotne czy jest to święto, dzień wolny od pracy, weekend, noc nie odpuszcza.

Dlaczego jest dla mnie największym wrogiem- ponieważ sprawia mi wiele ograniczeń, praktycznie od dobrych 7 lat nie poruszam palcami dłoni- są one całkowicie unieruchomione właśnie przez spastykę, na szczęście nauczyłam się funkcjonować z takimi dłońmi używając kciuków, kostek, nadgarstków i mało kto jest wstanie zauważyć fakt, że kompletnie nie używam całych dłoni. Niestety na co dzień taki stan moich dłoni jest dla mnie bardzo wyczerpujący, muszę włożyć w każdą drobną czynność, która normalnie zajmuje po kilka sekund o wiele więcej czasu i wysiłku- niektórych prostych czynności nie wykonam ktoś musi mi pomóc.

Niestety nie ma tak dobrze spastyka obejmuje mnie od stóp do głowy poruszam się o kulach i w specjalistycznych ortezach kolan i stóp – dzięki nim mogę w miarę swoich możliwości zrobić sobie mały spacer. Ciężko funkcjonować normlanie jeśli mięśnie są non stop napięte i proste czynności sprawiają ból. Cierpią na tym również stawy- tworzą się przykurcze z czym wiążą się późniejsze problemy ortopedyczne.

Moje leczenie i diagnostyka nadal trwa. Wypróbowałam każdy dostępny lek na spastykę niestety żaden nie przynosi oczekiwanych rezultatów w postaci przynajmniej częściowego zmniejszenia objawów.

Jedyną ulgę sprawią mi rehabilitacja. Właśnie tu pojawia się problem pomimo, iż pracuje nie jestem wstanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości neurorehabilitacji. Koszty takiej terapii w moim przypadku są duże.

Tak specjalistyczna rehabilitacja jest praktycznie niedostępna na NFZ. Tylko dzięki specjalistycznej rehabilitacji jestem wstanie funkcjonować w miarę aktywnie i bez większego bólu.

Comiesięczne koszty leków, konsultacji, badań znacznie przewyższają moje zarobki choć staram się podołać wszelkim kosztom związanym z leczeniem przychodzi mi to z coraz większą trudnością- ogranicza mnie coraz bardziej spastyka.

Na co zbieram: przede wszystkim na specjalistyczną rehabilitację i ortezy dzięki którym będę mogła się swobodnie poruszać.

Jeśli ktoś byłby wstanie wspomóc mnie w walce o lepsze jutro i jak najdłuższą możliwość poruszania się o własnych siłach będę bardzo wdzięczna.

Jestem również podopieczną fundacji na rzecz chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy tam również zbieram fundusze na leczenie i rehabilitacje w postaci 1% numer KRS 0000055578

[email protected]

POZDRAWIAM , oraz z góry wszystkim bardzo dziękuje

Lidia Kwietniewska


Aktualności


 • Lidia Kwietniewska - awatar

  Lidia Kwietniewska

  01.08.19
  01.08.19

  Orzeczenie

  Zdjęcie aktualności 35 083

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.10.18
  12.10.18

  Powodzenia

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   12.10.18
   12.10.18

   Dziękuję - każda wpłata jest dla mnie na wagę złota - dziękuję bardzo mi pomagacie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.18
  25.01.18

  Powodzenia!!!

 • Klaudia Kurowska - awatar

  Klaudia Kurowska

  21.01.18
  21.01.18

  Powodzenia ❤

  • Lidia Kwietniewska - awatar

   Lidia Kwietniewska - Organizator zbiórki

   24.01.18
   24.01.18

   Dziękuję wierzę, że się uda

 • Magdalena Piorunek - awatar

  Magdalena Piorunek

  04.09.17
  04.09.17

  You can do it Lidzia :) Ściskam

12 397 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Lidia Kwietniewska - awatar

Lidia Kwietniewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 81

Patrycja - awatar
Patrycja
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia Jóźwiak - awatar
Natalia Jóźwiak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij