Edi, pies z meliny

545 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób

Edi, psi staruszek z meliny. 

W lutym zostaliśmy poproszeni przez funkcjonariuszy policji o pomoc w interwencji dotyczącej zamkniętego psa w łazience. Na miejscu okazało się, że starszy psiak, w typie owczarka jest zamknięty stale w łazience, na krótkiej smyczy i w kolczatce. W łazience smród, wszędzie ślady po odchodach. Łapki staruszka ślizgały się po kafelkach, psiak nie mógł się nawet położyć, bo wówczas kolczatka wbijała się bezlitośnie w szyję. 

Edi, bo tak pies ma na imię, co chwilę podnosił się do umywalki i próbował pić. Gdy podaliśmy mu wodę, pił nieustannie. Gdy w końcu został uwolniony ze swojego więzienia, podbiegł do muszli klozetowej aby się napić! 

Zaraz po odbiorze, Edi został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego na badania. Edi ma zaburzoną sylwetkę ciała - brzuch wisi, ale w dniu odbioru były wyczuwalne żebra. Małżowiny uszne zmienione, bo psiak miał nieleczone zapalenie uszu. 

Z rozmów z sąsiadami wynika, że pies notorycznie był zamykany w łazience. Rzadko kiedy wychodził na spacery. A tak Edi cieszył się tuż po uwolnieniu ze swojego więzienia. 

W hotelikach, w których przebywał, Edi odzyskał radość życia. Uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem. 

Obecnie Edi przebywa w domowym hoteliku. Jednak lata zaniedbań, brak opieki weterynaryjnej, doprowadziły psiaka do problemów ze stawami i z chodzeniem. 

Pies jest po diagnostyce. W karcie informacyjnej napisano m.in. :"Zaniki mięśniowe w tylnych kończynach i mięśni przykręgowych. Niedowład tylnych kończyn, powłóczenie nogami. Bolesność okolicy lędźwiowej". 

Zbiórka organizowana jest na pokrycie kosztów leczenia Ediego oraz na pokrycie kosztów hoteliku. 

Aktualizacje


 • OTOZ Animals - Inspektorat w Tarnowie - awatar

  OTOZ Animals - Inspektorat w Tarnowie

  31.12.2020
  31.12.2020

  Ostatni dzień roku kończymy smutną wiadomością. Odszedł Edi. Pies odebrany z pijackiej meliny, gdzie spędził większość czasu uwiązany na kolczatce w łazience. Słowo "eutanazja" krążyło wokół Ediego wiele razy. A mimo to Edi się nie poddawał. Niestety, ostatnie dni były dla psa już tylko cierpieniem. Przestał chodzić, jeść, pić. Jego opiekunka, Pani Agnieszka, była z Edim do końca, za co jej dziękujemy! Dziękujemy także wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli Ediego. Zbiórkę zamykamy.

  Zdjęcie aktualizacji 60 737

545 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób

Wpłaty: 16

Natalia Hadala - awatar
Natalia Hadala
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Kinga - awatar
Kinga
15
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Mateusz - awatar
Mateusz
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Justyna - awatar
Justyna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij