Zbiórka Rodzeństwo walczy z nowotworem - miniaturka zdjęcia

Rodzeństwo walczy z nowotworem

Zbiórka Rodzeństwo walczy z nowotworem - zdjęcie główne

Rodzeństwo walczy z nowotworem

215 330 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 067 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Głowacki - awatar

Łukasz Głowacki

Organizator zbiórki

Eliza i Szymon - rodzeństwo walczy z nowotworem 

Jesteśmy rodzicami Elizy (2,5 lat) i Szymona (7lat). 

Wszystko zaczęło się gdy Elizka miała 6 miesięcy, problemy z brzuszkiem, wizyta u lekarza rodzinnego podczas której córka dostała ataku i karetką została przewieziona do szpitala. Badanie USG pokazało guzy na oby nadnerczach. Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy przetransportowani do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Po badaniach padła diagnoza która była dla nas szokiem: nerwiak zarodkowy (Neuroblastoma IV stopień złośliwości): obustronny guz nadnerczy (nieoperacyjny), przerzuty do wątroby i szpiku. Elizka przeszła 8 cykli chemioterapii a następnie 6-cio miesięczną chemię podtrzymującą. 

Obecnie cały czas jest pod opieką poradni onkologicznej USD w Krakowie: wymaga częstych kontroli i badań na oddziale onkologicznym. 

Przebyta chemia spustoszyła organizm Elizki: ze względu na zły stan wątroby leczy się w poradni hepatologicznej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, oraz po wykryciu wady serca przebywa pod kontrolą poradni kardiologicznej. 


Po dwóch latach walki Elizki z nowotworem, gdy sytuacja zaczęła się już stabilizować i zaczynaliśmy w miarę normalnie żyć, historia zatoczyła koło i tym razem nowotwór zaatakował naszego 7 letniego synka. 

Szymek był bardzo energicznym i ruchliwym dzieckiem. Zaczęło się od bólu brzucha i osłabienia. Pamiętając nasze wcześniejsze przeżycia nie czekając udaliśmy się na badanie USG, które pokazało powiększoną wątrobę - zostaliśmy skierowani w trybie pilnym do szpitala. A następnego dnia byliśmy już na oddziale onkologii USD w Krakowie. Szybkie badania i wstępna diagnoza: chłoniak Burkitta (nieziarniczy chłoniak złośliwy z komórek B, IV stopnia).  Ostateczne rozpoznanie to: Białaczka z dojrzałych limfocytów B. Nie mogliśmy w to ponownie uwierzyć, życia naszej rodziny zawaliło się, pozostawiając brak odpowiedzi na pytanie: dlaczego spotkało to nasze dzieci? 

Z uwagi na szybki postęp choroby i licznie zajęte narządy (mnogie guzki podczepcowe, nosogardło, wątroba, śledziona, nerki, trzustka, płyn w obu jamach opłucnowych, płyn w jamie otrzewnej, szpik zajęty w 40%) Szymon jest poddawany bardzo intensywnej chemioterapii, która wyniszcza jego organizm: ból brzucha i mięśni, ciągła gorączka, przestał jeść i niemal pić ze względu na poparzony chemią przewód pokarmowy. Dawniej żywiołowy, teraz tak wyczerpany, że nie ma siły wstawać z łóżka, leki przeciwbólowe działają tylko przez chwilę, a potem płaczącym głosem woła o pomoc - siedząc przy łóżku możemy tylko patrzyć na niewyobrażalne cierpienie syna. Przed nami kolejne cykle chemioterapii. 

Rokowania są niepewne, co dalej?....nie wiemy

Rodzina potrzebuje środków na długotrwały pobyt w szpitalu, noclegi, dojazdy do Krakowa, leki, suplementy, opatrunki, wizyty u specjalistów i na późniejszą rehabilitację oraz na wiele innych wydatków związanych z chorobą dzieci. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. 

Rodzice Elizy i Szymona


EDIT:

Ze względu na liczne prośby od darczyńców zwiększamy kwotę zbiórki.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie z całego ❤️


EDIT 01.08.2020R:

Ogromnie dziękujemy za Waszą hojność serc i wsparcie okazane naszej rodzinie. Zgromadzone środki pozwolą nam pokryć wydatki związane z chorobą i pobytem w szpitalu naszych dzieci. To wszystko dzięki Wam! Jesteście niesamowici! W tej trudnej dla nas sytuacji, wielką radością jest dla nas również świadomość, że tylu ludzi nas wspiera i nie jesteśmy sami. Dziękujemy Wam także za każde dobre słowo i liczne życzenia powrotu do zdrowia.  Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za wszelką okazaną pomoc. Dziękujemy!!!


Magdalena i Łukasz
Rodzice Elizy i Szymona

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bogusia - awatar

  Bogusia

  01.08.20
  01.08.20

  Duzo zdrowia!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Kochani, życie nie jest sprawiedliwe i ma wiele ciemnych stron. Z całego serca życzę Wam by los się odwrócił. Dużo zdrowia dla Was i siły.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Z calego serce zycze wytrwalosci i zdrowia dla calej rodziny!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Trzymam za was kciuki. Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Św. Augustyn

215 330 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 067 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Głowacki - awatar

Łukasz Głowacki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 067

KinoWDobrymKlimacie - awatar
KinoWDobrymKlimacie
1 100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jędrek - awatar
Jędrek
100
Grzegorz Dawid Wątróbski - awatar
Grzegorz Dawid Wątróbski
113
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Monika Furtek - awatar
Monika Furtek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij