Zbiórka Rodzeństwo walczy z nowotworem - miniaturka zdjęcia

Rodzeństwo walczy z nowotworem

Zbiórka Rodzeństwo walczy z nowotworem - zdjęcie główne

Rodzeństwo walczy z nowotworem

216 695 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 095 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Głowacki - awatar

Łukasz Głowacki

Organizator zbiórki

Eliza i Szymon - rodzeństwo walczy z nowotworem 

Jesteśmy rodzicami Elizy (2,5 lat) i Szymona (7lat). 

Wszystko zaczęło się gdy Elizka miała 6 miesięcy, problemy z brzuszkiem, wizyta u lekarza rodzinnego podczas której córka dostała ataku i karetką została przewieziona do szpitala. Badanie USG pokazało guzy na oby nadnerczach. Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy przetransportowani do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Po badaniach padła diagnoza która była dla nas szokiem: nerwiak zarodkowy (Neuroblastoma IV stopień złośliwości): obustronny guz nadnerczy (nieoperacyjny), przerzuty do wątroby i szpiku. Elizka przeszła 8 cykli chemioterapii a następnie 6-cio miesięczną chemię podtrzymującą. 

Obecnie cały czas jest pod opieką poradni onkologicznej USD w Krakowie: wymaga częstych kontroli i badań na oddziale onkologicznym. 

Przebyta chemia spustoszyła organizm Elizki: ze względu na zły stan wątroby leczy się w poradni hepatologicznej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, oraz po wykryciu wady serca przebywa pod kontrolą poradni kardiologicznej. 


Po dwóch latach walki Elizki z nowotworem, gdy sytuacja zaczęła się już stabilizować i zaczynaliśmy w miarę normalnie żyć, historia zatoczyła koło i tym razem nowotwór zaatakował naszego 7 letniego synka. 

Szymek był bardzo energicznym i ruchliwym dzieckiem. Zaczęło się od bólu brzucha i osłabienia. Pamiętając nasze wcześniejsze przeżycia nie czekając udaliśmy się na badanie USG, które pokazało powiększoną wątrobę - zostaliśmy skierowani w trybie pilnym do szpitala. A następnego dnia byliśmy już na oddziale onkologii USD w Krakowie. Szybkie badania i wstępna diagnoza: chłoniak Burkitta (nieziarniczy chłoniak złośliwy z komórek B, IV stopnia).  Ostateczne rozpoznanie to: Białaczka z dojrzałych limfocytów B. Nie mogliśmy w to ponownie uwierzyć, życia naszej rodziny zawaliło się, pozostawiając brak odpowiedzi na pytanie: dlaczego spotkało to nasze dzieci? 

Z uwagi na szybki postęp choroby i licznie zajęte narządy (mnogie guzki podczepcowe, nosogardło, wątroba, śledziona, nerki, trzustka, płyn w obu jamach opłucnowych, płyn w jamie otrzewnej, szpik zajęty w 40%) Szymon jest poddawany bardzo intensywnej chemioterapii, która wyniszcza jego organizm: ból brzucha i mięśni, ciągła gorączka, przestał jeść i niemal pić ze względu na poparzony chemią przewód pokarmowy. Dawniej żywiołowy, teraz tak wyczerpany, że nie ma siły wstawać z łóżka, leki przeciwbólowe działają tylko przez chwilę, a potem płaczącym głosem woła o pomoc - siedząc przy łóżku możemy tylko patrzyć na niewyobrażalne cierpienie syna. Przed nami kolejne cykle chemioterapii. 

Rokowania są niepewne, co dalej?....nie wiemy

Rodzina potrzebuje środków na długotrwały pobyt w szpitalu, noclegi, dojazdy do Krakowa, leki, suplementy, opatrunki, wizyty u specjalistów i na późniejszą rehabilitację oraz na wiele innych wydatków związanych z chorobą dzieci. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. 

Rodzice Elizy i Szymona


EDIT:

Ze względu na liczne prośby od darczyńców zwiększamy kwotę zbiórki.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie z całego ❤️


EDIT 01.08.2020R:

Ogromnie dziękujemy za Waszą hojność serc i wsparcie okazane naszej rodzinie. Zgromadzone środki pozwolą nam pokryć wydatki związane z chorobą i pobytem w szpitalu naszych dzieci. To wszystko dzięki Wam! Jesteście niesamowici! W tej trudnej dla nas sytuacji, wielką radością jest dla nas również świadomość, że tylu ludzi nas wspiera i nie jesteśmy sami. Dziękujemy Wam także za każde dobre słowo i liczne życzenia powrotu do zdrowia.  Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za wszelką okazaną pomoc. Dziękujemy!!!


Magdalena i Łukasz
Rodzice Elizy i Szymona

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bogusia - awatar

  Bogusia

  01.08.20
  01.08.20

  Duzo zdrowia!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Kochani, życie nie jest sprawiedliwe i ma wiele ciemnych stron. Z całego serca życzę Wam by los się odwrócił. Dużo zdrowia dla Was i siły.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Z calego serce zycze wytrwalosci i zdrowia dla calej rodziny!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Trzymam za was kciuki. Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.20
  31.07.20

  Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Św. Augustyn

216 695 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 095 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Głowacki - awatar

Łukasz Głowacki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 095

Bożena - awatar
Bożena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij