Zbiórka Operacja, która da nowe życie. - miniaturka zdjęcia

Operacja, która da nowe życie.

Beata Błażejewicz - awatar

Beata Błażejewicz

Organizator zbiórki


Zwracam się do Państwa o pomoc w uzbieraniu środków, które pomogą mi w powrocie do zdrowia w walce z endometriozą.

Mam na imię Beata i mam 27 lat. Od połowy 2017 roku walczę z bólem w podbrzuszu. Od kilku miesięcy bóle się nasiliły co utrudnia mi funkcjonowanie. Na co dzień pracuję jako psycholog z nieuleczalnie chorymi. Istotą mojej pracy jest opieka polegająca na wsparciu i towarzyszeniu chorym u kresu ich życia, jak i ich bliskim. To miejsce, w którym dostrzega się istotę życia. Kruchość lecz nadal majestatyczność. Pracę traktuję jako przywilej zaproszenia w tak osobisty czas kiedy dokonuje się bilans życia. Chcę móc dalej wykonywać mój zawód niesienia wsparcia innym bez konieczności rezygnacji ze względu na chorobę. Niestety, mój obecny stan utrudnia mi pracę.

Endometrioza znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika. Choroba rozsiewa się po narządach miednicy mniejszej, a także dalszych narządach. Tworząc guzki i zrosty, co upodabnia ją do choroby onkologicznej. W rezultacie w większości prowadzi do niepłodności i przekreśla macierzyństwo. Dla kobiety to okropna wiadomość. 

Mam ostatnie stadium choroby! Operacja to moja ostatnia szansa na zostanie mamą. Nadal nie tracę nadziei. 

Znalazłam się w sytuacji, w której potrzebuję pomocy i jestem uzależniona od wsparcia innych empatycznych ludzi dobrej woli w walce o normalne życie, bez ciągłego bólu oraz szansę na macierzyństwo. 

Specjaliści, u których szukałam do tej pory wsparcia, możliwych metod leczenia, radzili czekanie oraz operacje, po których choroba i tak by wróciła. Ponadto sugerowali włączenie półśrodków, narażając mnie na dalsze cierpienie. Zero dodatkowych badań by wyjaśnić co się dzieje w organizmie. Przez ostatnie półtora roku, walcząc z symptomami mojej choroby, bezskutecznie szukałam leczenia w Polsce. Mój stan się pogarszał, a ciągły ból w podbrzuszu stał się bardzo uciążliwy. Dopiero pani chirurg skierowała mnie na badanie tomografią komputerową.

Koszt operacji zgodnie ze wstępnym kosztorysem może wynieść 8-10 tysięcy euro. Polski system opieki zdrowotnej nie pozwala na opłacenie operacji w podanym kosztorysie. Narodowy Fundusz Zdrowia nie przeznacza odpowiedniej ilości środków na leczenie kompleksowe endometriozy. NFZ oferuje jedynie 2,5 tys. złotych co stanowi zaledwie 6% potrzebnej sumy. Koszty jakie muszę ponieść przerastają moje możliwości finansowe. Stąd prośba o wsparcie. Za każdą kwotę serdecznie dziękuję.

Szacowana kwota operacji wynika ze stopnia zaawansowania choroby oraz udziału dodatkowych lekarzy podczas operacji. Zmiany spowodowane chorobą (zrosty i nacieki endometriozy na jelito grube i cienkie) mogą wymagać resekcji (wycięcia/usunięcia) części jelita. O zmianach tych możecie Państwo przeczytać w zamieszczonym poniżej opisie wyników tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. 


Obecnie jestem pod opieką dr Jana Olka, który postanowił nie zostawiać bez wsparcia endowojowniczek z Polski i współtworzy Miracolo Clinik (ul. Seweryna Goszczyńskiego 1, 02-616 Warszawa) w Polsce, ponadto pracuje w szpitalu w Dortmundzie (St. Josefs Hospital Wilhelm-Schmidt-Str. 4 44263 Dortmund). Jest to placówka szpitalna, która daje nadzieję na lepsze życie. Operacja i zastosowanie preparatu antyzrostowego daje prawie pełną szansę, że choroba nie powróci.

Endometrioza jest chorobą, przez którą wiele kobiet boryka się każdego dnia z bólem podbrzusza i innymi objawami, które wpływają na pogorszenie nie tylko stanu fizycznego, ale również psychicznego. Mam nadzieję, że moja zbiórka przynajmniej w jakimś małym stopniu przyczyni się też do większej świadomości społecznej problemu endometriozy.

Serdecznie proszę Państwa o wsparcie, jakiekolwiek bym mogła wrócić do zdrowia. Bardzo dziękuję za każdą wpłatę! Dla wszystkich, którzy mogą uczestniczyć we wsparciu mojego leczenia jak i tych, którzy nie mogą, ale są dobrym słowem pomocni, będę umieszczała kolejno historię leczenia. Nie jest to tylko świadectwem mojej sytuacji, ale i również dla wszystkich tych, którzy mogą zetknąć się z tą chorobą będzie wiarygodną wskazówką prawidłowej drogi leczenia. Drogi, która pozostawia wiele do życzenia w naszym kraju.

(Na bieżąco będę informować o terminach oraz załączę do wglądu opis wykonanych badań).  

Kwota powyżej kosztorysu wynika z konieczności rozliczenia się ze stroną (patrz: regulamin strony).


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.19
  17.04.19

  pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.19
  15.04.19

  Ani się obejrzysz, a będziesz biegać za maluchami :)

  • Beata Błażejewicz - awatar

   Beata Błażejewicz - Organizator zbiórki

   15.04.19
   15.04.19

   <3 Niechaj tak będzie. :) Dziękuję!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  14.04.19
  14.04.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.19
  13.04.19

  Trzymam kciuki!

  • Beata Błażejewicz - awatar

   Beata Błażejewicz - Organizator zbiórki

   15.04.19
   15.04.19

   Dziękuję! :)

 • Wojtek - awatar

  Wojtek

  12.04.19
  12.04.19

  Zdrowia! :-)

  • Beata Błażejewicz - awatar

   Beata Błażejewicz - Organizator zbiórki

   15.04.19
   15.04.19

   Bardzo dziękuję! :)

Beata Błażejewicz - awatar

Beata Błażejewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 555

Babcia Lucyna - awatar
100
Babcia Lucyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
M & M - awatar
50
M & M
Marzena Lewandowska - awatar
200
Marzena Lewandowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Karolina Borowczyk - awatar
20
Karolina Borowczyk
Małgorzata Skibińska - awatar
30
Małgorzata Skibińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij