Epidemia Panleukopeni - 11 kotów

owner

Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią

Organizator zbiórki

Zbiórka

Początek Tragedii

Do naszego domku Tymczasowego podrzucono kolejnego kociaka, w bardzo kiepskim stanie. Maluch odszedł za tęczowy most, a niedługo po nim reszta kotów zaczęła chorować.

Biegunka, wymioty - niby nic specjalnego a okazało się być najgorszym.

Panleukopenia - wysoce zaraźliwa choroba kotów, której śmiertelność i zaraźliwość wynosi ponad 90% dla kociaków. Podjęliśmy walkę, Pani weterynarz robi wszystko by utrzymać kociaki przy życiu. Ze względu na rozprzestrzenianie się choroby leczeniu musiały zostać poddane wszystkie koty nawet te, które nie wykazały objawów. 

Photo

Dom Tymczasowy wypowiada wojnę chorobie

Nasz DT jest cudowny, codziennie pokonuje około 60km by dowieźć wszystkie kociaki na wizytę do weterynarza. Terapia jest trudna i bardzo kosztowna, codzienne podawanie płynów, zastrzyki, kroplówki, mega droga surowica - jedyna nadzieja dająca szansę kociakom na zdrowie. Dom tymczasowy walczy, jeździ, podaje kroplówki, kuwety muszą być sprzątane i dezynfekowane natychmiast po tym jak kociak się do niej załatwi.  

PhotoPhotoPhoto

Potrzeba

Potrzebujemy wiele rzeczy - dobrą karmę dla kociaków, najlepiej taką jelitowa.

Każdej ilości żwirku, ręczników, starych koców - wszystko musi na bieżąco być palone - by zniszczyć wirusa, który może nawet rok przetrwać w całym mieszkaniu. Potrzebujemy środka typu VIRKON - jedynego nieszkodliwego dla środowiska i zarazem zabijającego tego wirusa. 

A najbardziej potrzebujemy PIENIĘDZY - koszty leczenia i szczepienia i badań w związku z tym wirusem, takiej ilosći kotów to koszt tysięcy złotych - tysięcy. A my już zadłużenia mamy na ponad 7tyś :( u weterynarzy bez tej tragedii która dotknęła nasz DT.

PhotoPhoto

4 koty już za tęczowym mostem

To straszna tragedia, wraz z kolejnym kotem opadamy z sił...spada morale...4 koty już od nas odeszły w związku z tą chorobą - a po nich zostanie nam smutek i duży dług do zapłaty w lecznicy.

Odeszły: Rudy, Kropek, Kwadrat i Emka

Photo

Pomóżcie

Błagamy o pomoc rzeczową i wpłaty - pomóżcie nam uratować resztę kociaków... Zabezpieczyć dom i zniszczyć wirusa:( 

Komentarze

 • Karolina

  17.09.16
  17.09.16

  Mam jeszcze kilka prześcieradeł i ręczników a do Zabełkowa mam niedaleko :) Trzymam kciuki za maluchy!

  • Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią

   Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią - Organizator zbiórki

   17.09.16
   17.09.16

   Dziękujemy ślicznie. W Zabełkowie panuje kwarantanna - jeżeli ma Pani w sowim otoczeniu nieszczepione koty istnieje bardzo wysokie ryzyko zarażenia i przeniesienia wirusa. Dlatego proszę rozważnie podejść do wizyty w Zabełkowie. Jeszcze raz pięknie dziękujemy - wszystko nam się bardzo przyda

owner

Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

 • Avatar Natalia
  20
  Natalia
 • Avatar Katarzyna
  20
  Katarzyna
 • Avatar Karolina
  20
  Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę