Zbiórka Zoperuj połamanego boksera Julka - miniaturka zdjęcia

Zoperuj połamanego boksera Julka

Działalność Fundacji "SOS Bokserom" skupia się m. in. na ratowaniu bokserów, w tym przede wszystkim wymagających natychmiastowej pomocy (w schroniskach, porzuconych, oddanych przez właścicieli, przetrzymywanych w złych warunkach),

We wrześniu 2016 roku zostaliśmy poproszeni przez współpracujacą z nami organizację o pomoc dla boksera Julka, który na skutek kilku niefortunnie po sobie następujących wypadków trafił do schroniska z dwoma połamanymi nogami - obiema lewymi. W schroniskowych warunkach pomimo hospitalizacji i intensywnej opieki lekarskiej leczenie nie potoczyło się niestety tak dobrze jak powinno - nogi zagoiły się w sposób bardzo nieprawidłowy uniemożliwiając psu sprawne poruszanie się.

W schroniskowych warunkach leczenie psa było niemożliwe ze względu na konieczność przeprowadzenia inwazyjnych operacji, po których należy boksera intensywnie monitorować i doglądać. Przy ogromnej ilości bezdomnych psów w schronisku nie ma możliwości  zapewnienia psom tak indywidualnej opieki. Zwrócono się do nas z prośbą o znalezienie domu (choćby tymczasowego) dla Julka i podjecie stosownego leczenia, aby ten jeszcze młody pies odzyskał sprawność i mógł długo i szczęśliwe żyć. Fundacja podjęła walkę. Julek po przyjeździe do Fundacji był smutny, zrezygnowany, chciał się jedynie wygrzewać i spać. Szczęśliwie, do Fundacji zgłosiła się dobra i kochająca rodzina, która zgodziła się podjąć wymagającej opieki nad psem pooperacyjnym. Jest jedno "ale": rodzina jest w stanie sprawować całodobową indywidualną opiekę, ale koszty operacji przerastają wszystkich - zarówno osoby prywatne, jak i organizacje takie jak nasza. Dwóch niezależnych renomowanych chirurgów ortopedów zaleca wykonanie zabiegów artrodezy stawów - nadgarstkowego w łapie przedniej i skokowego w łapie tylnej. Drobne kosteczki w stawach Julka są pogruchotane, część z nich uległa już osteolizie, stawy są też silnie zdeformowane, nie nadają się do naprawy. Julkowi potrzebna jest operacja dwóch lewych łap, przedniej i tylniej. Koszt jednej takiej operacji to kwota rzędu minimum 1500 zł. Operacje pozwolą odzyskać Julkowi aktywność, po nich pies powinien móc sprawnie się poruszać korzystając ze wszystkich 4 łapek, przejść po schodach, pobiec za piłką. To młody pies, rokowania są obiecujące. Po operacji konieczna będzie rehabilitacja. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na opłacenie faktur za operacje dwóch łap oraz rehabilitację psa. Fundacja wykonała u Julka diagnostykę przedoperacyjną, która objęła pełne badanie krwi, prześwietlenie rtg kręgosłupa, rtg obydwu nóg oraz dwie konsultacje ortopedyczne. Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami lekarzy, aby uniknać zaniku mieśni, zostały zakupione ortezy (nadgarstkowa dwuszynowa na łapę przednią oraz skokowa zastabilizowana na łapę tylną) sfinansowane przez darczyńce. 

Julek korzysta głównie ze swoich prawych nóg. Przy wzmocnieniu ortezami nóg Julek uczy się po trochu używać dwóch niestabilnych lewych łap, ale jak na młodego psa rasy o wesołym i żywiołowym usposobieniu jest to za mało.  Na filmie można zobaczyć, że psychicznie Julek jest silny i chciałby biegać i bawić się jak każdy młody pies, jak każdy młody bokser. Widać, że się cieszy, widać również, że kuleje i kuśtyka i że jest ograniczony swoją niepełnosprawnością.  Pod opieką nowej rodziny odzyskał calkowicie chęci do życia - pomimo nieszczęść i licznych cierpień, które go spotkały Julek jest psem wesołym, nie poddaje się.

Chciemy podjąc walkę o zdrowie i szczęście Julka, ale brak nam na to środków finansowych. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie i wpłatę chociaż symbolicznej złotówki. 

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Agata Osiekowicz - awatar
5
Agata Osiekowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.