Zbiórka Leki, sprzęt sportowy, edukacja - miniaturka zdjęcia

Leki, sprzęt sportowy, edukacja

Adam Kowalski - awatar

Adam Kowalski

Organizator zbiórki

Na imię mi Adam.  Mam 25 lat. Odkąd pamiętam, zmagałem się z nadwagą, a w późniejszym czasie otyłością. Od najmłodszych lat miałem problemy hormonalne. Obecnie jestem w trakcie leczenia, które umożliwiło mi podjęcie walki z moimi chorobami - otyłością i depresją. 

Nie jestem w stanie pracować - jestem obecnie na specjalnym zasiłku opiekuńczym. Moja mama Elżbieta choruje na stwardnienie rozsiane i raka piersi. Obecnie jest badana pod kierunkiem przerzutów do kości.  Jest osobą całkowicie niezdolną do samodzielnej egzystencji. 

Mój tato jako osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym, nie jest w stanie zaopiekować się mamą na własną rękę. Od 2015 roku jestem przez 24 godziny na dobę w gotowości do pomocy mamie.  Specjalny zasiłek opiekuńczy 520 zł, oraz status jedynego opiekuna mamy, uniemożliwia mi rejestrację w powiatowym urzędzie pracy, korzystanie z ich programu szkoleń i kursów, czy pracę zarobkową...

W 2014 roku, Trybunał Konstytucyjny nakazał zrównanie zasiłków wypłacanych opiekunom osób niepełnosprawnych dorosłych (520 zł miesięcznie) z zasiłkami dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci (ponad 1400 zł miesięcznie) . Mamy luty 2018 roku - w dalszym ciągu orzeczenie trybunału nie zostało zrealizowane przez władzę ustawodawczą. 

W związku z tym, że stan mamy pogorszył się w 2016 roku (upadek, tato nie był w stanie jej utrzymać podczas przenoszenia z wózka na łóżko, w czasie gdy miałem wizytę lekarską w innym mieście) , potrzeby finansowe mamy zwiększają się. Na środki czystości i leki dla mamy przeznaczam ponad 90% mojego zasiłku. Na moje potrzeby pozostaje mi 50 zł miesięcznie, w związku z czym na ubranie czy leki na depresję, muszę odkładać miesiącami (gdy jest już cienko z finansami, przerywam leczenie, co pogarsza mój stan) . 


Chciałbym uzbierać pieniądze, aby móc dokonać pierwszych w swoim życiu szczegółowych badań organizmu. Dzięki mojej ciężkiej pracy, udało mi się stracić 40 kg nadwagi. Jestem w połowie mojej drogi. Od pewnego czasu mój organizm zaczął odmawiać mi posłuszeństwa. Chciałbym zebrać pieniądze na pierwsze w moim życiu, dokładne badania lekarskie - krwi, hormonów, konsultację dietetyczną. Chciałbym zrealizować swoje marzenie o kupnie sprzętu sportowego do ćwiczeń w domu. Chciałbym wreszcie móc zrobić coś w kierunku swojego kształcenia zawodowego. Do tego wszystkiego są potrzebne mi pieniądze, których w obecnej sytuacji nie jestem w stanie zdobyć. 

Jeżeli możesz, pomóż proszę. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Adam Kowalski - awatar

Adam Kowalski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Bożena - awatar
20
Bożena
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij