Zbiórka Prawdziwy dom dla Jakuba . - miniaturka zdjęcia

Prawdziwy dom dla Jakuba .

Paulina Gotfryd-Ziobro - awatar

Paulina Gotfryd-Ziobro

Organizator zbiórki

NOWY DOM DLA JAKUBA .

JAKUB jest bardzo chorym chłopczykiem,  ktory od poczatku swojego życia nieustannie musi pokonywac wiele trudnosci . 

Juz w czasie trwania ciazy stwierdzono poważna wade serduszka Kubusia , ktory praktycznie  nie miał szans na przezycie po porodzie . Kubus urodził sie w Krakowie i w 3 dobie został przetransportowany do USD w Krakowie na szczegółowe badania i operacje , ktora była niezbedna do uratowania jego zycia . Otoczony milionami kabelków powedrował walczyc o swoje zycie a my razem z nim .

Po szczegółowych badaniach stwierdzono u Kubusia Zespół Heterotaksji ( Prawostronny izomeryzm ) , współny kanał przedsionkowo-komorowy , ubytek miedzyprzedsionowy typu ostium secudnum, Atrezje zastwki tetnicy płucnej, Agenazje pnia tetnicy płucnej , prawostronny łuk aorty , asplenie ( brak śledziony), nieprawidłowy spływ żył górnych i dolnych , mapcas  oraz zarosniete prawe uszko . 

Pierwsza operacje Kubus przeszedł w 10 dobie , było to zespolenie systemowo-płucne , jednak zaraz po skonczonej operacji pojawiły sie komplikacje i na nastepny dzien Kubus przeszedł reoperacje, gdzie został załozony centralny schunt i miało to pomóc Kubusiowi . Kubusia serduszko podczas reoperacji zatrzymało sie i po reanimacji powróciło do rytmu a Kubus powrócił do nas . Niestety po zakonczonej operacji Kubus na nastepny dzien tzn na 3 dzien musiał przejsc kolejna reoperacje gdyz pojawila sie zakrzepica w zyle górnej , Kuba łacznie przeszedł 5 operacji w ciagu zaledwie tygodnia , odbiło sie to na jego rozwoju , gdyz przebywal pod respiratorem łacznie 3 miesiace , miał problemy z nauka jedzenia ale Kubus dzielnie walczył o swoje życie . Po 4 miesiacach przebywania w szpitalu wrocił do domku , gdzie czekała na niego Trójka rodzeństwa . Kuba jest leczony paliatywnie , obecnie ma 1,5 roku , przeszedł juz kolejne cewnikowanie , badanie Angio Ct i czeka na kolejna operacje , ktora ma poprawic jego zycie . Niestety był rehabilitowany zaledwie przez 3 miesiace gdyz póżniej jego stan sie pogorszyl i neurolog zakazał nam rehabilitacji , zagrazała ona zyciu Kubusia . Od wrzesnia jest stale podłaczony do koncentratora tlenu , jego saturacje sa na poziomie 70% w czasie snu , do tego Kubus nie słyszy na prawe uszko wiec ma aparat słuchowy na przewodnictwo kostne . Kubus nie ma wcale odpornosci wiec ciagle choruje i odwiedza ciagle lekarzy , musi byc pod ich stała opieka . Łaczne koszty na leki miesiecznie wahaja sie w granicach 1500-2000 zł. Jest to ogromny koszt gdy ma sie na utrzymaniu jeszcze trójke rodzenstwa , gdzie siostra Kubusia , ma stwierdzone napady padaczkowe i potrzebuje duzo spokoju i szczegolnej uwagi .

Mieszkamy razem z teściami , gdzie w jednym pokoju ( 17m2) mieszkamy w 6 osób . Dzieci sa coraz starsze a my nie mozemy sobie pozwolic na wynajem mieszkanie bo nas niestac . Jedynym wyjsciem jest dla nas zakup mieszkania badz domu , jednak zaden bank przy naszym dochodzie nie udzieli nam kredytu . 

Wszystkie oszczednosci ktore były musielismy wydac na leki , pobyty w szpitalach , liczne kontrole i zakupy specjalnych sprzetów. 

W domu dosc nie wielkim bo tylko 3 pokoje , łacznie mieszka nas 15 osób . Jest to bardzo duzo szczegolnie ze nie mamy Centralnego ogrzewania, gazu , a w latem brakuje wody i trzeba ja nosic od sasiadów , w pokoju jest grzyb na scianach , gdyz okna sa drewniane i stare , próbujemy go jakos zlikwidowac jednak on ciagle powraca .

Mamy ogromna prosbe do Panstwa o Lepsze zycia dla Kubusia i naszych dzieci .

Pragniemy dla nich nowego , bezpiecznego domu , ktory zapewni im spokój i azyl , gdzie beda bezpieczne i nie beda tak bardzo chorowac . 

Niestety w Naszej Gminie nie ma mieszkan komulanych ani socjalnych i liczymy tylko na Panstwa dobre serce , to dzieki Panstwu mozemy w koncu zamieszkac w godnych warunkach.

Liczymy choc na drobne wpłaty bo to dzieki Panstwu mozemy Zbudowac Nowy Dom .

Za kazda wpłate serdecznie dziekujemy . 

Rodzice Kubusia Komentarze

  • Natalia Knasiak - awatar

    Natalia Knasiak

    21.03.17
    21.03.17

    zakochałam sie w tym chłopcu i jak moge to zawsze chetnie pomagam.

Paulina Gotfryd-Ziobro - awatar

Paulina Gotfryd-Ziobro

Organizator zbiórki

Wpłaty - 30

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Krystian - awatar
20
Krystian
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Carramba - awatar
100
Carramba
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Kasia Czarnecka - awatar
5
Kasia Czarnecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ewa M - awatar
20
Ewa M
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij