Zbiórka Pomóżmy Filipowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Filipowi

26 586 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 324 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Gruźlińska - awatar

Katarzyna Gruźlińska

Organizator zbiórki

Jestem mamą Filipa i chcę prosić o pomoc dla mojego syna. 

Nagłe i nieoczekiwane(będące zresztą następstwem depresji) zdarzenie doprowadziło Filipa do niepełnosprawności. Uraz kręgosłupa i uszkodzenie rdzenia pozwalają w tej chwili tylko na pozycję leżącą. Druga,skomplikowana operacja umożliwi prawdopodobnie poruszanie się na wózku. Od października walczymy rehabilitacyjnie,pielegnacyjnie,psychicznie i jak się tylko da o jak największą sprawność Filipa. Sytuacja jest nagła i nikt z nas nie mógł się na nią przygotować. Filip w tej chwili wymaga stałej opieki i pomocy długoterminowej w wielu dziedzinach. Przebywa obecnie w naszym domu, który w żaden sposób nie jest przygotowany na Jego powrót ze szpitala. Sypialnie i łazienka znajdują się na I piętrze,przed domem nie ma podjazdu. Chcemy bardzo choć trochę poprawiać ten stan i ułatwiać mu funkcjonowanie. Wiele rzeczy zdobyliśmy lub kupiliśmy za własne pieniądze ( np.materac przeciwodleżynowy, łóżko)Ale na przystosowanie domu absolutnie brak nam funduszy. Filip wymaga i będzie wymagał na stałe specjalistycznej rehabilitacji. Nie jesteśmy w stanie w pełni pokryć jej kosztów. A mój Syn ma 21 lat i bardzo,ale to bardzo chcę aby był samodzielnym,sprawnym młodym chłopakiem Bardzo potrzebujemy pomocy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Gruźlińska - awatar

  Katarzyna Gruźlińska

  20.12.20
  20.12.20

  Mój syn kończy właśnie 23 lata... I tak bardzo jestem szczęśliwa, że możemy obchodzić te urodziny... Że jest... Długo zbierałam się do napisania tego postu. Trudny czas pandemii i to, co się z nią wiąże dotknął przecież każdego z Was, niektórych bardzo dotkliwie. Dlatego tym bardziej proszenie o pomoc jest niezręczne. Jednak muszę prosić Was o jeszcze jeden raz... Niestety, w bieżącym roku fundusze z 1% (zebraliśmy mniej o połowę niż w ub. r) kończą się właściwie już... Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nasza sytuacja mieszkaniowa i materialna - osoby, którym zaufałam zwyczajnie nas oszukały, wykorzystując swoją "przewagę" i w związku z tym nadal mieszkamy w wynajętym mieszkaniu (opłaty za nie to kwota około 2,5 tys zł), utrzymujemy się tylko z renty socjalnej, dodatku dla niepełnosprawnych Filipa i pomocy bliskich. Do niemałych wydatków doszły prywatne wizyty, badania i leki Filipa u endokrynologa (niedoczynność tarczycy) i moje u reumatologa. Nie wiem ile czasu potrwa ta sytuacja... Filip oczywiście wciąż się rehabilituje, rozpoczął we wrześniu naukę na kursie kwalifikacyjnym dla osób niepełnosprawnych, na kierunku technik fotografii i multimediów. Pandemia dotknęła też nas, ograniczając kontakt ze światem zewnętrznym i możliwości uczestniczenia przez Filipa w innych formach rozwoju np. sportowych. Chyba pierwszy raz od dwóch lat zaczynam się martwić... To też ostatni dzwonek żeby wykrzesać z nóg mojego syna tyle, ile się da. A w tym temacie nie mogę się poddać, wierzcie mi i na pewno się nie poddam. Moje i moich najbliższych możliwości skończyły się już dawno, pukałam do różnych drzwi, ale nie muszę chyba mówić z jakim skutkiem. Jeśli więc uważacie, że możecie, że warto nam pomóc, to bardzo o to prosimy.

  Zdjęcie aktualizacji 60 128

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.20
  22.12.20

  Powodzenia!⚘

  • Katarzyna Gruźlińska - awatar

   Katarzyna Gruźlińska - Organizator zbiórki

   23.12.20
   23.12.20

   Bardzo, bardzo dziękujemy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.08.19
  15.08.19

  Zdrowia i wytrwałości!

 • Marek Tyczyński - awatar

  Marek Tyczyński

  18.07.19
  18.07.19

  Dobrze Ci idzie Filip, piękne postępy, oby tak dalej!

  • Katarzyna Gruźlińska - awatar

   Katarzyna Gruźlińska - Organizator zbiórki

   19.07.19
   19.07.19

   Dziękuję 😊 Staram się 😊

 • Krystian - awatar

  Krystian

  12.07.19
  12.07.19

  Piotr Groszkowski 1200 km. Szacun!

 • Piotr Baranowski - awatar

  Piotr Baranowski

  12.07.19
  12.07.19

  Piotrek Groszkowski przejechał rowerem przez Polskę, żeby Ci pomóc. Cholernie to szanuję i pomagam. Zdrowia życzę.

  • Katarzyna Gruźlińska - awatar

   Katarzyna Gruźlińska - Organizator zbiórki

   12.07.19
   12.07.19

   Jesteśmy wzruszeni tym,ci Piotr zrobił. Panu dziękujemy za wsparcie.

26 586 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 324 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Gruźlińska - awatar

Katarzyna Gruźlińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 324

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Majzbuchowska - awatar
Katarzyna Majzbuchowska
50
M Chmiel - awatar
M Chmiel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
200
anonimowy darczyńca - awatar
anonimowy darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna - awatar
Justyna
50
TOSIEK - awatar
TOSIEK
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij