Zbiórka Filut - zdjęcie główne

Filut

1 710 zł  z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób

Kraty, mury, inne psy, poczucie zagrożenia. Jedenaście lat temu dostarczono go z rodzeństwem, bez matki, do żywieckiego schroniska. Jaki wydawał się wtedy świat dla maleńkiego pieska? Straszny. Malutki Filut był na tą okrutną rozłąkę zbyt mały...

Jako słodkie szczenię na chwilę trafił do rodziny, która jednak szybko się rozpadła. Kolejny raz został sam...

I tak, zwrot z adopcji zamieszkał w jednym z naszych domów, oczywiście „na tymczas”… Tymczasem… nikomu więcej się już nie spodobał... Uwierzycie, że zgłosiła się tylko jedna rodzina, która była chętna dać mu dom? Niestety, ucieczka Filuta ze spacerku zapoznawczego przekreśliła Jego szanse. Ludzie zrezygnowali po tej jednej próbie.

Lata mijały i nie zapytał już nikt więcej. Nie podobał się z wyglądu, nie był już słodkim szczeniaczkiem, nie miał zabawnej mordki, zachwycających długich loków, nie wylizywał rąk i nie łasił się tuż po zapoznaniu. Niepozorny, szczupły psiak, czarny, jakich na pęczki w schroniskach. Właśnie takie zostają w nich prawie na zawsze, do końca życia…

Przez 11 lat był okazem zdrowia. Wystarczała profilaktyka i szczepienia. Blisko dwa tygodnie temu dni temu pojawiły się niepokojące pierwsze wymioty i biegunka. Nie były sporadyczne i lekkie. Od razu mocno nasilone. Najpierw, przez tydzień trwało leczenie ambulatoryjne (zastrzyki, kroplówki codzienne). Jego stan jednak nie poprawiał się. Aby go ratować (słabł i marniał w oczach) musieliśmy się zgodzić na hospitalizację w lecznicy.

Pod opieką lekarzy (24h na dobę) jest już kolejny tydzień. Poszukując choroby trzeba było wykonać bardzo szczegółowe badania krwi. Konieczne było także USG , RTG z kontrastem, kilkakrotnie. Podejrzewano niedrożność jelit. Miał taki moment załamania, gdy Jego stan tak bardzo się pogorszył, że konieczna stała się nagła operacja. Może to i dobrze, bo wykazała u Filutka faktyczną przyczynę załamania zdrowotnego - atonię jelita.

Starania idą teraz w kierunku przywrócenia funkcjonowania trawienia. Codziennie dostaje kroplówki, leki. Powoli wychodzi na krótkie spacerki, próbuje jeść.

Nasz podopieczny ma w sobie wielką wolę życia. Lekarz mówi, że są jeszcze duże szanse na przywrócenie normalnego trawienia. Tylko trzeba kontynuować leczenie szpitalne, jeszcze tak około tygodnia.

Niestety nie stać nas na zapłatę już istniejącego rachunku, a co dopiero na dalszy pobyt pieska w szpitalu…

Dziś dowiedzieliśmy się, że cała dotychczasowa diagnostyka, leczenie, kroplówki, hospitalizacja i zabieg w końcu, to koszta rzędu już 1700 zł. A my nie mamy dla Filutka nic, oprócz stosu innych rachunków do zapłaty. To na dziś nasz dług. Na ew. kolejny tydzień w lecznicy też trzeba uzbierać.

Bo co inaczej? Czy uśpić teraz? Odmówić temu wiernemu, wiejskiemu pieskowi ratunku, gdy On po raz pierwszy w swoim, 11-letnim życiu potrzebuje takiej pomocy?… Może zabrać do domu tymczasowego, przestawić na opiekę paliatywną i… chyba tym samym zgodzić się na Jego szybkie odejście?…

Jesteśmy w tak trudnej sytuacji finansowej, jak już dawno nie byliśmy…

Filut po raz pierwszy prosi o wsparcie dla siebie.

Gdy odwiedzamy go w lecznicy, musimy się  pożegnać i zostawić, odprowadza nas rozpaczliwym spojrzeniem… Doktor twierdzi, że jest jeszcze szansa na uratowanie go… Nas jednak na to nie stać, a On nie ma poza nami nikogo…

Błagamy o pomoc w Jego imieniu…

Komentarze


  • Beata Sobota - awatar

    Beata Sobota

    01.07.2021
    01.07.2021

    Wyzdrowiej kochany Filutku 🐶❤️!

1 710 zł  z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób

Wpłaty: 14

Edyta - awatar
Edyta
15
Patrycja - awatar
Patrycja
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Beata Sobota - awatar
Beata Sobota
1 000
Maja - awatar
Maja
50
Abigail - awatar
Abigail
100
Kasia W - awatar
Kasia W
50
Mała Mi - awatar
Mała Mi
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij