Zbiórka Fiolka chce żyć. Pomóżmy jej! - miniaturka zdjęcia

Fiolka chce żyć. Pomóżmy jej!

Fiolka - koteczka o ogromnej woli życia...

Fiolka od samego początku nie miała łatwo. Najpierw musiała poczuć bezdomność na własnej skórze, kiedy urodziła maluchy w jednej z podwarszawskich przychodni. Niestety ludzie nie starali się znaleźć kotce i jej dzieciom bezpiecznego schronienia, wystawili ją z maluchami tak po prostu na dwór. Kiedy jej dzieci miały kilkanaście dni i razem z mamą koczowały w kartonie oraz brudnych szmatach między budynkami, na ich drodze stanęła osoba, której los kociej rodziny nie był obojętny. Fiolka, gdy do nas trafiła, była zapchlona, zarobaczona i niedożywiona. I kiedy wydawać by się mogła, że już tylko będzie lepiej, koteczka poważnie zachorowała...

Obecnie Fiolka przebywa w szpitalu. Niestety jej stan jest bardzo poważny. Wszystko zaczęło się od niepozornych wymiotów i braku apetytu... A dziś mamy podejrzenie zatrucia/wirusa. Nie wiemy tak naprawdę, co się stało. W jednym czasie zachorowały nam dwa koty, Fiolka i jeden z rezydentów, Hugo. Te same objawy: wymioty, brak apetytu, natychmiastowe odwodnienie i osowiałość, utrata wagi, bolesność brzucha. Po wstępnych badaniach oba koty mają bardzo podwyższone parametry wątrobowe, żółtaczkę, ostre zapalenie narządów wewnętrznych - wątroby, trzustki i jelit. Przeanalizowaliśmy wszystko i podejrzewamy, że koty prawdopodobnie spróbowały czegoś, co mogło wywołaj taki stan, mimo iż przywiązujemy ogromną uwagę do bezpieczeństwa kotów w domu - nie mamy w domu na wierzchu leków, detergentów, trujących/drażniących dla kotów kwiatów, substancji uczulających itp. Nie wiemy na 100%, czy spróbowały czegoś w domu, czy przenieśliśmy coś na butach/torbie. Czy może jest to jakiś wirus... 

Obecnie stan obu kotów określony jest jako ciężki, ale stabilny. Koty dwa dni temu przeszły transfuzję. Hugo dostał pełną krew, a Fiolka osocze. Najgorsze jest to, że Fiolka nie daje się karmić strzykawką i sama też nie je. Wydawało się, że była chwilowa poprawa, ale niestety nadal nie ma odruchu połykania, dlatego zadecydowano o założeniu sondy i dokarmianiu jej w ten sposób - bez tego organizm nie będzie miał siły walczyć. Na szczęście wszystko poszło dobrze i Fiolka zaskakująco szybko się wybudziła.

Fiolka będzie za kilka dni potrzebować kolejnego przetaczania krwi. Niestety w banku krwi są braki i musieliśmy przebadać kilku naszych rezydentów i podopiecznych, by móc wytypować koty, które nadawałyby się na dawców krwi/osocza dla Fiolki. Badania pod tym kątem przeszło pięć kotów. Zakwalifikowały się na dawców trzy. Musieliśmy oczywiście ponieść kolejne koszta z tym związane.


Obecnej i przyszłe koszty leczenia kotki

Koszty leczenia Fiolki są ogromne i stale rosną. Ale walka o jej życie trwa i mamy nadzieję, że ją wygramy. Fiolka ma ogromną wolę życia. Pomóżmy jej więc stanąć na łapki.

Obecne koszta leczenia Fiolki:
* badania laboratoryjne - 364 zł
* zakup i przetoczenie osocza - 330 zł
* badanie USG - 120 zł
* badanie RTG - 40 zł
* założenie sondy (ze znieczuleniem; zużyte leki i materiału) - 274 zł
* pobyt w szpitaliku i leki - 1100 zł
Badanie 5 kotów jako ew. dawców krwi dla Fiolki:
* pobranie krwi: 75 zł
* profil przesiewowy: 225 zł
* określenie grupy krwi: 475 zł
Łączne koszta już poniesione: 3003 zł

Niestety to nie koniec kosztów, które wiążą się z ratowaniem życia Fioleczki. Koteczka za kilka dni będzie potrzebować kolejnego przetoczenia osocza, kolejnych badań krwi i usg, leków oraz będzie jeszcze przez jakiś czas musiała być w szpitaliku. Dlatego obawiamy się, że koszta za chwile będą podwójne albo potrójne...

(Na zdjęciu powyżej krew i osocze od naszych kocich bohaterów, naszych rezydentów: Krecika, Juliana i Garfielda, która pomoże Fiolce i jeszcze innym potrzebującym kotom!)

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Przy obecnej sytuacji finansowej i liczbie kotów, które potrzebują intensywnego leczenia w naszym domu tymczasowym, nie będziemy mieć za chwilę możliwość dalszego opłacenia faktur i tym samym udzielenia dalszej pomocy naszym podopiecznym.

Obecny czas jest dla nas bardzo trudny pod kątem finansowym, jak i psychicznym. Co chwilę stoimy przed ścianą, której nie jesteśmy w stanie sami pokonać. Gdy ma się świadomość liczby kotów, które wymagają naszej pomocy, kosztów, jakie się z tym wiążą, i wysokości comiesięcznym faktur... sami nie damy rady przez to przejść.

Dlatego prosimy Cię o pomoc. Wiele razy udowodniłeś nam, że razem możemy zdziałać cuda. Niemożliwe staje się możliwym. To dzięki Tobie możemy robić to, co najbardziej kochamy - pomagać tym, których życie wisi na włosku, którym mamy jako ludzie obowiązek zapewnić szczęśliwe życie, bo to my ludzie zgotowaliśmy im ten los. Dlatego jeśli podoba Ci się to, co robimy, wesprzyj nas. Nie musisz wpłacać wysokiej kwoty, wystarczy 2, 5, 10 zł, czyli tyle, ile codziennie wydajesz na słodką bułkę, kawę, batona, lody czy zapiekankę bądź hot doga. Nie odczujesz tych kosztów dotkliwie, a dla Fiolki to szansa na życie. To jak, dołączysz?


****
Ewentualna nadwyżka środków z tej zbiórki zostanie przekazana na leczenie, profilaktykę bądź utrzymanie innych naszych podopiecznych z DT Kocia Łapka.

Zobacz więcej: www.fb.com/dtkocialapka lub www.kocialapka.org.pl  

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.18
  10.07.18

  Powodzenia!

 • Karo Ś :) - awatar

  Karo Ś :)

  10.07.18
  10.07.18

  Zdrówka Fioleczko <3

 • Ankh - awatar

  Ankh

  07.07.18
  07.07.18

  Uda się :)

 • Jasia - awatar

  Jasia

  01.07.18
  01.07.18

  Powodzenia!

 • Anka - awatar

  Anka

  30.06.18
  30.06.18

  Jeszcze raz Fioleczko, zdrowiej :*

Wpłaty - 210

Anonimowy Darczyńca - awatar
105
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
105
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Mts13 - awatar
50
Mts13
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Tomek - awatar
5
Tomek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.