Zbiórka Prośba o pilną pomoc dla Ani. - zdjęcie główne

Prośba o pilną pomoc dla Ani.

3 006 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać teraz
 
Forum Polska - awatar

Forum Polska

Organizator zbiórki

ROZUMIEMY, ŻE TY TAKŻE NIE MOŻESZ POMÓC I BYĆ MOŻE SAM/A POTRZEBUJESZ POMOCY, ALE PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE, TO TEŻ OGROMNA POMOC OD CIEBIE. 

DZIĘKUJEMY ❤️❤️❤️ (Forum Polska) 

Odkąd pamiętam, Ania była zawsze przesympatyczną i uśmiechniętą kobietą, choć w zasadzie życie jej nigdy nie rozpieszczało. Obecnie przekroczyła 70 lat i choć bardzo podupadła na zdrowiu, uśmiech ciągle zdobi jej zmęczoną życiem twarz.

Kiedyś to ona, udzielając się charytatywnie, prowadziła wiele inicjatyw społecznych, poprzez które pomagała wielu ludziom stanąć na nogi, a dziś sama potrzebuje pomocy. 

Mieszkała najpierw w Lublinie wraz ze swoim partnerem, w starym budownictwie, z ogrzewaniem elektrycznym. Mężczyzna jej życia okazał się utracjuszem, który naciągał ją tylko na kolejne pożyczki, które obiecywał spłacać, ale bardzo szybko odszedł, gdy okazało się, że żaden bank nie chce dawać Ani kolejnych kredytów. Aby nie dopuścić do całkowitego pogrążenia się, Ania sprzedała swoją kawalerkę, gdyż tracąc pracę w jednym z lubelskich marketów, nie była w stanie spłacać swojego zadłużenia. Część otrzymanych pieniędzy przeznaczyła na spłatę najbardziej pilnych zobowiązań, a za resztę gotówki nabyła stary domek w malutkiej wiosce Suche Lipie koło Żółkiewki. Dom oczywiście wymagał gruntownego remontu, co przekraczało możliwości finansowe samotnej kobiety.

 Ania, mimo iż sama potrzebowała wsparcia i opieki, przez wiele lat wyjeżdżała do ciężkiej pracy we Włoszech, gdzie harowała przy opiece nad starszymi, często niesamodzielnymi ludźmi. Musiała przecież za coś żyć i mieć na opał w zimie, gdyż niska emerytura nie wystarczała nawet na żywność i leki, które Ania z racji nabytych chorób, musiała regularnie nabywać.  

O prawdziwym remoncie nie mogła nawet marzyć, zadawalając się jedynie marną prowizorką, której głównym elementem było uszczelnienie domu przed deszczem i zimnem. 

Obecnie Ania choruje na kręgosłup, niedosłuch, a także postępującą depresję, której nabawiła się będąc ciągle nękaną przez firmy windykacyjne. Nie stać jej na aparat słuchowy, a państwo polskie, niestety nie poczuwa się, choćby w minimalnym stopniu, do pomocy samotnym, starszym ludziom, którzy przecież kiedyś w pocie czoła budowali ten kraj, płacąc przy tym, całe swoje życie, niemałe składki społeczne. 

Każdy, kto choć raz zetknął się z lichwiarskim systemem parabankowym w Polsce, zdaje sobie sprawy, jak łatwo wpaść w pętlę kredytową, z której uścisku rzadko kiedy można się wyswobodzić własnymi siłami. 

Ania nigdy nie narzekała, ani też nigdy nadmiernie się nie skarżyła. W związku z tym, że wraz z kolegą, mieliśmy przyjemność ją kiedyś poznać, poczuliśmy potrzebę wsparcia jej w tej  niedoli. 

Kobieta naprawdę nie oczekuje jakiejś wielkiej pomocy, ale potrzebuje około 4 - tysięcy złotych na pomoc prawnika, który za taką kwotę zobowiązał się przeprowadzić proces upadłości konsumenckiej, aby całkowicie pozbyć się długów, które nie pozwalają jej normalnie funkcjonować i skutecznie obrzydzają jej jesień życia. 

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwoli jej wyzwolić się całkowicie z długów oraz dostawać co miesiąc 1350zł emerytury. Fakt, że straci zaniedbany domek, w którym mieszka, jest i tak o wiele lepszym wyjściem, aniżeli pozostawać pod ciągłym obstrzałem windykatorów. 

Ania będzie mogła mieszkać w obecnym domu do momentu sprzedaży go przez syndyka, a to może trwać całe lata, a nawet gdyby doszło do jego zbycia szybciej, Ania będzie miała szansę na socjalne mieszkanie zastępcze. 

Do kwoty potrzebnej na adwokata, doliczmy chociaż 1000zł na opał i karmę dla dwóch psów, (które Ania przygarnęła ze schroniska), chociaż  nawet o tym nie wspomniała, jakby nie chcąc nadużywać Państwa dobroci. 

Zachęcam również do osobistego kontaktu z Anią, oraz bezpośredniej pomocy rzeczowej. Zapewniam, że ktokolwiek pozna Anię, dostrzeże jej szczerość, dobre serce i pogodę ducha. 

Warto pomagać! 

Przede wszystkim właśnie osobom starszym, gdyż bardzo często ci ludzie, wyrzuceni są poza margines społeczny, a w związku z tym, że z natury są to skromne i nieroszczeniowe osoby, mało kto dostrzega ich samotność, smutek, ból, a coraz częściej nawet głód. 

Udowodnijmy Ani, że nie jesteśmy obojętni na jej los. Nie chodzi o wielkie wpłaty, ale nawet symboliczne 10zł, przy założeniu, że sporo nas pochyli się nad losem Ani, pozwoli szybko zrealizować jej upragniony cel i cieszyć się życiem! 

Podaję oczywiście bezpośredni telefon do Ani, jeśli ktoś zechce z nią porozmawiać i ewentualnie zaoferować pomoc. +48696577700

Dziękuję wszystkim z góry! Jesteście wielcy i macie gorące, polskie serca, które nigdy nie były obojętne na krzywdę bliźniego.


Kilkoro z Administratorów Forum Polska zadeklarowało również swoje wsparcie. Pomimo, że Ania o to nie prosiła i chce spokojnie żyć, bylibyście wspaniali, gdybyście pomogli jej wraz z nami stanąć na nogi i zaoferować jej dużo, dużo więcej, aniżeli Ania oczekuje. Być może ktoś się również zadeklaruje na pomoc materialną, drobny remont (o ile jest sens i jest to realne), Może ktoś osobiście odwiedzi Anię i ją po prostu wesprze. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Forum Polska - awatar

  Forum Polska

  01.11.20
  01.11.20

  Ania otrzymała już od was różne formy pomocy. Od wpłat poprzez rzeczy materialne i żywność. Tutaj Ania otrzymała lodówke. DZIEKUJEMY

  Zdjęcie aktualizacji 57 431

3 006 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać teraz
 
Forum Polska - awatar

Forum Polska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

piotr Pazdzierko - awatar
piotr Pazdzierko
50
Edyta - awatar
Edyta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Bożena Wócik - awatar
Bożena Wócik
50
Irma - awatar
Irma
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Bartek - awatar
Bartek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij