Zbiórka Frania bardzo cierpi, pomóż jej! - miniaturka zdjęcia

Frania bardzo cierpi, pomóż jej!

Zuzanna Toporowicz - awatar

Zuzanna Toporowicz

Organizator zbiórki

Czy kotka Frania musi cierpieć całe swoje życie? Możesz jej pomóc!


Uratowana ze schroniska kotka Frania ma tylko 3.5 roku, ale całe jej życie wypełnione jest stresem i bólem wywołanym przez kolejne choroby. Kompleksowa diagnostyka i leki pomogłyby jej zaznać spokojnego życia w domu, bez konieczności cotygodniowych badań u weterynarza. Mimo starań, sama nie dam rady sfinansować jej potrzeb, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. 


Jeśli chcesz poznać bolesną historię Frani, przeczytaj dalsze akapity:

Frania została zaadoptowana jako zdrowy kot, niestety od pierwszego dnia po adopcji na światło dzienne wychodziły jej kolejne problemy zdrowotne.

Pierwsza diagnoza - mycoplasma haemofelis, kolejna to nieregeneratywna niedokrwistość, wizyty na ostrym dyżurze co 2 dni, 5 transfuzji krwi, niezliczone pobieranie krwi do badań, ciągnące się miesiącami zarażenia Giardią, nawracające krwotoczne zapalenie pęcherza, a na dokładkę cysta w jamie brzusznej i zapalenie trzustki. Jak wiele może znieść tak mały organizm? 

Jednak Frania jest niesamowicie dzielna, w najbardziej krytycznych momentach, gdy powinna biegać już za tęczowym mostem, nie poddawała się i wracała do żywych. Wszystkie te doświadczenia i liczne wizyty u weterynarza wywołały u Frani problemy natury psychicznej i nasilony stres, który dodatkowo działa na niekorzyść i wzmaga wszystkie schorzenia.

Na tę chwilę najpoważniejsze zagrożenie życia Frani, czyli niedokrwistość została opanowana dzięki lekom sterydowym. Frania w dalszym ciągu wymaga profesjonalnej konsultacji z hematologiem, lecz kolejne transfuzje krwi nie są potrzebne.

Leczenie Frani okazało się być znacznie ponad moje siły i możliwości. Cały czas wierzę w to, że mogę zapewnić jej spokojne, normalne kocie życie i wszystko wskazuje na to, że jest to możliwe, jednak w tym momencie poza moim zasięgiem.

Moje finanse pozwalają jedynie na robienie zupełnie niezbędnych na daną chwilę badań; te, które mogłyby na dobre wyciągnąć ją z choroby są przeze mnie odkładane w czasie, a kiedy mam nadzieję, że w końcu uda się je wykonać pojawia się stan kryzysowy i wszystkie środki finansowe przeznaczam na doraźną pomoc weterynarza.

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda się wykonać WSZYSTKIE niezbędne badania diagnostyczne i zabiegi, które dadzą Frani szansę na powrót do normalności. Są to: biopsja cysty, usunięcie cysty, biopsja szpiku, konsultacja z panią hematolog Janiną Łukaszewską we Wrocławiu, konsultacja z parazytologiem w związku z Giardią oporną na antybiotykoterapię. Oprócz tego Frania wymaga comiesięcznej morfologii, biochemii krwi oraz jonogramu. Dodatkowo w związku z uporczywym zapaleniem pęcherza mniej więcej raz w tygodniu przeprowadzana jest punkcja, pobranie i badanie moczu, antybiogram oraz USG pęcherza.

Frania przyjmuje codziennie następujące leki: Anafranil, Hemovet, Calcort, Hepatiale Forte, UrinoDol mini, L-Methiocid, Relaxigen Pet, Exacyl, Rowatinex.


Frania zasługuje na spokojne życie bez stresu i bólu. Tylko z Waszą pomocą uda się ją wyleczyć i pozwolić jej spokojnie żyć w ciepłym, kochającym domu. Każdy Wasz gest wsparcia ma dla nas ogromne znaczenie!


Będę bardzo wdzięczna za każdą przeznaczoną na Franię złotówkę, żadna nie zostanie zmarnowana ani sprzeniewierzona. Chętnie prześlę rachunki od weterynarza, rachunki za zakup leków i środków dla Frani oraz skany potwierdzające wizyty, badania i wszystko co może być dowodem na poniesione koszty.


Wybierz kwotę

Zuzanna Toporowicz - awatar

Zuzanna Toporowicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

brak - awatar
100
brak
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij