Joanna Chojnacka - awatar

Joanna Chojnacka

Organizator zbiórki

Adoptowałam Frediego około miesiąc temu poprzez Fundacje Adopcje Buldożków. Aktualnie Fundacja ma dużo psiaków pod opieką i nie jest w stanie zorganizować zbiórki dla Frediego, dlatego też wyrazili zgodę abym zrobiła to sama. 

Na początku jak jechałam po mojego psiaka wiedziałam tylko tyle, że ma 4 lata i dyskopatię. Niestety wkrótce diagnoza okazała się inna i jeszcze gorsza... Dr Andrzej Małkowski z Vetriver (który prowadzi Frediego) po zbadaniu go oraz wykonaniu zdjęć rtg stwierdził szereg zmian zwyrodnieniowych i przepuklin. Przepisał silne leki oraz polecił zrobić rezonans. 

Badanie rezonansem tylko potwierdziło, że kręgosłup Frediego jest w opłakanym stanie.

Niestety takie zwyrodnienia i przepukliny nie są operacyjne, ponieważ operacja może tylko pogorszyć stan Frediego, z tego względu, że jeśli zostanie ,,naruszony" (tzn. zoperowany) jeden odcinek kręgosłupa to wkrótce może się okazać, że następny się nie dopasował i jest potrzebna kolejna operacja i takie błędne koło, aż moglibyśmy dojść do momentu gdzie nie dało by się nic zrobić. Dlatego też lekarz prowadzący zalecił rehabilitację oraz rozważenie zabiegu irap (polega on na pobraniu krwi od psiaka, a następnie wydzieleniu z niej  białek surowicy, które zawierają cytokinę oraz czynnik wzrostu; i wstrzyknięciu jej w miejsce zapalne, w tym przypadku w kręgosłup. Taki zabieg hamuje niszczenie tkanki chrzęstnej, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie). Zabieg irap kosztuje około 1500zł i powinien być powtarzany co 2 lata. Na razie jeszcze go nie wykonaliśmy, ale rozpoczęliśmy już rehabilitację. Fredi chodzi na bieżni wodnej w Vetriver w Łomiankach (koszt jednego zabiegu to 80zł, mamy wykonać minimum 30). Fredi na co dzień dostaje też leki- Synoquin Efa (cena: 30tabletek około 100-120zł).


Na te chwilę Fredi czuję się już o wiele lepiej niż na początku (jak go wzięłam ledwo powłóczył tylnymi łapami). Jednak aby mógł dalej w miarę normalnie chodzić potrzebna jest długotrwała rehabilitacja i dalsze leczenie. Dlatego jeszcze długa droga przed nami, ale widząc to jakim jest kochanym i szczęśliwym psiakiem wiem, że warto.

Fredi prosi o pomoc i za każdą okazaną pomocną dłoń (albo łapkę) obadaża Was szerokim uśmiechem  ;) 

Wybierz kwotę

Komentarze

  • Aneta Janowska-Krug - awatar

    Aneta Janowska-Krug

    09.12.18
    09.12.18

    Dużo zdrowka

Joanna Chojnacka - awatar

Joanna Chojnacka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 7

Lucyna Myga - awatar
20
Lucyna Myga
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Grzegorz Nowak - awatar
10
Grzegorz Nowak
Aneta Janowska-Krug - awatar
50
Aneta Janowska-Krug
Franek Niedokonca - awatar
30
Franek Niedokonca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.