Zbiórka Dwa nieszczęścia z pseudo - zdjęcie główne

Dwa nieszczęścia z pseudo

2 290 zł z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Poznajcie Yokiego i Fridę. Dwa skrzywdzone psiaki z pseudo, dwie różne psie historie, dwa psie dramaty. 

Yoki to maleńki, ważący 2,3kg, około 2 letni piesek w typie rasy Yorkshireterrier. Jest nieśmiały, wycofany, zachowuje się tak jakby chciał zniknąć. Urodził się i całe życie mieszkał w pseudohodowli. Nie spełniał oczekiwań jako reproduktor, nie zasługiwał więc na nic, nawet na miskę karmy. Pod naszą opiekę trafiła wylękniona, śmierdząca kupka nieszczęścia. Czuć było każdą kosteczkę.  

Maleństwo patrzące na nas swoimi ogromnymi, przerażonymi, chorymi oczami, posklejanymi, wyciekającą z nich wydzieliną.

Jego sierść posklejana była odchodami, chore, bolące uszy i ogromny, sprawiający ból kamień na zębach. Bolący brzuszek był pełen robali a chodzenie utrudniały przerośnięte pazury.

Yoki został odrobaczony, wykapany w specjalnie zakupionym szamponie, wdrożone zostało leczenie oczu i uszu.  Został już zapisany na kastrację, czyszczenie zębów, udrażnianie kanalików łzowych. Czeka go badanie krwi, czipowanie, szczepienie i w zależności od zaleceń lekarzy,badanie USG i RTG. Wstępny koszt opieki wet nad maleńkim Yokim wyliczony został na 700zł. Maluszek bardzo potrzebuje pomocy, aby mógł rozpocząć normalne życie, bez strachu, bólu i cierpienia.

Frida to suczka w typie rasy szpic japoński. Waży 5 kg, ma ok 10 lat.  Jest tak zniszczona, że trudno ocenić wiek. Ciągłe porody, życie na zewnątrz w koszmarnych warunkach, brak opieki weterynaryjnej, brak jakiejkolwiek profilaktyki, zostawiły trwałe ślady. Piękna Frida, przez długie lata, w samotności, niekochana, zaniedbana, bez przerwy rodziła piękne szczenięta. W końcu przestała zachodzić w ciążę a jaj brzuch zrobił się nabrzmiały i twardy. Stała się bezużyteczna, nikt nawet nie pomyślał o tym, że sunia potrzebuje pomocy.

Kiedy Frida trafiła do nas, natychmiast pojechaliśmy z nią do kliniki. Frida ma ogromny kamień nazębny, tak duży, że sprawia jej ogromny ból, ma problemy z jedzeniem. 

Sierść Fridy jest zniszczona z kołtunami, koszmarnie brudna. W trakcie kąpieli ciekła brązowa struga brudnej wody. Skóra jest zaczerwieniona, łuszcząca się, silnie swędząca, miejscami czarna od wżartego brudu. Przy ogonie, sierść była posklejana odchodami, skóra odparzona. 

Frida była bardzo zarobaczona, miała przerośnięte pazury, Wykonane na cito badania krwi wykazały niedoczynność tarczycy a badanie USG wykazało powiększenie rogów szyjki macicy, początki ropomacicza. Za kilka dni Frida będzie miała operację. Zauważyliśmy też niewielką mgiełkę na jej oczach, którą skonsultujemy z okulistą. Rozważamy też badanie RTG i konsultację u ortopedy, ze względu na jej wiek i to, że całe zycie spędziła na zewnątrz.

Zrobimy wszystko, żeby ta cudowna ufna sunia ostatnie lata swojego życia miała szczęśliwe i beztroskie. Najpierw jednak musimy zadbać o jaj zdrowie. Wstępne koszty związane z opieką wet Fridy, profilaktyką, leczeniem, zakupem suplementów,operacją, zabiegami, konsutacjami u specjalistów to około 1200zł

Będziemy wdzięczni za każde, nawet najdrobniejsze wsparcie Fridy i Yokiego. Każda wpłacona złotówka przybliża ich do zdrowia, życia bez bólu, pozbawionego strachu i cierpienia. 

Z góry z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie.

2 290 zł z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kazimierz Robel - awatar
Kazimierz Robel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila Milczarek - awatar
Kamila Milczarek
20
Katarzyna Dubiel - awatar
Katarzyna Dubiel
20
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij