Daria Kosecka - awatar

Daria Kosecka

Organizator zbiórki


Witam mam 28 lat w marcu 2018 roku dowiedziałam się, że choruje na boreliozę a w listopadzie 2018 doszła do tego endometrioza. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w uzbieraniu środków, które pomogą mi w powrocie do zdrowia w walce z tymi chorobami.

W 2012 roku miałam rumień. Poszłam z tym do dermatologa, który podał mi na tydzień antybiotyk a potem wystawił mi skierowanie na test boreliozy jednakże wyszedł on ujemny ja nie miałam wtedy objawów, więc zostawiłam ten temat. Jak widać źle zrobiłam, bo nie myślałam, że borelioza może przejść w stan przewlekły. A antybiotyki trzeba brać minimum 6 tygodni od razu po ugryzieniu. Niestety to podstępna choroba, która w pierwszych stadiach nie daje objawów bądź daje sprzeczne sygnały, które uniemożliwiają jej zdiagnozowanie. W 2016 roku zaczęło się od kłucia łopatki potem w 2017 roku doszły kłucia nóg, które diagnozowałam leżałam w  szpitalach na oddziałach neurologii, potem na reumatologii. Badania nic nie wykazywały a objawy zaczęły mi dochodzić. Kłucia nóg, potem pośladków następnie bóle rąk, stawów, mięśni , fascykulacje, męty w oczach. Chodziłam od gabinetu do gabinetu bez żadnej diagnozy. Wydałam masę pieniędzy, które zarobiłam w Holandii jak jeszcze nie miałam objawów. Na badania, jeźdzenie po lekarzach, fizjoterapeutów itp. Zrobiłam specjalistyczne badania w Niemczech, które w końcu potwierdziły boreliozę i związane z nią koinfekcje. Potem nie całe pół roku dostałam straszne skurcze odbytu, zaczęły się pojawiać coraz częściej co mnie zaniepokoiło. Najpierw odwiedziłam ginekologa, który po zbadaniu mnie stwierdził, że ginekologicznie jest ok. Poszłam  z tym do proktologa nic nie znalazł wiec kazał jeszcze raz udać się do innego ginekologa  na konsultacje. I trafił w dziesiątkę miałam dwie torbiele krwotoczne na jajnikach nie wiem dlaczego poprzedni nic nie zauważył.  Prawdopodobnie mam ją już od kilku lat. Po tygodniu od zdiagnozowania dostałam tak silnego ataku bólu ze zemdlałam i trafiłam na SOR.  

Endometrioza znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika. Choroba rozsiewa się po narządach miednicy mniejszej, a także dalszych narządach, jak jelito, pęcherz płuca czy nawet mózg. Tworząc guzki i zrosty, co upodabnia ją do choroby onkologicznej. W rezultacie w większości prowadzi do niepłodności i przekreśla macierzyństwo. Dla kobiety to okropna wiadomość. Do tego są to bóle straszne.  Czasem nie da się funkcjonować.

Mam ostatnie stadium choroby! Dlatego też potrzebuje operacji. Znalazłam się w sytuacji, w której potrzebuję pomocy i jestem uzależniona od wsparcia innych empatycznych ludzi dobrej woli w walce o normalne życie, bez ciągłego bólu oraz szansę na macierzyństwo. 2 lata zajęło mi diagnozowanie się, natomiast rok leczenie. Boreliozę leczę ziołami, suplementami na razie bez skutku, dlatego chciałabym się poddać plazmie do tego mam przepisane pełno suplementacji i kolejnych ziół ,które sporo kosztują. Niestety metody niekonwecjonalne nie są finansowane przez NFZ.  Do tego kolejna choroba endometrioza jestem pod opieką dr Olka i  dr Songina z Miracolo Clinic. Chcę się poddać operacji a koszt może wynieść 15 000 zł do tego badania przed operacją.  NFZ na operacje oferuje jedynie 2,5 tys. złotych co stanowi zaledwie 6% potrzebnej sumy. Niestety nie nakładają oni żelu antyzrostowego ani nie usuwają wszystkiego.  A to daje większą szansę, że ona nie wróci albo chociażby nie zrobią się większe zrosty. Na leczenie boreliozy koszt plazm  + wlewy + koszt noclegu bo musiałabym tam przez 10 dni zostać a to jest sporo ode mnie km od miejsca zamieszkania. +Badania kolejne pieniążki. + zioła +suplementy a jest ich sporo. To są również nie małe pieniądze. Do tego dieta na obydwie choroby bardzo ważna.  Koszty jakie muszę ponieść przerastają moje możliwości finansowe. Stąd prośba o wsparcie. Za każdą kwotę serdecznie dziękuję. O zmianach z endometriozy możecie Państwo przeczytać w zamieszczonym poniżej opisie wyników USG oraz rezonansu magnetycznego. Obydwie choroby są chorobami autoimmunologicznymi i dają wiele objawów uprzykrzających życie które niszczą organizm. Mój układ neurologiczny już nie daje rady. Objawy nie dają mi normalnie funkcjonować.

Serdecznie proszę Państwa o wsparcie, jakiekolwiek bym mogła wrócić do zdrowia. Bardzo dziękuję za każdą wpłatę! Dla wszystkich, którzy mogą uczestniczyć we wsparciu mojego leczenia jak i tych, którzy nie mogą, proszę chociażby o udostępnienie i wsparcie słowem. Co również dużo daje.

Kwota powyżej kosztorysu wynika z konieczności rozliczenia się ze stroną (patrz: regulamin strony).

UWAGA!!! Proszę darczyńców o wpłaty niższe niż 4 902 zł - od jednej osoby. Przekroczenie tej kwoty spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla mnie.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Daria Kosecka - awatar

  Daria Kosecka

  30.05.19
  30.05.19

  Witam wczoraj byłam u gastrologa niestety jelita i żołądek nie domagają. Mam nie dowagę i mało mogę jeść. Czekam na kolonoskopię.

Komentarze

 • MKOS - awatar

  MKOS

  05.05.19
  05.05.19

  Wracaj do zdrowia 😍 trzymamy kciuki 😍

  • Daria Kosecka - awatar

   Daria Kosecka - Organizator zbiórki

   06.05.19
   06.05.19

   dziękuje bardzo :*

Daria Kosecka - awatar

Daria Kosecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 58

MARIUSZ B - awatar
20
MARIUSZ B
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
10
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Adam Utzig - awatar
20
Adam Utzig
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij