owner

Mariusz Barczak

Organizator zbiórki

Zbiórka

Kim jesteśmy

Jesteśmy osobami ze znacznymi niepełnosprawnościami. Pochodzimy z mały wsi z różnych stron Polski.

Aneta Olkowska, Prezeska Fundacji choruje na postępujący zanik mięśni, porusza się na wózku. Mariusz Barczak, Wiceprezes Fundacji jest dotknięty dziecięcym porażeniem mózgowym. Alan (księgowy) również jest dotknięty dziecięcym porażeniem mózgowym. Pomimo naszych niepełnosprawności stawiamy czoła wyzwaniom, które codziennie pojawiają się na naszej drodze. Skończyliśmy studia, znaleźliśmy pracę. Żyjemy aktywnie i normalnie zamiast zamknąć się w domach na wsi wstydząc się swojej niepełnosprawności.

Co robimy

12 lat temu założyliśmy Fundację „Normalna Przyszłość” wspierającą osoby z niepełnosprawnościami w znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się. Oferujemy osobom z niepełnosprawnościami doradztwo zawodowe, poradnictwo prawne i psychologiczne, szkolenia i warsztaty oraz pośrednictwo pracy.

Działamy w województwach: mazowieckim, łódzkim i podlaskim. Z naszego wsparcia korzysta ok. 500 osób niepełnosprawnych rocznie. W 2015 roku 111 naszych beneficjentów znalazło pracę.

Poprzez działania fundacji pomagamy ludziom niepełnosprawnym uwierzyć w siebie i znaleźć dla nich pracę. Dajemy im nadzieję, motywujemy do działania, wspieramy w pokonywaniu barier, które pojawiają się w ich życiu. Pokazujemy na swoim przykładzie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Photo

Dlaczego to robimy

Największe wyzwanie pojawia się wtedy, gdy niepełnosprawny/ niepełnosprawna nie chce pozostawać w domu i żyć z renty. Chce pracować i sam/sama się utrzymywać. W tym momencie taka osoba mierzy się z uprzedzeniami m.in. związanymi z zatrudnianiem niepełnosprawnych. Musi przekonać pracodawcę, że jest tak samo kompetentnym i wydajnym pracownikiem jak osoba pełnosprawna. Panujące wśród pracodawców uprzedzenia i stereotypy oraz niewiedza sprawiają, że niepełnosprawni często nie mają nawet szansy na zaprezentowanie pracodawcom swoich możliwości. Dla wielu niepełnosprawnych są to grube mury nie do przebicia. Nam udało się pokonać te mury. Teraz  pomagamy pokonywać je kolejnym osobom niepełnosprawnym. I chcemy robić to dalej.

Co zrobimy za zebrane pieniądze

Chcemy, aby w 2016 r. pracę znalazło co najmniej 100 kolejnych podopiecznych naszej fundacji. Do tej pory  pracę znalazło 45 osób. Jest jednak szansa, aby pracę podjęli kolejni niepełnosprawni korzystający z naszego wsparcia. Kontynuujemy projekty współfinansowane przez PFRON, dzięki którym możemy organizować poradnictwo, szkolenia i pośrednictwo pracy dla osób z niepełnosprawności. Ale dotacja PFRON nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków związanych ze wsparciem osób niepełnosprawnych w szukaniu pracy. Aby w pełni zrealizować nasze plany, potrzebujemy jeszcze 50 000,00 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na organizację szkoleń zawodowych i warsztatów umiejętności społecznych dla podopiecznych Fundacji.

Dzięki zdobytym kwalifikacjom i umiejętnościom łatwiej będzie im znaleźć pracę. Będą mogli zacząć aktywnie żyć.

Photo

Dlaczego warto wspierać naszą inicjatywę

Osoby z niepełnosprawnościami pozostające w domach ulegają wykluczeniu. Czy pozwolisz, aby nadal tak było ?

Natomiast pracujące osoby niepełnosprawne mogą normalnie żyć, aktywnie pełnić role społeczne i realizować swoje marzenia. Płacą też podatki zamiast pobierać rentę. Aktywne postawy osób z niepełnosprawnościami pozytywnie wpływają na ich postrzeganie przez resztę społeczeństwa. Dzięki temu nam wszystkim żyje się lepiej.

Czy zgadzasz się na to, aby osoby z niepełnosprawnościami pobierały rentę zamiast samodzielnie się utrzymywać i płacić podatki ? Czy akceptujesz dalsze wykluczanie osób z niepełnosprawnościami ? Zapewne nie, bo przecież każdy człowiek ma prawo do normalnego i aktywnego życia. Jeśli uważasz, że niepełnosprawni powinni normalnie żyć i pracować, to wesprzyj nasze działania.

Aktualności

 • Mariusz Barczak

  Mariusz Barczak

  26.02.17
  26.02.17

  27 lutego Fundacja Normalna Przyszłość obchodzi 13 urodziny. Z tej okazji zapraszam do obejrzenia prezentacji podsumowującej nasze dotychczasowe działania https://www.youtube.com/watch?v=AU1cEn7rzzE&t=31s. Możesz też podarować Fundacji prezent przekazując darowiznę poprzez https://pomagam.pl/fundacjanp

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  19.02.17
  19.02.17

  Mariusz, trzymam kciuki...a nawet postaram się nimi trochę pokiwać. Pozdrawiam :)

  • Mariusz Barczak

   Mariusz Barczak - Organizator zbiórki

   21.02.17
   21.02.17

   Bardzo serdecznie dziękuję Panie Leszku i pozdrawiam.

owner

Mariusz Barczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 84

 • Avatar Sławek
  100
  Sławek
 • Avatar Andrzej Bartlitz
  50
  Andrzej Bartlitz
 • Avatar Stanisław
  230
  Stanisław
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Mariusz Johny Barczak
  300
  Mariusz Johny Barczak
 • Avatar Marta
  100
  Marta
 • Avatar Maciej
  50
  Maciej
 • Avatar Rafał
  30
  Rafał
 • Avatar Dorota
  50
  Dorota
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  300
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę