Patrycja Niemczynowska Klimiuk - awatar

Patrycja Niemczynowska Klimiuk

Organizator zbiórki


       Jestem samotnie wychowującą matką mającą 7,5 letnią córkę Klaudię. Od pierwszych dni życia zaniepokoił mnie brak odruchu ssania, błędny wzrok i mała sprawność ruchowa córki. W wieku 15 miesięcy zdiagnozowano u mojej córki dysfunkcję neuro- mięśniową narządu ruchu, wiotkość stawów, koślawość kolan oraz wadliwe ustawienie miednicy oraz skrócenie obu ścięgien Achillesa.

        Badania genetyczne wykazały obecność wady genetycznej na chromosomie 11p13. Wada ta jest wrodzona. Wiąże się z zaburzoną pracą mózgu,rozwojem mowy, przetwarzaniem słuchowym oraz ogólnym zaburzeniem psychoruchowym. Córka wymaga stałej opieki logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Ma również stwierdzony astygmatyzm oczu oraz wadę zeza rozbieżnego, który wymaga dodatkowych ćwiczeń poprawiających wzrok i napięcie mięśniowe w oczach.

        Klaudia korzysta z rehabilitacji,która nie zapewnia jej wystarczającej ilości czasu, jaki jest potrzebny, żeby przynieść spodziewany efekt, który zapewni jej normalną egzystencję na co dzień. 

        Potrzebna jest dodatkowa częstsza płatna rehabilitacja, która umożliwi jej normalne funkcjonowanie i stworzy szansę na usamodzielnienie się w przyszłości.

        Pragnę zapewnić Klaudii jak najlepszą jakość życia, aby w przyszłości była na tyle samodzielna, aby poradzić sobie w życiu, by sprostać podstawowym potrzebom dnia codziennego.

        Chciałabym umożliwić Klaudii zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego, który kosztuje 3600zł plus dodatkową rehabilitację metodą Tomattisa, którego celem jest stymulacja mózgu za pośrednictwem układu słuchowego w celu przywrócenia odpowiedniego poziomu uwagi słuchowej, co stanowi alternatywne podejście pedagogiczne, zapewniające naturalną i skuteczną stymulację mózgu. Jest to uzupełnienie tradycyjnych metod terapeutycznych i leczniczych. Koszt tej terapii to 2600zł. Poza tym potrzebne są środki finansowe na dalszą rehabilitację związaną z poprawną wymową, leczeniem wady wzroku oraz stanem psychoruchowym. 

         Wierzę,że dzięki Państwa pomocy uda się zgromadzić potrzebne środki finansowe na zorganizowanie dalszej systematycznej rehabilitacji dla mojej córki Klaudii. 

          Za każdy grosz i wsparcie materialne z całego serca bardzo wam dziękuję.

 

Patrycja Niemczynowska Klimiuk - awatar

Patrycja Niemczynowska Klimiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij