Zbiórka PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra - miniaturka zdjęcia

PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra

Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Piotr urodził się 13 marca  1984 roku.

Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. Od najmłodszych lat wielokrotnie przebywał w szpitalach, gdzie był poddawany zabiegom operacyjnym, które miały poprawić w przyszłości jego sprawność. Długo nie mówił, nie potrafił siedzieć ani nawet zapłakać. Uporczywa walka jego ojca z przeciwnościami losu i nieprzychylnymi komentarzami doprowadziła do tego, że znaleźli się ludzie którzy na miarę możliwości i tamtych czasów starali się pomóc.Niestety ta walka stała się trudna i właściwie niemożliwa kiedy jego ojciec zachorował na raka krtani, spowolniło to proces leczenia Piotra aż do 1990 roku. 

Wówczas trafił do ośrodka szkolno – wychowawczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Został objęty opieką medyczną, rehabilitacją i mógł zacząć się uczyć. U sióstr przebywał 10 lat, w 2000 roku skończył szkołę podstawową i przy pomocy ośrodka wyjechał do Poznania, gdzie rozpoczął naukę w szkole zawodowej z internatem. Pierwsze miesiące w nowym miejscu były bardzo trudne, bo już od połowy 2000 roku znów nie chodził, trafił wtedy do kliniki ortopedycznej im. Prof. Wiktora Degi w Poznaniu, gdzie rozpoczął rehabilitację i diagnostykę stanu zdrowia. Został poddany zabiegom operacyjnym, które nieco poprawiły jego samodzielność i egzystencję. W klinice spędził łącznie około trzech lat. W międzyczasie robił kolejną szkołę zawodową i i kontynuował uporczywą i nieustanną rehabilitację. 

W 2005 roku wrócił do rodzinnego domu. Był to okres życiowej stagnacji, życia na rencie, bez pracy, bez domu przygotowanego dla osoby niepełnosprawnej, gdzie o wszystko musiał zabiegać i walczyć. Sporadycznie wracał do Poznania na rehabilitację, gdzie odrywał się od szarej rzeczywistości i ponownie zaczynał wierzyć w marzenia. 

Te przejazdy były ogromnym wyczynem z jego strony, 160 km do Warszawy i 300 km z Warszawy do Poznania...samemu, na wózku, pociągiem.

Przełomowym momentem w życiu Piotra był powrót na stałe do Poznania w 2011 roku, gdzie dobrzy ludzie wspomagając go umożliwili mu leczenie, mieszkanie i pracę. Już od 7 lat mieszka samodzielnie w Poznaniu, pracuje, pomaga innym i patrzy z nadzieją w przyszłość. 

Stan zdrowia Piotra nie jest najlepszy, mimo OGROMNYCH  starań lekarzy,wciąż natrafia on na przeciwności, które dla ludzi sprawnych są czynnościami na które nawet nie zwracają uwagi, a w jego sytuacji pogarszają one tylko zdrowie. Codzienne czynności jak ubranie się,wyjazd do pracy, kąpiel, przygotowanie posiłku, obciążają jego i tak ledwo sprawne ciało. Do tego dochodzi ogromne cierpienie spowodowane bólem.

By móc dalej funkcjonować potrzebuje wózka „ pół elektrycznego”który odciąży jego ręce       ( np. e support GTM Mobil cena ok 19 500zł) oraz 2 akumulatorów do wózka elektrycznego- skutera, który niestety ciągle się psuje ( cena ok 3000 zł).

Bardzo proszę o wsparcie i jednocześnie dziękuję w imieniu Piotra.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.19
  17.05.19

  Kiedyś to Ty pomogłeś mi- dziękuje!

 • MartaF - awatar

  MartaF

  30.03.19
  30.03.19

  Do celu! Powodzenia :)

 • Jacek S. - awatar

  Jacek S.

  12.03.19
  12.03.19

  Pomagajcie, na ile kto może.Duż nawet małych wpłat przyniesie efekt.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  08.03.19
  08.03.19

  Piotr jesteś wielki👍Małymi krokami bliżej celu

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  28.02.19
  28.02.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 178

Ania P - awatar
20
Ania P
Sylwia Podolska - awatar
50
Sylwia Podolska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Batoma Batoma - awatar
100
Batoma Batoma
Katarzyna Grdeń - awatar
50
Katarzyna Grdeń
MartaF - awatar
100
MartaF
Sławek - awatar
100
Sławek
Paweł - awatar
200
Paweł
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij