Zbiórka PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra - miniaturka zdjęcia

PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra Jak założyć taką zbiórkę?

PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra

13 620 zł  z 22 500 zł (Cel)
Wpłaciło 219 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Piotr urodził się 13 marca  1984 roku.

Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. Od najmłodszych lat wielokrotnie przebywał w szpitalach, gdzie był poddawany zabiegom operacyjnym, które miały poprawić w przyszłości jego sprawność. Długo nie mówił, nie potrafił siedzieć ani nawet zapłakać. Uporczywa walka jego ojca z przeciwnościami losu i nieprzychylnymi komentarzami doprowadziła do tego, że znaleźli się ludzie którzy na miarę możliwości i tamtych czasów starali się pomóc.Niestety ta walka stała się trudna i właściwie niemożliwa kiedy jego ojciec zachorował na raka krtani, spowolniło to proces leczenia Piotra aż do 1990 roku. 

Wówczas trafił do ośrodka szkolno – wychowawczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Został objęty opieką medyczną, rehabilitacją i mógł zacząć się uczyć. U sióstr przebywał 10 lat, w 2000 roku skończył szkołę podstawową i przy pomocy ośrodka wyjechał do Poznania, gdzie rozpoczął naukę w szkole zawodowej z internatem. Pierwsze miesiące w nowym miejscu były bardzo trudne, bo już od połowy 2000 roku znów nie chodził, trafił wtedy do kliniki ortopedycznej im. Prof. Wiktora Degi w Poznaniu, gdzie rozpoczął rehabilitację i diagnostykę stanu zdrowia. Został poddany zabiegom operacyjnym, które nieco poprawiły jego samodzielność i egzystencję. W klinice spędził łącznie około trzech lat. W międzyczasie robił kolejną szkołę zawodową i i kontynuował uporczywą i nieustanną rehabilitację. 

W 2005 roku wrócił do rodzinnego domu. Był to okres życiowej stagnacji, życia na rencie, bez pracy, bez domu przygotowanego dla osoby niepełnosprawnej, gdzie o wszystko musiał zabiegać i walczyć. Sporadycznie wracał do Poznania na rehabilitację, gdzie odrywał się od szarej rzeczywistości i ponownie zaczynał wierzyć w marzenia. 

Te przejazdy były ogromnym wyczynem z jego strony, 160 km do Warszawy i 300 km z Warszawy do Poznania...samemu, na wózku, pociągiem.

Przełomowym momentem w życiu Piotra był powrót na stałe do Poznania w 2011 roku, gdzie dobrzy ludzie wspomagając go umożliwili mu leczenie, mieszkanie i pracę. Już od 7 lat mieszka samodzielnie w Poznaniu, pracuje, pomaga innym i patrzy z nadzieją w przyszłość. 

Stan zdrowia Piotra nie jest najlepszy, mimo OGROMNYCH  starań lekarzy,wciąż natrafia on na przeciwności, które dla ludzi sprawnych są czynnościami na które nawet nie zwracają uwagi, a w jego sytuacji pogarszają one tylko zdrowie. Codzienne czynności jak ubranie się,wyjazd do pracy, kąpiel, przygotowanie posiłku, obciążają jego i tak ledwo sprawne ciało. Do tego dochodzi ogromne cierpienie spowodowane bólem.

By móc dalej funkcjonować potrzebuje wózka „ pół elektrycznego”który odciąży jego ręce       ( np. e support GTM Mobil cena ok 19 500zł) oraz 2 akumulatorów do wózka elektrycznego- skutera, który niestety ciągle się psuje ( cena ok 3000 zł).

Bardzo proszę o wsparcie i jednocześnie dziękuję w imieniu Piotra.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2020
  27.12.2020

  Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla Piotrka!

 • Basia Ś> - awatar

  Basia Ś>

  23.06.2020
  23.06.2020

  Piotrek jesteś Wielki! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.2020
  28.01.2020

  Dużo miłości!

 • Maryla L. - awatar

  Maryla L.

  20.11.2019
  20.11.2019

  Powodzenia Piotrze ...a muzyka niech umila Ci życie :)

 • Bez podpisu... to nie ważne - awatar

  Bez podpisu... to nie ważne

  19.11.2019
  19.11.2019

  Powodzenia!!! I do zobaczenia kiedyś gdzieś na koncercie 👊

13 620 zł  z 22 500 zł (Cel)
Wpłaciło 219 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 219

Maryla L. - awatar
Maryla L.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kuba - awatar
Kuba
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij