Zbiórka PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra - miniaturka zdjęcia

PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra

PilniePotrzebnyWózekDlaPiotra

13 140 zł z 22 500 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać teraz
 
Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Piotr urodził się 13 marca  1984 roku.

Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. Od najmłodszych lat wielokrotnie przebywał w szpitalach, gdzie był poddawany zabiegom operacyjnym, które miały poprawić w przyszłości jego sprawność. Długo nie mówił, nie potrafił siedzieć ani nawet zapłakać. Uporczywa walka jego ojca z przeciwnościami losu i nieprzychylnymi komentarzami doprowadziła do tego, że znaleźli się ludzie którzy na miarę możliwości i tamtych czasów starali się pomóc.Niestety ta walka stała się trudna i właściwie niemożliwa kiedy jego ojciec zachorował na raka krtani, spowolniło to proces leczenia Piotra aż do 1990 roku. 

Wówczas trafił do ośrodka szkolno – wychowawczego w Wierzbicach, prowadzonego przez siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Został objęty opieką medyczną, rehabilitacją i mógł zacząć się uczyć. U sióstr przebywał 10 lat, w 2000 roku skończył szkołę podstawową i przy pomocy ośrodka wyjechał do Poznania, gdzie rozpoczął naukę w szkole zawodowej z internatem. Pierwsze miesiące w nowym miejscu były bardzo trudne, bo już od połowy 2000 roku znów nie chodził, trafił wtedy do kliniki ortopedycznej im. Prof. Wiktora Degi w Poznaniu, gdzie rozpoczął rehabilitację i diagnostykę stanu zdrowia. Został poddany zabiegom operacyjnym, które nieco poprawiły jego samodzielność i egzystencję. W klinice spędził łącznie około trzech lat. W międzyczasie robił kolejną szkołę zawodową i i kontynuował uporczywą i nieustanną rehabilitację. 

W 2005 roku wrócił do rodzinnego domu. Był to okres życiowej stagnacji, życia na rencie, bez pracy, bez domu przygotowanego dla osoby niepełnosprawnej, gdzie o wszystko musiał zabiegać i walczyć. Sporadycznie wracał do Poznania na rehabilitację, gdzie odrywał się od szarej rzeczywistości i ponownie zaczynał wierzyć w marzenia. 

Te przejazdy były ogromnym wyczynem z jego strony, 160 km do Warszawy i 300 km z Warszawy do Poznania...samemu, na wózku, pociągiem.

Przełomowym momentem w życiu Piotra był powrót na stałe do Poznania w 2011 roku, gdzie dobrzy ludzie wspomagając go umożliwili mu leczenie, mieszkanie i pracę. Już od 7 lat mieszka samodzielnie w Poznaniu, pracuje, pomaga innym i patrzy z nadzieją w przyszłość. 

Stan zdrowia Piotra nie jest najlepszy, mimo OGROMNYCH  starań lekarzy,wciąż natrafia on na przeciwności, które dla ludzi sprawnych są czynnościami na które nawet nie zwracają uwagi, a w jego sytuacji pogarszają one tylko zdrowie. Codzienne czynności jak ubranie się,wyjazd do pracy, kąpiel, przygotowanie posiłku, obciążają jego i tak ledwo sprawne ciało. Do tego dochodzi ogromne cierpienie spowodowane bólem.

By móc dalej funkcjonować potrzebuje wózka „ pół elektrycznego”który odciąży jego ręce       ( np. e support GTM Mobil cena ok 19 500zł) oraz 2 akumulatorów do wózka elektrycznego- skutera, który niestety ciągle się psuje ( cena ok 3000 zł).

Bardzo proszę o wsparcie i jednocześnie dziękuję w imieniu Piotra.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.20
  28.01.20

  Dużo miłości!

 • Maryla L. - awatar

  Maryla L.

  20.11.19
  20.11.19

  Powodzenia Piotrze ...a muzyka niech umila Ci życie :)

 • Bez podpisu... to nie ważne - awatar

  Bez podpisu... to nie ważne

  19.11.19
  19.11.19

  Powodzenia!!! I do zobaczenia kiedyś gdzieś na koncercie 👊

 • Kasia <3 powodzenia - awatar

  Kasia <3 powodzenia

  19.11.19
  19.11.19

  Piotrek powodzenia do zobaczenia gdzieś na koncercie.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  16.10.19
  16.10.19

  Powodzenia dalej. Wszystkiego dobrego.

13 140 zł z 22 500 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób
Wpłać teraz
 
Marcel Paetz - awatar

Marcel Paetz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 206

Marcin - awatar
Marcin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
ROMAN ZIOMKO - awatar
ROMAN ZIOMKO
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał karwacki - awatar
Michał karwacki
50
Moni Moni - awatar
Moni Moni
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena Kolibabka - awatar
Magdalena Kolibabka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij