Zbiórka Na nowe garkuchnie Maurice'a  - miniaturka zdjęcia

Na nowe garkuchnie Maurice'a

Na nowe garkuchnie Maurice'a

1 300 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać teraz
 
Kate Dudek - awatar

Kate Dudek

Organizator zbiórki

Mam na imię Kaśka, spędziłam ponad pół roku w Południowym Sudanie, jestem koleżanką Maurice'a

W 2009 roku – gdy znalazłam się na projekcie w Południowym Sudanie – kraj raczkował ale był stabilny, oczekiwano referendum niepodległościowego, które nastąpiło już po moim wyjeździe.

Ponad 95% mieszkańców Południowego Sudanu opowiedziało się za separacją od arabskiej części i wyraziło chęć budowania własnego kraju, nazywanego najmłodszym państwem świata. 

Dziś wiadomo, ze to się nie udało. Znowu trwają walki i panuje głód. Zwyciężają plemienne różnice i walka o pola roponośne. 

Na projekcie poznałam wiele osób  z całego świata, ale tylko z jedną osobą z Poł. Sudanu mam przez lata cały czas kontakt, głównie przez FB oraz osobiście oprowadzałam go jakiś czas później po Warszawie. Chodzi o Maurice'a.

Maurice zajmował się przy budowie ministerstwa, przy której razem pracowaliśmy, wsparciem dla logistyki, negocjowaniem i pomocą dla nowo przyjeżdżających osób, mnie osobiście odebrał  z lotniska, na którym bez lokalnej wizy nie miałam prawa wylądować – ale był na miejscu, był spokojny, opanowany, uśmiechnięty i miał wszędzie znajomych. I miał w ręku moją wizę!

Był wszędzie gdzie potrzebna była cierpliwość i negocjacje, zawsze mu się  udawało. Siedział ze mną przez jakiś czas w pokoiku w dość skromniutkim biurze przy budowie, gdy nie działał w terenie.

Jest zdolnym działającym w niewielkiej skali biznesmenem, otwierał małe punkty z jedzeniem, przedziwnym jedzeniem, które pokazywał na fb na swoim wallu. Dodając egzotyczne nazwy potraw takie jak: Janga Janga, Bata 'Bata, Adas, Sapule, Pirinda, Yure, Wele wele, Logu'di, Basoso, Mosurule – wszystko to kombinacje lokalnych warzyw. Przy datkach załączam zdjęcia z jego ‘restauracji’.

Napisał do mnie kilka dni temu, że wojna, która rozpoczęła się na nowo zabrała mu prawie wszystko, spowodowała dewaluacje pieniądza, miasta z jego punktami zostały odcięte przez rebeliantów, i wprowadzone zostało embargo żywnościowe.

Od lat poruszał się na linii Yei (Poł Sudan) – Kampala (Uganda). Teraz koczuje przy granicy, bo próbuje wydobyć z Yei rodziców i uciec do Kampali, tym razem na dobre. Nie planuje powrotu.

Chce normalnie żyć i pracować i pomagać. Pragnie na nowo otworzyć ze 2 punkty z tanim jedzeniem dla Sudanczyków, uchodźców i innych. 


Założyłam zbiórkę, na której zbieramy pieniądze na start tychże właśnie punktów żywieniowych (mini knajpek). Zebrane pieniądze otrzyma Maurice. Mamy małe grono ludzi, którzy poznali się w Jubie lub przewinęli przez Dżubę – wszyscy kwestujemy na rzecz kolegi, dobrze nam znanego i darzonego zawsze ogromną sympatią. Zbiórka jest otwarta ale potrzebujemy zebrać nie mniej niż 8 000 zł. Idealnie więcej. 


Całego świata nie zbawimy ale możemy pomóc 1 mądremu facetowi, który chce zakładać i prowadzić punkty z jedzeniem na uchodźców i swoich pobratynców (i ma w tym doświadczenie) .

Ogromnie proszę o wpłaty, to nie jest jakiś facet na obrazku w broszurze organizacji charity – tylko konkretny człowiek, przyjaciel, rodowity południowy Sudańczyk, kulturalny, wykształcony, pomocny i zorganizowany człowiek. Który znalazł się w b trudnej sytuacji. Trzeba mu podać rękę, dać przysłowiową wędkę. Pomożemy mu a on pomoże innym. Wpłacajcie proszę pieniążki.

Zachęcam też do obejrzenia kolekcji zdjęć z pobytu na projekcie w Południowym Sudanie: (może trzeba będzie skopiować link) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.112694295412237.20263.100000150024488&type=1&l=0f560c85ee 

Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a Zdjęcie opisu zbiórki Na nowe garkuchnie Maurice'a

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Kiwi - awatar

    Kiwi

    02.09.16
    02.09.16

    Dla Maurice'a

1 300 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać teraz
 
Kate Dudek - awatar

Kate Dudek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kate - awatar
Kate
50
Kinga - awatar
Kinga
50
Adam - awatar
Adam
30
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Kiwi - awatar
Kiwi
500
Ola - awatar
Ola
150
Grzegorz - awatar
Grzegorz
200
MIchal - awatar
MIchal
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij