Grzegorz Greg Radomski - awatar

Grzegorz Greg Radomski

Organizator zbiórki

Nazywam się Grzegorz Radomski, mam 33 lata. Od lat trenuję zawodowo pływanie, nie tylko na basenach, ale także na akwenach otwartych. Jest to moją pasją, której poświęcam prawie całe swoje życie. Na co dzień jestem instruktorem pływania. Poprzez swoje zajęcia staram się pokazać ludziom, jak dużą radość może dawać pływanie.

W 2013 roku jako czwarty Polak w historii przepłynąłem wpław Kanał La Manche. Dystans 42 kilometrów udało mi się pokonać w 11 godzin. 

Było to nie lada wyzwanie, które wymagało ode mnie przygotowania zarówno fizycznego, psychicznego jak również dobrej organizacji. 

Mając świadomość tego, co już osiągnąłem, chciałbym podjąć próbę przepłynięcia kolejnego odcinka, jakim jest Cieśnina Gibraltarska.

 Zarówno Kanał La Manche, jak i Cieśnina Gibraltarska należą do tzw. Korony Oceanów. Jest to siedem odcinków na całym świecie, do których zalicza się także Kanał Północny, Cieśnina Tsugarru, Kanał Molokai, Cieśnina Cook’a oraz Kanał Katalinia. Wszystkie siedem odcinków do tej pory udało się przepłynąć zaledwie dziesięciu osobom na świecie.

Mając doświadczenie, jakie zdobyłem podczas pokonywania Kanału La Manche, jestem przekonany, że chciałbym znaleźć się w tym nielicznym gronie osób, które zdobyło Koronę Oceanów.

Po skontaktowaniu się z Hiszpańską Federacją Pływania Przez Gibraltar (ACNEG), wyznaczono mi termin na przepłynięcie odcinka między Hiszpanią, a Afryką na okres między 1 a 17 września 2017 roku. Zimne wody połączone z silnymi prądami oraz bardzo często zmieniające się warunki atmosferyczne na dystansie ok 20km sprawiają, że jest to jedna z najtrudniejszych cieśnin do pokonania. Wierzę, że moje przygotowania nie pójdę na marne i uda mi się pokonać Cieśninę. 

Jednak żeby to zrealizować potrzebne jest mi wsparcie finansowe. Szacowany koszt to około 25000 złotych, który uwzględnia obowiązkowe treningi na wodach otwartych u wybrzeży Hiszpanii (pierwszy trening już 18 marca 2017), łódkę asekuracyjną wraz z załogą, dojazd do Gibraltaru, zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas pobytu.

Bardzo proszę o pomoc finansową, abym mógł jako jeden z Polaków przepłynąć Cieśninę Gibraltarską oraz zbliżyć się do zdobycia Korony Oceanów.

Chętnych sponsorów zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 505103872 lub na email forestswim@wp.pl.


Zapraszam również do obejrzenia wywiadu ze mną w programie "Opolskie o poranku", gdzie można poznać kilka szczegółów dotyczących mojej podróży:) (link poniżej)

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftvpopole%2Fvideos%2F1364156813605524%2F&show_text=0&width=560&__mref=message_bubble


Pozdrawiam. Grzegorz Radomski

Aktualności

 • Grzegorz Greg Radomski - awatar

  Grzegorz Greg Radomski

  29.03.17
  29.03.17

  Pierwszy trening w Barcelonie już za mną. Niestety jestem bardzo rozczarowany. Okazało się, że osoby które wyznaczono, aby płynęły ze mną w grupie ( przypominam, że trasę przez Cieśninę Gibraltarską będę pokonywał w grupie 4 osobowej), są o wiele wolniejsze od mnie. Konieczne stało się zatem uczestniczenie jeszcze w dwóch treningach, celem dostosowania prędkości do pozostałych. Będzie to dla mnie nie lada wyzwanie, ponieważ nie będę mógł płynąć własnym tempem, lecz dostosowanym do tempa moich kolegów. Wierzę jednak, nie mimo tych przeszkód, dam z siebie wszystko, aby spełnić swoje marzenie:) Poniżej, zdjęcie z częścią osób biorących udział w treningu na basenie Piscines Bernat Picornell w Barcelonie:)

  Zdjęcie aktualności 3 971

Komentarze

 • Grzegorz Święch - awatar

  Grzegorz Święch

  18.05.17
  18.05.17

  Życzę sukcesu.

 • Magdalena Maziarska - awatar

  Magdalena Maziarska

  20.03.17
  20.03.17

  Wiem, że dasz radę!

 • Beata Z. - awatar

  Beata Z.

  04.03.17
  04.03.17

  Powodzenia ! :)

 • champ2b - awatar

  champ2b

  28.02.17
  28.02.17

  Powodzenia Freściaku! ;)

 • Karolina i Rafał Dz. - awatar

  Karolina i Rafał Dz.

  27.02.17
  27.02.17

  Trzymamy kciuki !

Grzegorz Greg Radomski - awatar

Grzegorz Greg Radomski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 34

RiO. - awatar
20
RiO.
Grzegorz Święch - awatar
100
Grzegorz Święch
RiO. - awatar
20
RiO.
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
R i O - awatar
20
R i O
Magdalena Maziarska - awatar
50
Magdalena Maziarska
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Rysiek - awatar
20
Rysiek
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Beata Z. - awatar
100
Beata Z.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij