GLORIA  została odłowiona na pętlę i przebywała w gminnym kojcu z biletem do Szczytów. Wyglądała tak:


PONCZO ma identyczną historię. Oba psy urodzone na bezdomności nigdy nic dobrego ze strony człowieka nie zaznały. Teraz Ponczo i Gloria - od pół roku w fundacji - wyglądają tak:

Są po zabiegach kastracji i sterylizacji, mają czipy i szczepienia. Są posłuszne i przychodzą na wołanie. Ale nigdy nie podchodzą bliżej niż na metr. Bez pomocy behawiorysty to się nie zmieni, lub zajmie wiele miesięcy.  A oto PELE. Trzymany w klatce u rolnika. Nie wnikajmy dlaczego, dlatego, że to jest Polska wieś.  PELE był łapany za kark i wrzucany do klatki, jeśli czasem udało mu się ją opuścić. O założeniu obroży po takich doświadczeniach nie ma mowy. 

Oprócz Ponczo, Pele i Glorii mamy jeszcze ŚLIWKĘ I PESTKĘ,mamy LICZI która czeka już 3 lata i teoretycznie jest gotowa do adopcji a praktycznie musi trafić na dom który zaakceptuje jej ograniczenia. Mamy  SABĘ i TYTUSA - obecnie jak najbardziej gotowe na dom, ale kosztem wielkich finansowych i organizacyjnych wysiłków. Na koniec jeszcze ROMEO -brat Tytusa - od wielu miesięcy broniący swojego metra odległości od opiekunki.... ROMEO przejechał Polskę wzdłuż i wszerz by znaleźć się w miejscu, gdzie jest szansa na zmianę jego zachowania. Centymetr po centymetrze...


Po to jesteśmy fundacją, żeby takim psom dać szansę. Pociesza fakt, że wiele poprzednich jednak znalazło  domy - Kombiś, Tofu, Ozzy i Fifi, Rudzik, Karmelek, Pola... Często jesteśmy bliscy bankructwa, wciąż się o nie ocieramy. Ale to ze względu na takie właśnie psy - trwamy dalej.  Bo nikt nie potrafi przewidzieć ile centymetrów zaufania osiągniemy rocznie, miesięcznie, tygodniowo.. Tutaj niewiele da się przyśpieszyć bez specjalisty.  Prosimy o pomoc, każdy z tych psiaków marzy o sponsorze. Żaden go nie ma.

Wybierz kwotę

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.