Witajcie!

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach to organizacja, która zajmuje się pomaganiem bezdomnym, porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom. Jest nas garstka, dosłownie kilka osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. "Pracujemy" na zasadzie wolontariatu, poświęcamy prywatny czas, by pomagać i ratować. Często zaniedbujemy własne rodziny, przyjaciół, znajomych, działając na rzecz dobra zwierząt. Bo jeśli nie my, to kto ...? Pracujemy w święta, dni wolne, weekendy, gdyż  zarówno dla naszych podopiecznych jak i dla nas nie ma takiego słowa jak "dzień wolny od zwierząt"! Wszystkim nam leży  na sercu dobro naszych braci mniejszych; chcemy, by coś w końcu się zmieniło, by ludzie zaczęli dbać, szanować,  by nie było niepotrzebnego i niekontrolowanego rozmnażania i masowego porzucania.  Za ludzką głupotę  i niefrasobliwość płacą niewinne bezbronne zwierzęta. 

Nasze Stowarzyszenie utrzymywało się do tej pory jedynie z 1% odpisów od podatku oraz darowizn ludzi dobrego serca. Niestety w tym roku, z powodu zawirowań informatycznych została zablokowana możliwość pozyskania 1%.  Skutkuje to katastrofalnym stanem  naszych finansów. 

Dlatego kierujemy apel do Was o pomoc i wsparcie w tym trudnym dla nas roku! 

Gdy rozpoczynaliśmy  naszą działalność mieliśmy do dyspozycji  jedynie dwa ciemne pomieszczenia dla psów udostępnione przez straż miejską w Głubczycach. Bardzo szybko się okazało, że jest  to za mało. Przybywało psów porzuconych lub odebranych interwencyjnie, w nasze ręce trafiało też coraz więcej kotów. Wreszcie, po roku próśb i czekania dostaliśmy od gminy duży teren  położony na uboczu miasta po dawnej bazie transportowej. Miejsce - po prostu idealne! Niestety budynek  nie używany od ponad 20 lat nadaje do kapitalnego remontu. Brak  mediów: prądu, ciepłej wody, kanalizacji znacznie utrudnia  pracę.

 Ale i tak cieszymy się z tego co mamy -  dużo miejsca dla psów na kojce, teren do biegania luzem oraz pomieszczenia dla kotów.  W okresie letnim nie jest najgorzej, dajemy radę, musimy!  Niestety z nadejściem chłodów sytuacja robi się dramatyczna. Zeszłoroczna zima, choć nie była sroga i tak dała się się nam we znaki. Gdy nadeszła fala  mrozów zamarzła nam woda w hydrancie! Musieliśmy wozić butelki i kanistry rano i wieczorem, dzień w dzień. Dzięki ludziom dobrej woli dostaliśmy kuchenkę gazową na butlę i dzięki niej mogliśmy grzać wodę do mycia, picia, ugotować jedzenie, przygotować termofory dla kotów. Takim oto "harcerskim" sposobem udało się nam przetrwać pierwszą, mamy nadzieję - nie ostatnią zimę, ale  za to ostatnią w takich prowizorycznych warunkach

Jedno z lepszych pomieszczeń przeznaczyliśmy na kwarantanne dla kotów. Mamy tam kilka klatek kennelowych. Drugi spory pokój służy kotom zdrowym, po okresie kwarantanny, zaszczepionym i wykastrowanym/wysterylizowanym. Mają tam nasi podopieczni przestrzeń do kocich wariacji. 

Utworzona zbiórka ma na celu wyremontowanie tego pomieszczenia oraz zrobienie bezpiecznego wyjścia na zewnątrz w okresie letnim (obecnie musimy bardzo uważać, by nasze przytuliskowe psy nie dostały się do kociarni). Ze ścian się sypie, okna i drzwi  są stare , nieszczelne,  beton na podłodze się kruszy. Całe pomieszczenie wymaga remontu.

 Marzy nam się, by jeszcze w tym roku udało się to zrobić. Ale czy się uda ...?

Na zewnątrz, część terenu przylegającego do kociarni chcielibyśmy otoczyć betonowym murem, by luźno biegające psy nie zagrażały kotom. Wybieg ten należałoby otoczyć siatką zabezpieczającą. Dzięki tej modernizacji nasze koty miałyby "okno na świat" i namiastkę wolności. 

Cała zebrana suma zostanie przeznaczona na remont kociarni. Chcielibyśmy, by choć w minimalnym stopniu to pomieszczenie przypominało domowe warunki . 

Jeśli zostanie jeszcze jakiś grosik ze zbiórki przeznaczymy go na zakup karmy dla kotów.  Tym bardziej teraz, gdy koci sezon narodzin i porzuceń się rozpoczął. Potrzebne jest  specjalne mleko i karma dla maciupkich brzuszków. Nasze zapasy kurczą się w zastraszającym tempie. Wszystkim, którzy w nas wierzą, wspierają i przekażą nawet najdrobniejszą wpłatę serdecznie dziękujemy . 

Razem na pewno się uda. Kociaki w to wierzą  i my też!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

  Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt

  24.03.19
  24.03.19

  Gotowe !!! Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego co widać na zdjęciu :) Jednocześnie przypominamy że wciąż prowadzimy zbiórkę, aby postawić wolierę i jeszcze tego lata kociaki mogły bezpiecznie wychodzić na zewnątrz

  Zdjęcie aktualności 28 516

Komentarze

 • Katarzyna Amanda Lasek - awatar

  Katarzyna Amanda Lasek

  16.05.18
  16.05.18

  Prosimy o każdy grosz w imieniu naszych kocich przyjaciół. I nie tylko kocich..... Pomóżmy poprawić ich jakość życia w oczekiwaniu a nowe domy......

 • Kasia i Tomasz - awatar

  Kasia i Tomasz

  02.05.18
  02.05.18

  Pomagajmy szybciutko otworzyć te schronisko dla koteczków. Coraz więcej jest zwierzątek które nas potrzebują , nie pozwólmy stać tak obojętnie. Każdy nawet najmniejszy grosz jest bardzo potrzebny aby te kociaki mogły przetrwać.

 • za człowieka roku - Wójta S.Baca - awatar

  za człowieka roku - Wójta S.Baca

  13.01.18
  13.01.18

  Wójt Branic S. Baca zaproponował wpłaty na inny cel niż głosy na Jego kandydaturę jako Człowieka Roku NTO :) To macie kociaki :)

 • anonim Gmina Branice - awatar

  anonim Gmina Branice

  25.09.17
  25.09.17

  Potrzebnych jest więcej wpłat, nie tylko same udostępnienia... Pomóżmy kociakom...

  • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

   Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - Organizator zbiórki

   18.10.17
   18.10.17

   Grosik do grosika i na pewno się uda. Dziękujemy za wsparcie :)

 • Radosław - awatar

  Radosław

  29.07.17
  29.07.17

  Pozdrawiam! Ze swojej strony zostawiłem małą pomoc dla kociaków.

  • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

   Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - Organizator zbiórki

   10.08.17
   10.08.17

   dziękujemy za wsparcie :)

Wpłaty - 69

Alina Laskowska - awatar
100
Alina Laskowska
aleksandra karabanowska - awatar
40
aleksandra karabanowska
Karina EK - awatar
50
Karina EK
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Joanna - cegiełka za książki Kasi K - awatar
5
Joanna - cegiełka za książki Kasi K
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
aleksandra - awatar
50
aleksandra
Katarzyna Amanda Lasek - awatar
50
Katarzyna Amanda Lasek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
krasnal - awatar
50
krasnal

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij