Zbiórka Utworzenie kociarni - miniaturka zdjęcia

Utworzenie kociarni

Zbiórka Utworzenie kociarni - zdjęcie główne

Utworzenie kociarni

3 821 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać teraz
 

Witajcie!

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach to organizacja, która zajmuje się pomaganiem bezdomnym, porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom. Jest nas garstka, dosłownie kilka osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. "Pracujemy" na zasadzie wolontariatu, poświęcamy prywatny czas, by pomagać i ratować. Często zaniedbujemy własne rodziny, przyjaciół, znajomych, działając na rzecz dobra zwierząt. Bo jeśli nie my, to kto ...? Pracujemy w święta, dni wolne, weekendy, gdyż  zarówno dla naszych podopiecznych jak i dla nas nie ma takiego słowa jak "dzień wolny od zwierząt"! Wszystkim nam leży  na sercu dobro naszych braci mniejszych; chcemy, by coś w końcu się zmieniło, by ludzie zaczęli dbać, szanować,  by nie było niepotrzebnego i niekontrolowanego rozmnażania i masowego porzucania.  Za ludzką głupotę  i niefrasobliwość płacą niewinne bezbronne zwierzęta. 

Nasze Stowarzyszenie utrzymywało się do tej pory jedynie z 1% odpisów od podatku oraz darowizn ludzi dobrego serca. Niestety w tym roku, z powodu zawirowań informatycznych została zablokowana możliwość pozyskania 1%.  Skutkuje to katastrofalnym stanem  naszych finansów. 

Dlatego kierujemy apel do Was o pomoc i wsparcie w tym trudnym dla nas roku! 

Gdy rozpoczynaliśmy  naszą działalność mieliśmy do dyspozycji  jedynie dwa ciemne pomieszczenia dla psów udostępnione przez straż miejską w Głubczycach. Bardzo szybko się okazało, że jest  to za mało. Przybywało psów porzuconych lub odebranych interwencyjnie, w nasze ręce trafiało też coraz więcej kotów. Wreszcie, po roku próśb i czekania dostaliśmy od gminy duży teren  położony na uboczu miasta po dawnej bazie transportowej. Miejsce - po prostu idealne! Niestety budynek  nie używany od ponad 20 lat nadaje do kapitalnego remontu. Brak  mediów: prądu, ciepłej wody, kanalizacji znacznie utrudnia  pracę.

 Ale i tak cieszymy się z tego co mamy -  dużo miejsca dla psów na kojce, teren do biegania luzem oraz pomieszczenia dla kotów.  W okresie letnim nie jest najgorzej, dajemy radę, musimy!  Niestety z nadejściem chłodów sytuacja robi się dramatyczna. Zeszłoroczna zima, choć nie była sroga i tak dała się się nam we znaki. Gdy nadeszła fala  mrozów zamarzła nam woda w hydrancie! Musieliśmy wozić butelki i kanistry rano i wieczorem, dzień w dzień. Dzięki ludziom dobrej woli dostaliśmy kuchenkę gazową na butlę i dzięki niej mogliśmy grzać wodę do mycia, picia, ugotować jedzenie, przygotować termofory dla kotów. Takim oto "harcerskim" sposobem udało się nam przetrwać pierwszą, mamy nadzieję - nie ostatnią zimę, ale  za to ostatnią w takich prowizorycznych warunkach

Jedno z lepszych pomieszczeń przeznaczyliśmy na kwarantanne dla kotów. Mamy tam kilka klatek kennelowych. Drugi spory pokój służy kotom zdrowym, po okresie kwarantanny, zaszczepionym i wykastrowanym/wysterylizowanym. Mają tam nasi podopieczni przestrzeń do kocich wariacji. 

Utworzona zbiórka ma na celu wyremontowanie tego pomieszczenia oraz zrobienie bezpiecznego wyjścia na zewnątrz w okresie letnim (obecnie musimy bardzo uważać, by nasze przytuliskowe psy nie dostały się do kociarni). Ze ścian się sypie, okna i drzwi  są stare , nieszczelne,  beton na podłodze się kruszy. Całe pomieszczenie wymaga remontu.

 Marzy nam się, by jeszcze w tym roku udało się to zrobić. Ale czy się uda ...?

Na zewnątrz, część terenu przylegającego do kociarni chcielibyśmy otoczyć betonowym murem, by luźno biegające psy nie zagrażały kotom. Wybieg ten należałoby otoczyć siatką zabezpieczającą. Dzięki tej modernizacji nasze koty miałyby "okno na świat" i namiastkę wolności. 

Cała zebrana suma zostanie przeznaczona na remont kociarni. Chcielibyśmy, by choć w minimalnym stopniu to pomieszczenie przypominało domowe warunki . 

Jeśli zostanie jeszcze jakiś grosik ze zbiórki przeznaczymy go na zakup karmy dla kotów.  Tym bardziej teraz, gdy koci sezon narodzin i porzuceń się rozpoczął. Potrzebne jest  specjalne mleko i karma dla maciupkich brzuszków. Nasze zapasy kurczą się w zastraszającym tempie. Wszystkim, którzy w nas wierzą, wspierają i przekażą nawet najdrobniejszą wpłatę serdecznie dziękujemy . 

Razem na pewno się uda. Kociaki w to wierzą  i my też!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

  Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt

  23.02.20
  23.02.20

  Ostatni etap zakończony. Ze względu na to że przy większych ulewach robiło się bagienko musieliśmy zrobić także i z tym porządek. Zostały wprowadzone rury a także jest studzienka do której odprowadzana jest woda. Tak naprawdę teraz już mamy wszystko aby można było postawić wolierę. Wszystko co do tej pory zostało zrobione powstało dzięki 1% i niestety dość długo to trwało. Więc jeśli ktoś jeszcze chciałby dorzucić się do zbiórki i przyśpieszyć powstanie woliery, w imieniu kociaków bardzo prosimy o wsparcie:)

  Zdjęcie aktualności 44 911

Komentarze


 • Katarzyna Amanda Lasek - awatar

  Katarzyna Amanda Lasek

  16.05.18
  16.05.18

  Prosimy o każdy grosz w imieniu naszych kocich przyjaciół. I nie tylko kocich..... Pomóżmy poprawić ich jakość życia w oczekiwaniu a nowe domy......

 • Kasia i Tomasz - awatar

  Kasia i Tomasz

  02.05.18
  02.05.18

  Pomagajmy szybciutko otworzyć te schronisko dla koteczków. Coraz więcej jest zwierzątek które nas potrzebują , nie pozwólmy stać tak obojętnie. Każdy nawet najmniejszy grosz jest bardzo potrzebny aby te kociaki mogły przetrwać.

 • za człowieka roku - Wójta S.Baca - awatar

  za człowieka roku - Wójta S.Baca

  13.01.18
  13.01.18

  Wójt Branic S. Baca zaproponował wpłaty na inny cel niż głosy na Jego kandydaturę jako Człowieka Roku NTO :) To macie kociaki :)

 • anonim Gmina Branice - awatar

  anonim Gmina Branice

  25.09.17
  25.09.17

  Potrzebnych jest więcej wpłat, nie tylko same udostępnienia... Pomóżmy kociakom...

  • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

   Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - Organizator zbiórki

   18.10.17
   18.10.17

   Grosik do grosika i na pewno się uda. Dziękujemy za wsparcie :)

 • Radosław - awatar

  Radosław

  29.07.17
  29.07.17

  Pozdrawiam! Ze swojej strony zostawiłem małą pomoc dla kociaków.

  • Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - awatar

   Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt - Organizator zbiórki

   10.08.17
   10.08.17

   dziękujemy za wsparcie :)

3 821 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 70

Zofia - awatar
Zofia
35
Alina Laskowska - awatar
Alina Laskowska
100
aleksandra karabanowska - awatar
aleksandra karabanowska
40
Karina EK - awatar
Karina EK
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Joanna - cegiełka za książki Kasi K - awatar
Joanna - cegiełka za książki Kasi K
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
aleksandra - awatar
aleksandra
50
Katarzyna Amanda Lasek - awatar
Katarzyna Amanda Lasek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij