Pomóż Goji dorosnąć - Dziękujemy

1 991 zł  z 1 991 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Basia Lis - awatar

Basia Lis

Organizator zbiórki


DZIĘKUJEMY! GOJA JEST JUZ PO ZABIEGU

17 LISTOPAD \ 18 LISTOPAD 

Jesteśmy już w domu. 

W klinice byłam po godz 15. Pani doktor przyniosła Goje w niebieskim "bodziaku" który chroni szwy przed lizaniem i wenflonem na łapie który ułatwi podawanie Goji przez kolejne 5 dni antybiotyku. Ucieszyła się oczywiście że nas zobaczyła.

Rozmawiałam również z Panem Profesorem. Operacja była trudna, na szczęście pierwsza doba po, pokazała że Goja to silna dziewczynka. Ponieważ USG u lekarza, którego wskazał mi Prof. i nasza pierwsza rozmowa wskazywała zespolenie zewnętrzne, a co za tym idzie kwota miała być zupełnie inna to dostaliśmy promocję przedświąteczną i zabieg zamknoł sie w kwocie ok 2300zł.

Na razie kontynuujemy dietę niskobiałkow, a za 3miesiace robimy badania powtórne.

Po powrocie do domu moja bohaterka miała ochotę tylko na zzabawę.


Już chyba to mówiłam, może i nawet kilka razy, ale DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc. Dzięki Wam mogliśmy właściwie podjąć decyzję o operacji z dnia na dzień.


Dziękuję!


15 LISTOPAD
Kochani, bardzoooooo dziękuję każdemu z Was za wsparcie. Uzbierana w tak krótkim czasie kwota, napełniła nas optymizmem i teraz wiemy że skoro wy wierzycie to my musimy wierzyć tym bardziej.

Jesteśmy po USG wątroby z dopplerem (140zł), potwierdzającym na 100% że jest to zewnętrzne zespolenie wrotno oboczne. Na wizycie u Prof. Galante (185 zł) otrzymałam informację że jutro oddaję moją malutką Goję o 14.30 do szpitala. Kochani trzymajcie jutro dwa razy mocniej kciuki.

Goja będzie mieć znieczulenie wziewne, żeby za bardzo nie obciążyć wątroby. Na żyłę, która nie dochodzi do wątroby, będzie założony ucisk. Po trzech miesiącach trzeba będzie sprawdzić czy "nie popuściły" inne żyły. Operacja, tak jak każda, niesie ze sobą komplikacje, różne, również te najgorsze.

Na razie bawimy się ulubionym króliczkiem i nie myślimy o jutrze. 


9 LISTOPAD

Goja to 8 miesięczny buldog francuski fci "z końca tęczy". Tydzień temu wykryto paskudną chorobę - zespolenie wrotno oboczne. Co to jest to zespolenie? Nim szczenię przyjdzie na świat, w jego układzie krwionośnym jest żyła pępkowa, dzięki której krew omija wątrobę, bo nie zawiera jeszcze substancji do przerobienia. W pierwszych 3 dniach po porodzie żyła ta zamyka się, a krew wraz z substancjami odżywczymi i produktami przemiany materii trafia do wątroby, gdzie jest oczyszczona i idzie do krążenia dużego.Niestety czasem żyła pępkowa się nie zamyka i do układu krążenia dostają się substancje toksyczne (gł. amoniak), które powinny zostać oczyszczone w wątrobie. W efekcie docierają do mózgu i jeśli nie jest to szybko rozpoznane i leczone, może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia układu nerwowego, a nawet do śmierci psa.

Czemu dopiero teraz zdiagnozowano chorobę? Hm... Goja z nami mieszka od swojego 2 miesiąca życia. Do około 3 miesiąca była żywiona tylko suchą karmą, dopiero później zaczęłam wprowadzac jakieś "urozmaicenia" do jej diety. Dolina noteci,animondy, indyk z marchewką.... Nagle Goja po pewnych rzeczach zaczęła wymiotować, były to krótkie i dosyć rzadkie epizody, które tłumaczyliśmy brakiem tolerancji przez nią np. wątróbki czy wołowinki. Niestety zaczęła się robić coraz bardziej apatyczna, ospała, nie miała ochoty na zabawę, niepokoiło nas również fakt że jest taka malutka i waży nie całe 5 kg. Do tego pojawiły się jakieś dziwne ataki (pierwszy na początku października), ale po konsultacji z weterynarzem gdy otrzymała antybiotyk i kroplówkę wszystko ustąpiło. Ogólnie to jesteśmy dosyć częstymi gośćmi u weterynarza, bo każde nie takie"pierdnięcie" pieska, ja laik w psim temacie wolałam skonsultować ze specjalistą. Niestety pod koniec października atak pojawił się ponownie, tym razem nagrałam go, żeby weterynarz nie sugerował się ponownie moim dziwnym opisem, tylko sam to ocenił. Po badaniach (morfologia, kreatynina, glukoza .....) w których wszystko wyszło w normie podejrzenie padło na zespolenie wrotno oboczne. Kolejne badanie - stymulacja wydzielania kwasów żółciowych- potwierdziło najgorsze.

Co teraz? 

- Goja do czasu operacji jest na wegetariańskiej diecie, ryż,marchewka, jabłko, pietruszka, trochę białego twarożku, napar z czystka lekarskiego powodują że jadła by to cały czas i w każdej ilości. Zrobiła się bardzo wesołym, skaczącym, szczekającym i chcącym się bawić szczeniakiem,

- Jedynym i polecanym lekarzem jest Prof. Marek Galantyn który przyjmuje w Warszawie w Przychodni weterynaryjnej ELWET, jestem z nim po dwukrotnej rozmowie telefonicznej. Pan Profesor powiedział, że jeżeli będzie to zewnętrzne zespolenie,zabieg będzie kosztował do 2000zł, jeżeli okaże się wewnętrznym to może to kosztować nawet 3500zł.

Jesteśmy umówieni na wizytę 15 listopad na godz. 14.40. Jeżeli potwierdzi się, że jest to zespolenie zewnętrzne zabieg będzie w środę

- W dniu wizyty u Pana Profesora musimy zrobić jeszcze USG wątroby z dopplerem (120zł). Badanie chcemy zrobić u polecanej przez Pan Profeora, Pani dr Anny Kosiec - Tworus. Jesteśmy już umówieni.

Na tą chwilę bardzo bardzo bardzo prosimy o przysłowiową złotówkę, pomoc dla naszego szczęścia, które chrapie jak stary chłop, puszcza śmierdzące bąki, najlepiej w towarzystwie gości i jest najcudowniejszym przyjacielem na świecie


Załączam dotychczasowe posiadane wyniki badań, które będę aktualizowała wraz z nadchodzącymi informacjami.

Zamieszczam też stronę, na której można przeczytać o tej paskudnej chorobie

http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2009/ZW%202009-09%20%2004.pdf


Komentarze


  • Mateusz Chudzik - awatar

    Mateusz Chudzik

    10.11.2016
    10.11.2016

    Dacie rade!

    • Basia Lis - awatar

      Basia Lis - Organizator zbiórki

      10.11.2016
      10.11.2016

      Dziękujemy za wsparcie

  • Katarzyna Mordarska - awatar

    Katarzyna Mordarska

    10.11.2016
    10.11.2016

    trzymamy kciuki

    • Basia Lis - awatar

      Basia Lis - Organizator zbiórki

      10.11.2016
      10.11.2016

      Dziękujemy

  • Katarzyna Maj - awatar

    Katarzyna Maj

    10.11.2016
    10.11.2016

    Duzo zdrówka Kochana!

    • Basia Lis - awatar

      Basia Lis - Organizator zbiórki

      10.11.2016
      10.11.2016

      Dziękujemy, przyda się!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    10.11.2016
    10.11.2016

    Ciesze sie ze mala ma sie troche lepiej i zrobila sie weselsza ☺

    • Basia Lis - awatar

      Basia Lis - Organizator zbiórki

      10.11.2016
      10.11.2016

      Ja też, lepiej się na nią patrzy

  • Natalia Maćkowska - awatar

    Natalia Maćkowska

    09.11.2016
    09.11.2016

    Dużo zdrówka piesku 😙😙

    • Basia Lis - awatar

      Basia Lis - Organizator zbiórki

      10.11.2016
      10.11.2016

      Dziękujemy!

1 991 zł  z 1 991 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Basia Lis - awatar

Basia Lis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Pastucha - awatar
Beata Pastucha
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Sulima - awatar
Anna Sulima
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka  - awatar
Agnieszka
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij