Pomóż Goji dorosnąć - Dziękujemy

1 991 zł  z 1 991 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Basia Lis - awatar

Basia Lis

Organizator zbiórki


DZIĘKUJEMY! GOJA JEST JUZ PO ZABIEGU

17 LISTOPAD \ 18 LISTOPAD 

Jesteśmy już w domu. 

W klinice byłam po godz 15. Pani doktor przyniosła Goje w niebieskim "bodziaku" który chroni szwy przed lizaniem i wenflonem na łapie który ułatwi podawanie Goji przez kolejne 5 dni antybiotyku. Ucieszyła się oczywiście że nas zobaczyła.

Rozmawiałam również z Panem Profesorem. Operacja była trudna, na szczęście pierwsza doba po, pokazała że Goja to silna dziewczynka. Ponieważ USG u lekarza, którego wskazał mi Prof. i nasza pierwsza rozmowa wskazywała zespolenie zewnętrzne, a co za tym idzie kwota miała być zupełnie inna to dostaliśmy promocję przedświąteczną i zabieg zamknoł sie w kwocie ok 2300zł.

Na razie kontynuujemy dietę niskobiałkow, a za 3miesiace robimy badania powtórne.

Po powrocie do domu moja bohaterka miała ochotę tylko na zzabawę.


Już chyba to mówiłam, może i nawet kilka razy, ale DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc. Dzięki Wam mogliśmy właściwie podjąć decyzję o operacji z dnia na dzień.


Dziękuję!


15 LISTOPAD
Kochani, bardzoooooo dziękuję każdemu z Was za wsparcie. Uzbierana w tak krótkim czasie kwota, napełniła nas optymizmem i teraz wiemy że skoro wy wierzycie to my musimy wierzyć tym bardziej.

Jesteśmy po USG wątroby z dopplerem (140zł), potwierdzającym na 100% że jest to zewnętrzne zespolenie wrotno oboczne. Na wizycie u Prof. Galante (185 zł) otrzymałam informację że jutro oddaję moją malutką Goję o 14.30 do szpitala. Kochani trzymajcie jutro dwa razy mocniej kciuki.

Goja będzie mieć znieczulenie wziewne, żeby za bardzo nie obciążyć wątroby. Na żyłę, która nie dochodzi do wątroby, będzie założony ucisk. Po trzech miesiącach trzeba będzie sprawdzić czy "nie popuściły" inne żyły. Operacja, tak jak każda, niesie ze sobą komplikacje, różne, również te najgorsze.

Na razie bawimy się ulubionym króliczkiem i nie myślimy o jutrze. 


9 LISTOPAD

Goja to 8 miesięczny buldog francuski fci "z końca tęczy". Tydzień temu wykryto paskudną chorobę - zespolenie wrotno oboczne. Co to jest to zespolenie? Nim szczenię przyjdzie na świat, w jego układzie krwionośnym jest żyła pępkowa, dzięki której krew omija wątrobę, bo nie zawiera jeszcze substancji do przerobienia. W pierwszych 3 dniach po porodzie żyła ta zamyka się, a krew wraz z substancjami odżywczymi i produktami przemiany materii trafia do wątroby, gdzie jest oczyszczona i idzie do krążenia dużego.Niestety czasem żyła pępkowa się nie zamyka i do układu krążenia dostają się substancje toksyczne (gł. amoniak), które powinny zostać oczyszczone w wątrobie. W efekcie docierają do mózgu i jeśli nie jest to szybko rozpoznane i leczone, może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia układu nerwowego, a nawet do śmierci psa.

Czemu dopiero teraz zdiagnozowano chorobę? Hm... Goja z nami mieszka od swojego 2 miesiąca życia. Do około 3 miesiąca była żywiona tylko suchą karmą, dopiero później zaczęłam wprowadzac jakieś "urozmaicenia" do jej diety. Dolina noteci,animondy, indyk z marchewką.... Nagle Goja po pewnych rzeczach zaczęła wymiotować, były to krótkie i dosyć rzadkie epizody, które tłumaczyliśmy brakiem tolerancji przez nią np. wątróbki czy wołowinki. Niestety zaczęła się robić coraz bardziej apatyczna, ospała, nie miała ochoty na zabawę, niepokoiło nas również fakt że jest taka malutka i waży nie całe 5 kg. Do tego pojawiły się jakieś dziwne ataki (pierwszy na początku października), ale po konsultacji z weterynarzem gdy otrzymała antybiotyk i kroplówkę wszystko ustąpiło. Ogólnie to jesteśmy dosyć częstymi gośćmi u weterynarza, bo każde nie takie"pierdnięcie" pieska, ja laik w psim temacie wolałam skonsultować ze specjalistą. Niestety pod koniec października atak pojawił się ponownie, tym razem nagrałam go, żeby weterynarz nie sugerował się ponownie moim dziwnym opisem, tylko sam to ocenił. Po badaniach (morfologia, kreatynina, glukoza .....) w których wszystko wyszło w normie podejrzenie padło na zespolenie wrotno oboczne. Kolejne badanie - stymulacja wydzielania kwasów żółciowych- potwierdziło najgorsze.

Co teraz? 

- Goja do czasu operacji jest na wegetariańskiej diecie, ryż,marchewka, jabłko, pietruszka, trochę białego twarożku, napar z czystka lekarskiego powodują że jadła by to cały czas i w każdej ilości. Zrobiła się bardzo wesołym, skaczącym, szczekającym i chcącym się bawić szczeniakiem,

- Jedynym i polecanym lekarzem jest Prof. Marek Galantyn który przyjmuje w Warszawie w Przychodni weterynaryjnej ELWET, jestem z nim po dwukrotnej rozmowie telefonicznej. Pan Profesor powiedział, że jeżeli będzie to zewnętrzne zespolenie,zabieg będzie kosztował do 2000zł, jeżeli okaże się wewnętrznym to może to kosztować nawet 3500zł.

Jesteśmy umówieni na wizytę 15 listopad na godz. 14.40. Jeżeli potwierdzi się, że jest to zespolenie zewnętrzne zabieg będzie w środę

- W dniu wizyty u Pana Profesora musimy zrobić jeszcze USG wątroby z dopplerem (120zł). Badanie chcemy zrobić u polecanej przez Pan Profeora, Pani dr Anny Kosiec - Tworus. Jesteśmy już umówieni.

Na tą chwilę bardzo bardzo bardzo prosimy o przysłowiową złotówkę, pomoc dla naszego szczęścia, które chrapie jak stary chłop, puszcza śmierdzące bąki, najlepiej w towarzystwie gości i jest najcudowniejszym przyjacielem na świecie


Załączam dotychczasowe posiadane wyniki badań, które będę aktualizowała wraz z nadchodzącymi informacjami.

Zamieszczam też stronę, na której można przeczytać o tej paskudnej chorobie

http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2009/ZW%202009-09%20%2004.pdf


Komentarze


 • Mateusz Chudzik - awatar

  Mateusz Chudzik

  10.11.16
  10.11.16

  Dacie rade!

  • Basia Lis - awatar

   Basia Lis - Organizator zbiórki

   10.11.16
   10.11.16

   Dziękujemy za wsparcie

 • Katarzyna Mordarska - awatar

  Katarzyna Mordarska

  10.11.16
  10.11.16

  trzymamy kciuki

  • Basia Lis - awatar

   Basia Lis - Organizator zbiórki

   10.11.16
   10.11.16

   Dziękujemy

 • Katarzyna Maj - awatar

  Katarzyna Maj

  10.11.16
  10.11.16

  Duzo zdrówka Kochana!

  • Basia Lis - awatar

   Basia Lis - Organizator zbiórki

   10.11.16
   10.11.16

   Dziękujemy, przyda się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.11.16
  10.11.16

  Ciesze sie ze mala ma sie troche lepiej i zrobila sie weselsza ☺

  • Basia Lis - awatar

   Basia Lis - Organizator zbiórki

   10.11.16
   10.11.16

   Ja też, lepiej się na nią patrzy

 • Natalia Maćkowska - awatar

  Natalia Maćkowska

  09.11.16
  09.11.16

  Dużo zdrówka piesku 😙😙

  • Basia Lis - awatar

   Basia Lis - Organizator zbiórki

   10.11.16
   10.11.16

   Dziękujemy!

1 991 zł  z 1 991 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Basia Lis - awatar

Basia Lis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Pastucha - awatar
Beata Pastucha
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Sulima - awatar
Anna Sulima
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij