Mumlik pilnie musi mieć operację

owner

Przygarnij Kota

Organizator zbiórki

Zbiórka

17.09.2016 - ZBIERAMY DALEJ: na drugą operację (ucha), na rekonwalescencję, leki i karmę.

Mumliś miał wczoraj USG, gdyż nadal ma słaby apetyt oraz zwymiotował: "Obraz miedniczek nerkowych słaby - obraz silnie zwyrodnieniowy, może sugerować chłoniaka, możliwe też toksyczne uszkodzenie nerek." Został mu zmieniony antybiotyk (na Synergal) i dzisiaj miał większy apetyt. Szczególnie upodobał sobie tuńczyka z puszki (możliwe, że to z powodu słabego powonienia, a ryba ma intensywny zapach) i na razie cieszymy się, że w ogóle coś je sam. Mumliś miał też kolejną kroplówkę (dziękujemy Pani weterynarz Natalii Jelonek za bycie dyspozycyjną i troskliwą dla Mumlisia). Co do stanu nerek trzeba wykonać dodatkowe badania. Jednakże Marta wyjechała dzisiaj na wczasy na tydzień i dopiero jak wróci zabierzemy się za jego dalsze diagnozowanie. Trzymajcie kciuki.

Photo

13.09.2016

Mumlinek był dzisiaj w klinice NEOVET: "Temperatura 38,5, samopoczucie niezłe, wczoraj nie robił kupy, ale podano Lactulosum i dziś rano załatwił się. Od wczoraj mniejszy apetyt, zjadł niewiele, ma przytkany nos. Zmiany po zabiegu goją się ładnie, w miejscu otworów nosowych tkanki i strup, usunięto strupek, nos nieco podkrwawiał. Podano Cefalexim (antybiotyk), Tolfedine oraz kroplówkę (Ringer + Duphalyte). Kontynuować antybiotykoterapię do końca tygodnia. Czyścić nos, nakładać krem nawilżający." 65zł

Martwi nas trochę brak apetytu. Marta nakarmiła go dziś ręcznie ze strzykawki. Na szczęście jesteśmy w stałym kontakcie ze wspaniałą Panią weterynarz Natalią Jelonek i jesteśmy przez to spokojniejsze :)

Photo

11.09.2016

Mumlik z samego rana miał pobraną krew. Anemia się trochę zwiększyła, ale podobno to normalne po operacji, bo stracił sporo krwi. Natomiast kreatynina i mocznik w normie, czyli bardzo dobrze :) Dostał kroplówkę, antybiotyk i leki przeciwbólowe. Troszkę zjadł, choć nie za dużo, mamy nadzieję, że z każdym dniem apetyt będzie mu wracał. Dzisiejszy koszt u weta to 157zł. Zamówiłyśmy mu też przez neta 24 puszki RC Recovery za 260zł. Trzymajcie kciuki, aby Mumlik szybko nabierał sił. Damy znać jutro jak się czuje.

Photo

10.09.2016

Mumlinek wrócił już do Wrocławia. Dziękujemy doktorowi Gugale z "Przychodnia Weterynaryjna Małych Zwierząt" w Szczecinie za udaną operację :) Na razie Mumlik brzmi trochę jakby nie umiał oddychać, jest na lekach przeciw bólowych, jeszcze dużo przed nim, nie wiadomo jak długo obrzęk się utrzyma.Mumlinek wrócił już do Wrocławia. Dziękujemy doktorowi Gugale z "Przychodnia Weterynaryjna Małych Zwierząt" w Szczecinie za udaną operację :) Na razie Mumlik brzmi trochę jakby nie umiał oddychać, jest na lekach przeciw bólowych, jeszcze dużo przed nim, nie wiadomo jak długo obrzęk się utrzyma.
Mumlinek dzisiaj nie miał w ogóle apetytu. Marta nakarmiła go odrobiną proszku RC Convalescence ze strzykawki. Bidulek ma problemy z oddychaniem, ale mimo to ugniata łapkami i mruczy. Jutro o 9:45 wizyta w Przychodnia Weterynaryjna "Neovet" we Wrocławiu: pobranie krwi (morfologia oraz sprawdzenie poziomu mocznika i kreatyniny), kroplówka, antybiotyk i może steryd. Damy znać po wizycie.

Poniżej dwa zdjęcie Mumlika dzień po operacji (pierwsze w drodze ze Szczecina do Wrocławia, a drugie już na poduszce w Domu Tymczasowym u Marty).

PhotoPhoto

09.09.2016

Operacja się udała :) Został usunięty nosek i jedno uszko. Drugie będzie trzeba usunąć innym razem, gdyż było zbyt duże ryzyko, aby robić wszystko na raz. Marta nie mogła go zobaczyć na sali pooperacyjnej, więc fotki nie mamy. Jutro odbierze Mumliczka to wstawimy zdjęcie. Musimy mu kupić karmę Animonda Baby Pate, RC Recovery lub słoiczki dziecięce mięsne (chyba Hipp najlepszy jakościowo, prawda?), gdyż musi jeść wszystko w formie musu, aby nie podrażniać rany. Dziękujemy jeszcze raz za Wasze wsparcie i za trzymanie kciuków :)

08.09.2016

Z powodu braku funduszy oraz miejsca w naszych domach nie powinnyśmy przyjmować więcej nowych kotów. W czwartek 01.09.2016 Marta wyjechała z mężem na 2 dni, aby się zresetować i odpocząć od pracy i kotów w otoczeniu przyrody. Niestety musiała wracać szybciej. W lesie napotkała na obraz nędzy i rozpaczy, na kota który prawie nie ma nosa, ani uszu. Kota tak chudego, że ledwo trzymał się na nogach. Sam do niej przyszedł, tulił się i mruczał. Kot do auta i błyskawiczny powrót do Wrocławia. Nazwałyśmy go Mumlik.

5-godzinny pobyt u weta: "ogólna kondycja kota dość zła, kot wychodzony, zaniedbany. Ubytek lustra nosowego, odsłonięta żywa tkanka, ubytek tkanki na prawym uchu. Przy oddychaniu z nosa wychodzą bąble z przezroczystą wydzieliną". Pobrano krew (morfologia, biochemia, test FIV/FelV) i zbadano kał. Podejrzenie: rak płasko-nabłonkowy. Została od razu wykonana biopsja w narkozie. Dostał też mocną, wzmacniającą kroplówkę. Wyniki biopsji nie dały jednoznacznej odpowiedzi, gdyż pobrany wycinek miał zbyt dużo stanu zapalnego. Po paru dniach (07.09.2016) została wykonana druga biopsja. Czekamy na wynik na papierze, ale już wiemy, ze to na pewno rak. Mumlik kwalifikuje się do operacji usunięcia zrakowaciałej tkanki. Takiego zabiegu może podjąć się dr Gugała ze Szczecina. Operacja odbędzie się w piątek (09.09.2016).

Z powodu zagłodzenia Mumlik musi jeść wysokoenergetyczną karmę, najlepiej tylko mokrą zmiksowaną lub w postaci musu (aby nic go nie podrażniało podczas jedzenia). Dlatego dostaje puszki mokrej karmy Royal Canin Recovery.

Koszty gonią koszty. Pierwsza FV na kwotę 350zł, druga 124zł. Koszt operacji to 1500zł plus koszty paliwa związane z dojazdem ok 300zł (Wrocław-Szczecin-Wrocław) i noclegu (gdyż kotek będzie musiał być na szpitaliku przynajmniej dobę). Żywienie specjalistyczną karmą też drogie (jedna puszka to ok 12zł).

Błagamy Was o pomoc i wsparcie, abyśmy miały za co ratować Mumlikowe życie. To kot o cudownym charakterze, dzielnie znosi ból i zabiegi. Tuli się, mruczy, kocha każdego człowieka. Musimy mu pomóc!

PROSIMY POMÓŻCIE! Operacja w piątek i musi zostać zapłacona gotówką :(

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto

Kim jesteśmy?

Przygarnij Kota to parę młodych kobiet działających prywatnie i bezinteresownie na rzecz bezdomnych kotów we Wrocławiu. Prowadzimy Domy Tymczasowe, czyli jesteśmy tzw. rodziną zastępczą dla kotów z ulicy lub ze schroniska. Aktualnie mamy pod opieką ponad 30 kotów. Zajmujemy się adopcjami, jak i kastrowaniem i leczeniem wolno-żyjących kotów.

www.przygarnijkota.pl

Photo

Komentarze

 • beata jaszcz

  04.10.16
  04.10.16

  Podziwiam dziewczyny , które poświęcają swój czas i mają wielkie serce dla tych biedaków. Trzymam kciuki i powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca

  04.10.16
  04.10.16

  mam nadzieję, że wyzdrowieje i spędzi jeszcze miłe chwile w swoim kocim życiu, czego mu serdecznie życzę

 • Irtis

  20.09.16
  20.09.16

  Dziewczyny jesteście wspaniałe a kocurek taki dzielny! Trzymam kciuki za dalszą poprawę zdrowia!

 • Dawid

  13.09.16
  13.09.16

  Pomagamy!

 • JoAsia

  12.09.16
  12.09.16

  Mumliku trzymaj sie serducho, walcz!!!!

owner

Przygarnij Kota

Organizator zbiórki

Wpłaty - 161

 • Avatar Jolanta Hutyra
  20
  Jolanta Hutyra
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Olek
  30
  Olek
 • Avatar Małgorzata Masternak
  50
  Małgorzata Masternak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę