Gwiazdka to jeszcze kocie dziecko...

Gwiazdeczka to ok. 2 miesięczne kocie maleństwo znalezione na parkingu z rozległym urazem przedniej łapki. W lokalnej lecznicy udzielono jej pierwszej pomocy. Podejrzenia lekarzy skierowane były w stronę wypadku komunikacyjnego lub - co jeszcze bardziej prawdopodobne - mała mogła wejść w komorę silnika, żeby się ogrzać.

Wszystko na to wskazuje, bo to kocie dziecko miało rozległy uraz lewej łapki. Połowa paluszków została jakby zmiażdżona, w kończynie nie było czucia. Miała też uraz na pyszczku, w okolicy policzka i noska. Kociak wykazywał objawy wstrząsu pourazowego, tj. nierówne źrenice, obniżona temperatura ciała. Do tego doszły zaburzenia neurologiczne, nie mogła utrzymać pozycji pionowej, słabo reagowała na bodźce. Natychmiastowa reakcja osoby, która ją znalazła i świetna reakcja lekarzy pozwoliła wyprowadzić malutką ze wstrząsu i przeprowadzić zabieg opracowania ran. Trzy paluszki musiały zostać usunięte.

Zdjęcia łapki przed zabiegiem są bardzo drastyczne, a sam widok ran przyprawia o ból, dlatego nie będziemy ich publikować (udostępniamy je jedynie na życzenie)! Dlatego to, co widzicie na zdjęciu, to już łapka po zabiegu...

Parę dni później malutka była już stabilna, z rany przestała sączyć się ropa. Łapka powoli się goiła. Niestety po zdjęciu pierwszych szwów okazało się, że nie wszystko zostało dokładnie oczyszczone i ponownie zaczęła zbierać się ropa. Lekarze postanowili ponownie oczyścić ranę i wtedy wszystko zaczęło pięknie się goić. Na ten moment wszyscy czekaliśmy! Bo niestety konsultacja neurologiczna i kolejne kontrole pokazywały, że w łapce nie było pełnego czucia i była ona bezwładna. Zanim podjęlibyśmy decyzję o wykonaniu kosztownego badania przewodnictwa nerwowego, chcieliśmy spróbować rehabilitacji. Zanim jednak łapka nie była wygojona, nie mogliśmy ćwiczyć w wodzie! 

Zaczęliśmy więc rehabilitacje na suchej bieżni, oraz dwa razy dziennie magnetoterapię. Gwiazdeczka dostawała też na czas ćwiczeń ortezę, która pozwala jej normalnie obciążać i stawiać łapkę – bez niej trzyma ją w górze, bo nie sięga do podłoża.

W międzyczasie Gwiazdeczka została dokładnie odrobaczona (badanie kału pokazało bogate życie wewnętrzne), dwukrotnie zaszczepiona. Wykonano jej też testy fiv i felv, które wyszły ujemnie.


Orteza pozwoliła koteczce rozpocząć rehabilitację. Początki nie były łatwe, malutka chciała uciekać, ale stopniowo uczyła się chodzenia po różnych powierzchniach, w tym po suchej bieżni. Każdy z lekarzy i rehabilitantów cieszył się, jak każdego dnia Gwiazdeczka używała ortezy coraz lepiej i swobodniej spacerowała! Obecnie wiemy już, że malutka za około 2-3 tygodnie będzie mogła zakończyć rehabilitację. Wtedy przeprowadzi się do domu tymczasowego.

Do tego czasu jednak, od pierwszego dni, którego trafiła pod naszą opiekę, musi przebywać w szpitaliku, bo tylko tak mogła mieć zapewnioną stałą opiekę i codzienną rehabilitację

Do chwili obecnej koszt leczenia, rehabilitacji i pobytu w szpitali wyniósł 2520 zł. Szacujemy, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni, czyli do czasu zakończenia rehabilitacji, wzrosną one jeszcze o około 2000 zł (będą to koszta pobytu w lecznicy, rehabilitacji, kolejnych konsultacji neurologicznych). Łącznie jest to koszt ok. 4500 zł. 

Obecnie nie dysponujemy takimi środami, dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie w dążeniu Gwiazdeczki do pełniej sprawności. Niech to kocie dziecko korzysta w pełni z uroków dzieciństwa, bo swój start zaczęła bardzo dramatycznie...

Komentarze

 • Kotka Ida - awatar

  Kotka Ida

  02.03.18
  02.03.18

  Kochana Gwiazdeczko! Jesteś przepięknym kocim dzieckiem. ❤️❤️❤️

 • Iwona i Kicia - awatar

  Iwona i Kicia

  02.03.18
  02.03.18

  Tak trzymaj Gwiazdeczko 😘🐱

 • Piotr Rudzki - awatar

  Piotr Rudzki

  23.02.18
  23.02.18

  Na zdrówko! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.18
  23.02.18

  trzymam kciuki

 • Anna - awatar

  Anna

  22.02.18
  22.02.18

  Głaski za uszkiem dla maleńkiej! :)

Wpłaty - 149

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Narewska - awatar
20
Klaudia Narewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
350
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
20
Magda
Weronika - awatar
12
Weronika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij