Zbiórka Dominik Walczy z glejakiem !! - miniaturka zdjęcia

Dominik Walczy z glejakiem !!

Marzena Robert Dominik Bernady - awatar

Marzena Robert Dominik Bernady

Organizator zbiórki


Dominik Bernady Walczy z glejakiem!!!!

11 Sierpnia 2014 roku po wielu latach starań  na świat przyszedł Nasz kochany synek Dominik . Zdrowiem cieszył się tylko rok, od tamtej chwili Walczy o każdy dzień.  Okrutną diagnozę usłyszeliśmy zaraz po jego pierwszych urodzinach. Guz pnia mózgu - Glejak wielopostaciowy IV stopnia. 

                        Dominik przeszedł zabieg częściowego usunięcia guza niestety z powodu lokalizacji nie dało  się wyciąć więcej . Z powodu wodogłowia zainstalowano zastawkę .Śmiertelność z takim guzem to  od 4 do 10 miesięcy życia od diagnozy. Dominik już żyje ponad  3 lata z Glejakiem.

Sami możecie ocenić postępy Dominika.... obejrzyj Moją Historię.

2 Października 2015r. to dzień który zostanie na zawsze w Naszej pamięci, dzień który zmienił Wszystko... przepadły marzenia i plany na przyszłość, a rozpoczęła się WALKA o ŻYCIE:(Najgorszy widok jaki może być dla rodzica to widok umierającego dziecka , godziny i dni spędzone na intensywnej terapii powodowały, że zastanawialiśmy się w którą stronę kierować Swe modlitwy. Z jednej strony pragnęliśmy by Dominik był z Nami jak najdłużej ,a z drugiej nie chcieliśmy patrzeć jak cierpi. Kiedy Dominik zaczął samodzielnie oddychać uwierzyliśmy w cud. Kiedy zaproponowano nam chemioterapie mówiąc ,że to jedyny sposób na przedłużenie życia serce podpowiadało " Nie".... a rozum " Spróbujmy " może zdarzy się kolejny cud i 5 cm w główce Naszego rocznego dziecka zniknie .......... i tak zdarzył się malutki , maluteńki cud, guz się zmniejszył, lecz niestety nie zniknął:( Dominik odstawił sondę .....hura przełykamy nie tylko własną ślinę, ale też pokarm płynny, kolejny malutki cud pomyśleliśmy... każdy następny kroczek przybliżał Nas do wiary , że wszystko jest możliwe .2 lata spędziliśmy na oddziale onkologii ,wlaliśmy w Jego malutki organizm 27 cykli chemii.... i w pewnym momencie widząc, iż dalsze podawanie chemii mija się z celem .... serce i rozum zdecydowało, że podjęliśmy decyzję o zakończeniu leczenia. Od samego początku mieliśmy Wspólne postanowienie chemia ,lecz tylko do momentu kiedy będziemy widzieć że Jego malutki organizm daje radę....... Wiele osób twierdzi iż się poddaliśmy ..... nie Kochani tak nie jest , My zmieniliśmy tylko formę leczenia . Od roku jesteśmy pod opieka Domowego Hospicjum i pomimo , iż nazwa ta kojarzy się źle ....My tak tego nie odbieramy..... Czujemy się bezpiecznie. W wyniku obecności guza Dominik utracił częściową sprawność ruchową oraz umiejętność mowy. . Intensywna rehabilitacja i konopie sprawiły że udało Nam się zahamować glejaka a Dominik porusza się już za jedna rączkę oraz coraz więcej mówi. 2 lata chemioterapii spowodowały iż musieliśmy usunąć chirurgicznie wszystkie zęby:(Czekamy teraz aż wyrosną drugie:) Dominik nadal wymaga również specjalnego żywienia w postaci NutriKid Multi Fibre, ponieważ w dalszym ciągu występują Zaburzenia połykania na szczęście nie takie jak kiedyś:)
Przez 3 lata wylaliśmy mnóstwo łez, każdy rezonans kontrolny powoduje u Nas wizje powrotu tego NAJGORSZEGO..... bo Niestety Statystyki są okrutne.....Lecz wierzymy iż Cuda też się zdarzają !!!! Staramy się Żyć w miarę normalnie jeśli to możliwe , spełniamy marzenia Dominika , głównie zabierając Go do ZOO lub Parku Dinozaurów. Krótki urlop spędzamy na Agroturystyce bo przecież Domiś uwielbia zwierzaki, ciągle mówi" mamo wczasy na lama,koza, świnia, osioła, bumbumem ".😍 Dominik dostał też w prezencie ukochanego kotka, którego kocha Bardzo Mocno. Dni i miesiące mijają okropnie szybko, aż trudno uwierzyć że to już 3 lata Walczymy z Potworem :(

                       Postanowiliśmy walczyć z choroba poprzez Ekstrakt z polskich konopi siewnych 50 % CBD,  24 % CBG niestety terapia ta jest kosztowna ,  a do tego dochodzą pozostałe wydatki na leczenie.   Dominik wymaga stałej rehabilitacji  ( nie chodzi sam ),  opieki okulisty   ( uszkodzenie rogówki ), neurologa, i wielu innych specjalistów.  Dominik wymaga również specjalnego żywienia w postaci NutriKid Multi Fibre.  Koszty miesięczne związane z leczeniem  synka przekraczają 10 tyś .

Malutki Organizm zniósł już tak wiele... mimo różnych opinii na temat takiego leczenia, My widzimy ogromne postępy , dlatego Walczymy dalej i wciąż zbieramy na Jego dalsze leczenie.

              3 lata temu gdy leżał na intensywnej terapii podpięty pod respirator obiecałam mu, że zrobię wszystko by wyzdrowiał !!! Dlatego proszę Was pomóżcie Mi bym dotrzymała obietnicy !! Dlatego prosimy Was o pomoc w zebraniu środków na dalsze leczenie konopiami , aby Dominik nadal mógł Walczyć o Swoje życie !!!!

Dziękujemy za każdą przekazana złotówkę !!!! Rodzice Marzena i Robert 

Losy Dominika można śledzić na Jego Stronce      https://web.facebook.com/wkrecsiewpomoc/

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Marzena Robert Dominik Bernady - awatar

  Marzena Robert Dominik Bernady

  24.12.18
  24.12.18

  Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Życzymy, by Św.Mikołaj przyniósł Wam i Nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości i dużo zdrowia ! Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt ! ❤️❤️🎄🎁🎅🎄🎁🎅 ❤️❤️

  Zdjęcie aktualności 23 414

Komentarze

 • Małgorzata Dziewulska - awatar

  Małgorzata Dziewulska

  10.01.19
  10.01.19

  Dużo zdrówka!

 • Marta - awatar

  Marta

  06.01.19
  06.01.19

  Powodzenia myły wielki wojowniku.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.01.19
  04.01.19

  Zdrowia życze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.19
  03.01.19

  Wierzę, że uda Wam się pokonać chorobę, nie poddawajcie się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.19
  03.01.19

  Życzę dużo zdrówka i powodzenia w dalszej zbiorce pieniążków

Marzena Robert Dominik Bernady - awatar

Marzena Robert Dominik Bernady

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2 109

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jowita Jankowska - awatar
20
Jowita Jankowska
Ella - awatar
20
Ella
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Dziewulska - awatar
50
Małgorzata Dziewulska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij