Zbiórka Na remont SERCA MIASTA - miniaturka zdjęcia

Na remont SERCA MIASTA

Zbiórka Na remont SERCA MIASTA - zdjęcie główne

Na remont SERCA MIASTA

31 440 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 451 osób
Wpłać teraz
 
Lusia Żagałkowicz - awatar

Lusia Żagałkowicz

Organizator zbiórki

W wyniku pandemii sytuacja osób w kryzysie bezdomności jest wyjątkowo dramatyczna. 

Nigdy nie było tak źle. 

Większość instytucji i organizacji pomagających na codzień zostało zmuszonych zawiesić działalności. 

Gdy my zostajemy w domu, tysiące ludzi wciąż musi żyć na ulicy. 

Wraz z Sercem Miasta organizujemy zbiórkę niezbędnych rzeczy i funduszy na dalsze funkcjonowanie. By dalej pomagać, potrzebujemy Twojej pomocy. 

Byliśmy wczoraj. Jesteśmy dziś. Musimy być jutro. 


Na co spożytkujemy pieniądze ze zbiórki? 

W ostatnich tygodniach działamy w trybie awaryjnym by nieść pomoc tym którzy w wyniku pandemii zostali tej pomocy pozbawieni. Zbieramy, segregujemy i wydajemy setki par obuwia, tony odzieży i niezliczoną ilość posiłków każdego dnia.

Przywracanie społeczeństwu osób dotkniętych kryzysem bezdomności jest niezwykle trudne i wielowymiarowe. Nie polega wyłącznie na pomocy materialnej. Równie ważne jest zapewnienie ludziom poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia. Przekonanie ich, że poradzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego, że znajdą pracę i samodzielnie opłacą rachunki. W tym celu przygotowujemy szeroki zakres szkoleń zawodowych, warsztatów z autoprezentacji, pisania CV, rozmów o pracę i nauki języków.

Nasze działania doceniło miasto przyznając nam lokal o powierzchni 215 m2 na ulicy 11 Listopada. Miejsce ma na celu skoncentrować i usystematyzować naszą działalność. Służyć jako baza dla pomagających oraz być stałym adresem, pod który będzie mógł się udać każdy, kto znajdzie się w kryzysie. Dlatego nazwaliśmy je Serce Miasta.

Zbiórka funduszy ma na celu zaopatrzenie Serca Miasta w narzędzia niezbędne do walki z kryzysem bezdomności. Już od lat w pomagamy na terenie całej Warszawy. Działamy doraźnie, bez zbędnych rad i oceniania. Staramy się nieść pomoc w problemach zdrowotnych, prawnych, w znalezieniu miejsca na nocleg oraz pozornie prostych czynnościach jak wyrobienie dokumentów. Poprzez bezpośredni kontakt z osobami w kryzysie możemy skutecznie i spontanicznie odpowiadać na indywidualne potrzeby. Jesteśmy łącznikiem w tej trudnej relacji między ulicą a instytucją, brakującym ogniwem, które pomaga przetrwać, ale stwarza też perspektywę powrotu do społeczeństwa.

Lokal Serca Miasta ma właściwie tylko ściany, okna i drzwi. Nie ma instalacji elektrycznej, ogrzewania, podłóg i oczywiście żadnego wyposażenia. Musimy położyć kable, zrobić ściany i podłogi, by dostosować powierzchnię do potrzeb. W planach mamy również instalacje paneli słonecznych, by nie tylko zminimalizować koszty utrzymania lokalu, ale również zadbać o środowisko.

Nasze miejsce jest przestrzenią dla chcących pomagać i tych, którzy tej pomocy potrzebują. Ma być przestrzenią działania w duchu wspólnoty, równości i dobra nas wszystkich.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Lusia Żagałkowicz - awatar

  Lusia Żagałkowicz

  14.05.20
  14.05.20

  Nasz spot

Komentarze


 • karli - awatar

  karli

  23.05.20
  23.05.20

  trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.20
  20.05.20

  Dzięki, że jesteście!

 • Daga - awatar

  Daga

  18.05.20
  18.05.20

  Szacunek dla Lusi

 • Małgorzata Kinder - awatar

  Małgorzata Kinder

  17.05.20
  17.05.20

  Kciuki za Wasze działania mocno ściskane!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.20
  14.05.20

  Wspaniała inicjatywa. Podziwiam.

31 440 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 451 osób
Wpłać teraz
 
Lusia Żagałkowicz - awatar

Lusia Żagałkowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 451

Mateusz - awatar
Mateusz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
bdom - awatar
bdom
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna sobieska - awatar
Justyna sobieska
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij