Zbiórka Herkules chce galopować bez bólu - miniaturka zdjęcia

Herkules chce galopować bez bólu

Jak wytłumaczyć malutkiemu źrebaczkowi , że nagle ktoś zabrał go od mamy, że nie będzie mógł brykać po zielonej łące, że przez swoje kalectwo stal się nikomu niepotrzebnym problemem, a przez swojego właściciela, jako niepełnowartościowy i zbędny „towar”  został skazany na śmierć? Jak przejść obok takiego nieszczęścia obojętnie, tłumacząc sobie, że przecież to nie pierwszy i nie ostatni koń który pojedzie na rzeź…

Tak zaczęła się nasz przygoda z Herkulesem. Trafił do Fundacji mając zaledwie 3 miesiące, brudny i zarobaczony  z uszkodzonymi stawami pęcinowymi przednich nóg.

Jest z nami od prawie 8 lat,  w tym czasie  przeszedł operacje zespolenia stawu pęcinowego, a po miesiącach rehabilitacji mógł się w końcu poruszać bez bólu. Stan taki trwał nieprzerwanie przez  kilka lat. Z zarobaczonego, chudego, nikomu niepotrzebnego źrebaczka wyrósł na pięknego i okazałego Herkulesa, który brykał i galopował po pastwiskach.

Niestety, od kilku miesięcy obie przednie nogi zaczęły znowu boleć. Układ kości, ścięgien i wszelkich struktur jest w nich inny niż w zdrowej nodze, a Herkules jest koniem zimnokrwistym, ważącym obecnie ponad 700 kg. Leczenie farmakologiczne jest niewystarczające i musimy przewieźć go do szpitala na krioterapię i leczenie falami uderzeniowymi, które działają przeciwzapalnie, a leczenie nie jest inwazyjne. Koszt takiego leczenia to około 3000 zł.
Pod naszą opieką znajduje się obecnie ponad 80 psów i kotów oraz kilkanaście koni. Herkules dzielnie czeka na wyjazd do szpitala, a my staramy się uzbierać pieniądze potrzebne na jego leczenie. Każda złotówka jest dla nas na wagę złota.

Bardzo prosimy o pomoc dla Herkulesa.
Za każdą pomoc dziękujemy...

Wybierz kwotę

Wpłaty - 3

Karina Beers - awatar
20
Karina Beers
Kasia Nadia - awatar
20
Kasia Nadia
Anna Pupek - awatar
50
Anna Pupek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij