Zbiórka Pomóż uratować chorą Kiki! - miniaturka zdjęcia

Pomóż uratować chorą Kiki!

Iwona Motyka - awatar

Iwona Motyka

Organizator zbiórki

Witam! Opiekuje się kilkoma kotkami i psiakami: moimi, znajdami ale też tymi wśród rodziny gdzie los zwierząt, jest ich właścicielom obojętny, a jeśli zachorują to nie mają szansy na pomoc, bo niestety przeważa podejście: albo wyzdrowieje albo zdechnie, co tam.. Jeżdżę z nimi do weterynarza gdy chorują, sterylizuje, opiekuje się, a jeśli już urodziły się małe, ratuje przed topieniem i szukam im kochających domów.Ostatni czas to dla kociaków jak i dla mnie trudny okres, sporo chorowały, a ja byłam zmuszona wydać ponad 2 tysiące, co mocno nadwyrężyło mój budżet. Niestety, dziś dowiedziałam się, że to zaledwie początek, jeden z kotków jest chory na kocią białaczkę, koszty testów, leczenia, zabezpieczenia mieszkającego z nim drugiego kota (testy, szczepienia itp.) to koszt oscylujący w granicy 2 500 złotych. Jeśli nie uzbieram funduszy, dopiero rozpoczynająca życie, niespełna roczna kicia, umrze - na ten moment ma permanentnie powiększone źrenice, traci wzrok, ma odklejoną siatkówkę w jednym oku, gorączkę, niedowagę, problemy żołądkowe (krew z odbytu, biegunki itp.), a to tylko główne z jej problemów.To jest moja pierwsza zbiórka i szczerzę to trochę głupio mi prosić o pomoc, ale wiem że muszę! Nie byłam przygotowana finansowo na taką sytuacje, a wśród rodziny nie mogę liczyć na wsparcie, raz - bo nie dysponują taką kwotą, dwa - dla nich najlepiej jakbym kotkę uśpiła, tanio, szybko, bezproblemowo... Więc zwraca się do Was o choćby najmniejsze wsparcie przez wpłaty czy udostępnianie. Sama w ramach możliwości nie raz wspierałam podobne zbiórki, więc mam nadzieję, że może teraz ktoś wesprze mnie i moją koteczkę. Dziękuję!
Dla uwiarygodnienia wzięłam dziś rachunek z lecznicy, kwota 142zł i tak to wygląda teraz prawie codziennie, a oszczędności już się kończą...Dodaje też dla potwierdzenia wyniki badań z datą i opisem kotka.


Na koniec zdjęcie mojego skarba, gdy się jeszcze dobrze czuła - mam nadzieję, że zobacze jeszcze taką pozę w jej wykonaniu ponownie! <3

EDIT 9.08.18
Cała sprawa się mocno skomplikowała, bo jak wiecie Kiki miała pozytywny test na białaczkę, tak samo jej współlokatorka. Jednak weterynarza coś tknęło, bo odkąd otworzył nową partię testów to 3 bądź 4 kot miał pod rząd, wynik pozytywny. Zrobił więc Kiki test innej marki - negatywny, zrobił kolejny - negatywny. Sprawdzamy drugiego kociaka i też negatywny! Informacja świetna bo Kiki na 90% nie ma białaczki (pewność da tylko test PCR, a na ten moment nie mam na niego funduszy, bo wszytko pochłonęło leczenie, a jego koszt to około 200-250zł), tylko w takim wypadku nie wiemy co wywołało u Kiki taki stan zdrowia. Kicia ma anemię, straciła wzrok w jednym oku (odklejona siatkówka) w drugim się pogorszył, gorączkowała, miała biegunkę (opanowana), mocno schudła itp. Wykonaliśmy serię badań m.in.: usg oczu, pomiar ciśnienia w gałce ocznej, pomiar ciśnienia krwi, morfologię, biochemię, rozmaz krwi, test na toksoplazmozę, fiv i felv itp. Niestety dalej nie wiemy co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, natomiast z badań wynika, że organizm Kiki wolniej niż powinien tworzy czerwone krwinki, co przekłada się na anemię.
Na ten moment Kiki ma zmieniony antybiotyk i włączony lek, który ma wspomagać jej walkę z anemią. Dzięki waszej szalenie ważnej pomocy, udało się poprawić stan zdrowia kotki. Nadal głównie lezy, jednak zaczęła się znów myć, jest trochę żywsza, a źrenice w końcu reagują na światło. Co do wyników badań, Kiki wciąż ma anemię, ale mimo negatywnych prognoz weterynarza, jednak udało nam się odwrócić tendencję spadkową i ilość czerwonych krwinek powoli wzrasta!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Iwona Motyka - awatar

  Iwona Motyka

  30.11.18
  30.11.18

  Niestety stan kotki znów się pogorszył i jestem zmuszona wznowić zbiórkę... Najpierw - ze względu na czarny nalot - wykonano wymaz, który okazał się być pochodzenia bakteryjnego - udało się wyleczyć, jednak stan się nie poprawiał, wykonano wielokrotne badania krwi, podano antybiotyk, witaminy itp. w sumie koszt około 400zł. Po braku pomysłów u obecnego weta i kolejnym antybiotyku, który nie przyniósł poprawy, zmieniłam lecznicę na jedną z polecanych. Zrobiono jej szereg badań kolejne 400zł (100zł +300zł) - teraz podejrzewają chłoniaka, koszt badania, które potwierdzi lub wykluczy chorobę i leki to kolejne 400zł, których już nie mam. Nie mówiąc już o dalszym działaniu.

Komentarze

 • Anna.K - awatar

  Anna.K

  25.08.18
  25.08.18

  Oby wszystko bylo dobrze.

  • Iwona Motyka - awatar

   Iwona Motyka - Organizator zbiórki

   27.08.18
   27.08.18

   Dziękuję! Kiki jest już nieco żywsza, ciągle są jeszcze problemy ale walczymy i jestem dobrej myśli!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  31.07.18
  31.07.18

  Zdrowka dla kotka

  • Iwona Motyka - awatar

   Iwona Motyka - Organizator zbiórki

   01.08.18
   01.08.18

   Dziękujemy! <3 Walczymy cały czas!

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  27.07.18
  27.07.18

  Wylecz proszę te śliczną kotkę. Wyślij potem zdjęcia na fanpage "Jasiu wrócił z żabki" na fb (ps. nie jestem powiązany z tą podstroną, po prostu chcę zobaczyć kotkę zdrową). Dziękuję. :)

  • Iwona Motyka - awatar

   Iwona Motyka - Organizator zbiórki

   29.07.18
   29.07.18

   Dziękuję! ;) Staram się z całych sił, Kiki jest bardzo waleczna i też się nie poddaje. Obecnie zmodyfikowaliśmy terapie i czekają nas kolejne badania. Mam nadzieję, że koteczka przeżyje jeszcze wiele długich lat. Oczywiście poinformuje co dalej z kicią ;)

Iwona Motyka - awatar

Iwona Motyka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 50

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
15
Kasia
Anna.K - awatar
20
Anna.K
Kasia - awatar
15
Kasia
Krystyna Ślęga - awatar
50
Krystyna Ślęga
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.