Zbiórka Remont Przystani Wodnej w P-ślu - miniaturka zdjęcia

Remont Przystani Wodnej w P-ślu

Remont Przystani Wodnej w P-ślu

5 752 zł z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać teraz
 

Przystań Wodna w Przemyślu dla dzieci i młodzieży - dawne miejsce spotkań wszystkich wodniaków oraz mieszkańców chcących spędzić aktywnie czas uprawiając sporty wodne, miejsce w którym wychowało się kilka pokoleń, dziś wymagające kapitalnego remontu i zagospodarowania, tak aby znów mogło skupiać dzieci, młodzież, całe rodziny i tętnić życiem jak przed wieloma laty.

Pozostały budynek nieużytkowany był przez siedem lat po opuszczeniu go przez harcerzy, opustoszały i zdewastowany ma szanse dziś znów odzyskać dawny blask. Od zeszłego roku trwa jego remont prowadzony przez wolontariuszy Stowarzyszenia Róża Wiatrów, którym los tego miejsca nie jest obojętny i nie chcą doprowadzić do stanu w jakim znalazł się drewniany budynek stojący tóż obok, czyli jego rozbiórki. Dziś częściowo doprowadzony do stanu użytkowego i poprawiono jego wygląd, a teren służy już mieszkańcom, głownie dzieciom i młodzieży także niepełnosprawnej.

Dalszy remont może obywać się tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, finansowej i rzeczowej w postaci materiałów budowlanych. Wszystkie zebrane środki są w 100% przeznaczane na zakup materiałów, a wszystkie prace są wykonywane w ramach wolontariatu przez członków Stowarzyszenia Róża Wiatrów - www.roza-przemysl.pl 


Dotychczas udało się odczyścić cały teren, naprawić ogrodzenie, wznowić dostawę energii elektrycznej do budynku, wymienić bramy garażowe, zamontować nowe oświetlenie z instalacją elektryczną, wymienić instalację wodną, naprawić dach z kominami, wymienić rynny z odpływem, naprawić i pomalować elewację budynku, oczyścić slip i częściowo naprawić nabrzeże oraz zakupić modułowy pomost pływający. 

Zaplanowane przedsięwzięcia w 2020 roku:

04.04 - Posprzątajmy rzekę San po zimie - zmiana terminu COVID-19

13.04 - Kajakiem z jajem w lany poniedziałek - odwołany COVID-19

01 - 06.06 - Tydzień Otwarty Przystani Wodnej

07.06 - Dzień Dziecka pod żaglami

15.05 - 30.09 - Tramwaj Wodny - realizowany od 4 maja

01.04 - 30.09 - Zajęcia sekcji Optimist i kajakarskiej - realizowany od 4 maja

01.07 - 30.08 - zajęcia dla dzieci półkolonii organizowanych w Przemyślu

06 - 11.07 - bezpłatnie kajakiem za karmę dla zwierząt

06.09 - II Rodzinny Piknik Żeglarski

12.10 - Zakończenie sezonu żeglarskiego

11.11 - Spływ kajakowy dla uczczenia Święta Niepodległości

oraz: międzyszkolne zawody kajakarskie, warsztaty wędkarskie dla młodzieży, zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży, weekendy na wodzie dla całych rodzin.

Obecnie trwa remont pomieszczeń, które wymagają kapitalnego remontu, wznowienia dostawy wody do budynku, naprawy kanalizacji, a zwłaszcza ubikacji, która jest całkowicie zdewastowana i wymagająca największego wkładu środków, a niezbędna do funkcjonowania przystani i prowadzenia zajęć dla dzieci, organizacji pikników, zawodów, imprez dla mieszkańców. 

Udało nam się już wykonać nowe wylewki, poprzednie były spękane i w większości zapadnięte po kilku zalaniach pomieszczeń wodą, zamontować oświetlenie, częściowo pomalować. Obecnie są montowane konstrukcje z ociepleniem ścianek pomiędzy pomieszczeniami, poprzednie były z płyty wiórowej, powykrzywiane, dziurawe nie spełniające już swojej roli i zagrażające bezpieczeństwu.  

Tak to wyglądało: 
Dzięki wpłatom możemy w ramach wolontariatu prowadzić dalszy remont i zakup materiałów, kolejne etapy - odbudowa instalacji wodnej, nowe słupy - stare drewniane nie nadawały się do użytku, inspekcja kanałów wentylacyjnych ...


1OO kg karmy dla Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt 

Dzięki zebranym środkom finansowym możemy dokonywać zakupu materiałów i prowadzić dalsze prace remontowe. W okresie zimowym są prowadzone prace przy remoncie pomieszczeń.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    20.01.20
    20.01.20

    Wspaniałe miejsce!!!

5 752 zł z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 31

Maciej Dratwa - awatar
Maciej Dratwa
300
Mariusz Wawrzyniec - awatar
Mariusz Wawrzyniec
300
Kamila  Leszczuch - awatar
Kamila Leszczuch
300
Jan i Dominik Tarczyńscy - awatar
Jan i Dominik Tarczyńscy
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
AUTO HANDEL PRZEMYŚL RAFA JACEK - awatar
AUTO HANDEL PRZEMYŚL RAFA JACEK
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij