Jarosław Protas - awatar

Jarosław Protas

Organizator zbiórki

Na imię mam Jarosław.  Mam 59 lat, jestem chory na Stwardnienie Rozsiane. Postać wtórnie postępująca. Pierwsze objawy miałem 17lat temu ale je zbagatelizowałem. Dopiero po kilku latach w szpitalu stwierdzono Stwardnienie Rozsiane. Na tą chorobę nie ma żadnego lekarstwa. Bardzo wredna i nie obliczalna choroba. Nie wiadomo co i kiedy zaatakuje. Mam Znaczny stopień niepełnosprawności. Poruszam się na wózku inwalidzkim. Jest już b.stary i zużyty. Ale i tak się nie poddaje. Chodzę na różne spacery. Żona pcha wózek bo ja sam nie mogę. Dopóki choroba tak się nie rozwinęła to sobie radziłem. Bardzo dużą pomocą byłby elektryczny wózek inwalidzki, który by pomagał na przemieszczanie bez pomocy drugiej osoby. Wózek daje poczucie większej życiowej samodzielności i niezależności. W tej chwili jestem chory i nie mam środków do życia. Mam 35zł z MOPS zasiłek stały i 200zł na dożywianie. I to wszystko.   Nie mam renty chorobowej. ZUS odmówił. Brak wymaganych lat. Leczenie ze względu na wiek mnie nie obejmuje. Choroba dość szybko postępuje. Nie jestem w stanie pracować.  Chciałbym raz  pojechać na leczenie rehabilitacyjne w Dąbku ale nie stać mnie nawet na częściowe pokrycie kosztów. I leki które przy SM są w 100% płatne. Przy mojej chorobie dochodzi jeszcze wstyd że nie mogę sobie poradzić.  Wiem że nie jestem już b.młody ale czy starsi ludzie w Polsce mogą już tylko umierać.

Próbuje wstać z wózka. Na razie mi to słabo wychodzi ale walczę. Może z  Państwa pomocą na rehabilitację i moje samozaparcie uczyni cuda.

Bardzo bardzo wiele znaczy dla mnie państwa pomoc. Mam w sobie ducha walki ale sam sobie bez waszej pomocy nie poradzę.

Proszę o pomoc. Za każdą pomoc bardzo dziękuje.

Komentarze

 • Paulina Paciocha - awatar

  Paulina Paciocha

  04.10.17
  04.10.17

  Życzę dużo siły i zdrowia

  • Jarosław Protas - awatar

   Jarosław Protas - Organizator zbiórki

   04.10.17
   04.10.17

   Bardzo dziękuję za pomoc i wiarę. Dziękuje,

Jarosław Protas - awatar

Jarosław Protas

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Kamil Cichosz - awatar
30
Kamil Cichosz
Paulina Paciocha - awatar
100
Paulina Paciocha
Paulina Paciocha - awatar
150
Paulina Paciocha

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.