Zbiórka Pomóżmy rodzinie Jamala - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy rodzinie Jamala

Zbiórka Pomóżmy rodzinie Jamala - zdjęcie główne

Pomóżmy rodzinie Jamala

967 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 

Jamal Haj Ali (55), żona Monower (45), cztery córki Kholoud, Jemeni, Salma, Sara i syn Khaled.

Do 28. kwietnia 2011 Jamal był prawnikiem, miał swoje biuro w mieście Erbien we Wschodniej Ghoucie. Tego dnia Jamal został aresztowany przez siły reżimu syryjskiego, a jego biuro splądrowane i doszczętnie zniszczone. Po wyjściu z więzienia był śledzony przez tajne służby, a cała rodzina nękana. Długi czas po zwolnieniu Jamal żył z dala od żony i dzieci z obawy przed ponowną reakcją służb. Funkcjonariusze reżimowi wielokrotnie w tym czasie włamywali się do ich domu, za każdym razem dewastując go, nierzadko na oczach przerażonych dzieci. Wszystko to za udział Jamala w demonstracjach przeciwko reżimowi. Ostatecznie dom w Erbien został zniszczony w bombardowaniu. Cała rodzina przeprowadzała się w okresie wojny 7 razy w obrębie Ghouty. Ostatecznie, po marcowej „czystce”, kiedy to wojska reżimowe wraz z lotnictwem rosyjskim doszczętnie zniszczyły całą Wschodnią Ghoutę, rodzina, która cudem przeżyła nieustanne ponadtygodniowe bombardowania wszelkiego rodzaju bronią (w tym zakazaną), zdecydowała się na emigrację wewnętrzną i w masowym wywozie ludności Ghouty pod koniec marca 2018 roku opuściła ukochane Erbien i wyjechała do Afrin.

Od tego czasu Jamal z rodziną żyją w stałej niepewności jutra. Dzieci, po ciężkiej traumie w Ghoucie, gdzie były świadkami śmierci swoich rówieśników, starają się wrócić do normalnego życia, ale nie jest to łatwe. Potrzebna im stała pomoc psychologiczna, potrzebny im powrót do normalnej szkoły i przede wszystkim normalny dom. W Afrin, gdzie teraz przebywają, sytuacja jest bardzo napięta i niestabilna. Obowiązują tu, pod tureckim okiem, niepisane prawa silniejszego i broni „ustanowione” przez zbrojne ugrupowania syryjskiej opozycji. W ciągłym niebezpieczeństwie jest zarówno wygnana ludność z Syrii, jak i miejscowi Kurdowie.

Rodzina Jamala wielokrotnie bezskutecznie usiłowała dostać się do Turcji. Za każdym razem Jamal otrzymywał odpowiedź odmowną. Nie ryzykują przejścia nielegalnego, gdyż jest to niebezpieczne, zwłaszcza dla rodziny z dziećmi. Jamal mimo to stara się o pozwolenie na wyjazd do Turcji. Do tego potrzebne są jednak pieniądze.

Na szczególną uwagę zasługuje tu historia najstarszej córki Jamala, Kholoud, która w czasie oblężenia i najgorszego okresu bombardowań od stycznia do marca 2018 jako studentka medycyny po 12 godzin na dobę pracowała jako wolontariuszka w szpitalach w Ghoucie. 19-letnia dziewczyna, pomagając ratować życie ludzkie ostatnim ocalałym lekarzom w prowizorycznych warunkach, pod ciągłymi bombami, napisała pewnego dnia, że nawet jeśli przeżyje ten koszmar, to pewnego dnia umrze po prostu ze smutku na widok tego całego ludzkiego cierpienia i zbrodni.

Kholoud nie poddaje się jednak. Chce kontynuować studia, chce zostać lekarzem. Reszta dzieci również, mimo całego okropieństwa, które przeszły, mają swoje plany na przyszłość. Najmłodszy Khaled też chce zostać lekarzem.

Pomóżmy tej rodzinie zacząć normalne życie, spełnić marzenie "normalności".

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
967 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dominika Blachnicka-Ciacek - awatar
Dominika Blachnicka-Ciacek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Cecylia Kotlicka - awatar
Cecylia Kotlicka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Skrzywka - awatar
Skrzywka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij