Zbiórka Jasiu walczy z guzem móżdżku - miniaturka zdjęcia

Jasiu walczy z guzem móżdżku

Zbiórka Jasiu walczy z guzem móżdżku - zdjęcie główne

Jasiu walczy z guzem móżdżku

121 721 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 941 osób
Wpłać teraz
 
Anna Bieniek - awatar

Anna Bieniek

Organizator zbiórki

Kochani

Jestem ciocią tego małego urwisa na zdjęciu, choć od trzech tygodniu już tak nie broi, ponieważ walczy z guzem móżdżku. 

Diagnoza, którą niedawno otrzymaliśmy kompletnie zwaliła nas z nóg... czas stanął w miejscu.

Trzy dni temu rozpoczęła się chemia, za kilka tygodni planowana jest radioterapia. Ponieważ nie wiadomo czy osłabiony organizm Jasia da sobie z nią radę, szukałam i znalazłam inną, mniej inwazyjną metodę. Jest to terapia protonowa, do ktorej Jasiu sie kwalifikuje. Leczenie odbywa się Niemczech. 

Forma takiego leczenia w naszym kraju jest niestety nierefundowana (jest w fazie doświadczalnej), a koszty są niesamowite. Z tego też powodu postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc- zarówno finansową jak i duchową. 


Z głębi serca dziękuję Wam za każdą złotówkę i modlitwę.


Jest 20 listopada 2017 roku. Nasz urwis ma się średnio. Na przełomie sierpnia i września zakończył napromieniowanie w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. Za namową lekarzy prowadzących i wielu licznych innych konsultacji - rodzice zdecydowali się na leczenie w Polsce. 

Mam nadzieję, że Jasiu nigdy nie będzie musiał wykorzystać wpłaconych przez Was kochani pieniędzy. 

Jasiu po przebytym naświetlaniu, przeszedł kolejny, pierwszy z 8 cykli chemioterapii podtrzymującej. Jeżeli będzie szło wszystko terminowo, leczenie zakończy się pod koniec 2018 roku. Organizm Jasia nie regeneruje się tak jak wcześnie, ale cały czas walczy. Najważniejsze, że w kontrolnym rezonansie nie stwierdzono niczego "świecącego".

Walczymy. Dziękujemy, że jesteście z nami. Dziękujemy za okazywane serce.

......................................................................................................................................................................


Dziś mija dokładnie miesiąc, od kiedy w szpitalu dziecięcym przy ul. Krysiewicza w Poznaniu zdiagnozowano u naszego Jasia guza móżdżku. Reakcji mojej i mojej żony Beaty nie da się opisać słowami... Świat nagle się zatrzymał, początkowo wszystko straciło sens.

23 marca odbył się zabieg usunięcia guza. Później pięć dni śpiączki farmakologicznej i pytania - czy Jasiu po wybudzeniu będzie wciąż tą samą osobą? Na szczęście, dzięki Bogu, operacja zakończyła się powodzeniem, Jasiu wyszedł z niej bez powikłań. Potem radość i nadzieja, że wszystko będzie w porządku.

Niestety, 5 kwietnia kolejny „strzał”. Wynik badania histopatologicznego guza – guz złośliwy, medulloblastoma – classic type IV stopnia (najwyższy). Od 10 kwietnia powrót do szpitala, tym razem na oddział onkologii. Liczne badania, założenie portu, rezonans magnetyczny, pobranie płynu rdzeniowego, pobrania krwi. Pierwsze trzy dni - straszne… Jasiu na widok pielęgniarek i lekarzy reagował płaczem i strachem.

13 kwietnia pierwsza chemia, podawana przez kolejne trzy dni. Jasia czekają jeszcze trzy takie cykle, co trzy tygodnie. Później sześciotygodniowa radioterapia, czyli naświetlanie tyłu głowy i całego rdzenia (kręgosłupa). Potem kolejne chemie, tzw. podtrzymujące.

Zamiast konwencjonalnej radioterapii, znaleźliśmy nowoczesną metodę leczenia – protonoterapię, mniej inwazyjną dla zdrowych komórek. Dlatego też staramy się o leczenie naszego syna w klinice w Monachium. Koszty leczenia to około 28 tys. euro i koszty pobytu, około 5-6 tygodni, około 15 tys. euro.

Początkowo z żoną nie chcieliśmy organizować żadnej zbiórki. Jednak rodzina przejęła stery i zaczęła działać. Dzisiaj wiemy, że zrobimy wszystko, aby oszczędzić bólu naszemu Jasiowi. Zrobimy wszystko, jak każdy rodzic, który widząc cierpiące dziecko, oddałby wszystko. Jesteśmy wdzięczni za każde okazane nam wsparcie i pomoc - przyjaciół, mieszkańców, starych znajomych i całkiem obcych nam ludzi.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Bieniek - awatar

  Anna Bieniek

  17.04.17
  17.04.17

  Kochani przyjaciele, znajomi i nieznajomi Z Waszą pomocą jesteśmy w stanie umożliwić Jasiowi niezbędną dla niego terapię protonową. Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Dziękujemy z głębi serca

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.09.17
  21.09.17

  Wszystkiego dobrego na przyszlosc! Powodzenia w walce! Wyleczenia!

 • Aga77 - awatar

  Aga77

  20.09.17
  20.09.17

  Jestem z Wami, nie jesteście sami....na pewno się uda...

 • Pomagac Jest Czymś Ludzkim - awatar

  Pomagac Jest Czymś Ludzkim

  01.08.17
  01.08.17

  Przekazujemy środki.

 • Darek - awatar

  Darek

  03.07.17
  03.07.17

  Uda się i będziesz zdrowy. Trzymam kciuki.

  • Anna Bieniek - awatar

   Anna Bieniek - Organizator zbiórki

   04.07.17
   04.07.17

   Pewnie, że się uda. Musi.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.17
  02.07.17

  Wracaj do zdrowia Jasiu.

  • Anna Bieniek - awatar

   Anna Bieniek - Organizator zbiórki

   02.07.17
   02.07.17

   Dziękujemy

121 721 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 941 osób
Wpłać teraz
 
Anna Bieniek - awatar

Anna Bieniek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 941

Piotr Czaja - awatar
Piotr Czaja
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij