Zbiórka Terapia dla Jasia i Rysia - miniaturka zdjęcia

Terapia dla Jasia i Rysia

Aśka Joaśka - awatar

Aśka Joaśka

Organizator zbiórki

Czołem,

nazywam się Joanna i chciałam, żebyście, podobnie jak Ja, poznali cudownych braci - Jasia i Rysia.

Jasiu i Rysiu są wyjątkowymi chłopcami, którzy bardzo się kochają i wspierają. Obaj mają autyzm. Jasiu ma 19 lat i jest bardzo pogodnym chłopakiem, przy pierwszym poznaniu jest dość nieśmiały i wycofany, jednak przy kolejnych spotkaniach wychodzi z niego niezła gaduła :) Jasiu uwielbia astronomię i kiedyś chciałby zamieszkać na księżycu :)

Rysiu, młodszy brat Jasia, ma 16 lat i właśnie przechodzi okres buntu - nie chce chodzić do szkoły. Rysiu nie mówi, komunikuje się gestami i piskami. Jest bardzo kontaktowy, prawdziwy z niego przytulak :) Uwielbia Ranczo i Ojca Mateusza. Bardzo kocha swojego starszego brata, kiedy jest smutny zawsze biegnie do niego po pocieszenie.

Mama chłopców zmarła prawie dwa lata temu, wtedy ich życie wywróciło się do góry nogami i musieli stać się bardziej samodzielni, co w przypadku autystów nie jest łatwe. Ich tata - Pan Rysiu Piekarczyk zaczął pracować więcej, żeby zapewnić chłopcom jak najlepszy byt. Doba Pana Rysia zaczyna się o 4:30, a kończy o 23:00 i tak od poniedziałku do soboty... W czasie, gdy Pan Rysiu ciężko pracuje, chłopaków dogląda sąsiadka, ale to wciąż za mało. Chłopcy potrzebują terapii indywidualnej, której nigdy nie mieli...

Udało się znaleźć cudowną terapeutkę w Nowogardzie, który jest oddalony 35 km od Natolewic - wsi, w której mieszkają chłopcy. W związku z tym, że Pan Ryszard pracuje, musimy zorganizować Jasiowi i Rysiowi transport i opłacić terapię. Koszt jednych zajęć dla obu chłopców wynosi 100 zł, żeby terapia była jak najbardziej efektywna musi odbywać się co najmniej 2 razy w tygodniu. Na pewno będziemy zwracać się z prośbą o dofinansowanie do ośrodków gminnych. Jednak ze względu na możliwie długi proces decyzyjny postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę już teraz, żeby chłopcy mogli jak najszybciej zacząć terapię.

O historii tej niezwykłej rodziny po raz pierwszy usłyszałam w programie Interwencja (link: http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html?fbclid=IwAR2KiIAghErKImQ312cVR6gN2JEoItvBYWBIYAs5Z-z55ov6FjH5g-TiAZw#1683869 ), po tym programie, jako siostra autysty, postanowiłam, że pomogę chłopakom i uparcie do tego dążę.

Kiedy odwiedziłam tę rodzinę po raz pierwszy Pan Ryszard powiedział mi, że jego największym marzeniem jest, żeby chłopcy byli w miarę samodzielni i żeby mieli gdzie się podziać, gdy jego zabraknie. I tutaj jest nasze zadanie, moi drodzy. Pomóżmy Panu Rysiowi i jego synom, pokażmy, że nie jesteśmy obojętni. To cudowna rodzina, która zasługuje na szczęście. Chcemy zebrać pieniądze na terapię i na zapewnienie chłopcom godnej przyszłości. Pan Ryszard będzie spał spokojnie wiedząc, że chłopcy mają zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Pan Ryszard wie, że chcę przeprowadzić tę zbiórkę i serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc i wielkie serca. Rysiu i Jasiu oczywiście również się dołączają i przybijają wszystkim, którzy ich wesprą baaaaardzo wysoką piątkę :)

W związku z pogorszeniem się sytuacji bytowej Pana Rysia  i zamknięciem przez niego działalności zdecydowałam się rozszerzyć zbiórkę. Nadchodzi zima, u chłopców w domu jest duży problem z ogrzewaniem, póki co jest tam piec kaflowy, który nie jest w stanie ogrzać całego mieszkania. Chcemy ubierać na piec i nową instalację grzewczą. Dodatkowo samo mieszkanie jest w bardzo złym stanie, wymaga generalnego remontu, na który niestety nie stać Pana Rysia. Bardzo proszę wszystkich, którym los tej rodziny nie jest obojętny o wsparcie. Każda wpłata przybliża nas do celu. Sprawmy, żeby ta rodzina mogła być razem, szczęśliwa.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Aśka Joaśka - awatar

Aśka Joaśka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Kamila - awatar
20
Kamila
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij