Zbiórka Terapia dla Jasia i Rysia - miniaturka zdjęcia

Terapia dla Jasia i Rysia

Aśka Joaśka - awatar

Aśka Joaśka

Organizator zbiórki

Czołem,

nazywam się Joanna i chciałam, żebyście, podobnie jak Ja, poznali cudownych braci - Jasia i Rysia.

Jasiu i Rysiu są wyjątkowymi chłopcami, którzy bardzo się kochają i wspierają. Obaj mają autyzm. Jasiu ma 19 lat i jest bardzo pogodnym chłopakiem, przy pierwszym poznaniu jest dość nieśmiały i wycofany, jednak przy kolejnych spotkaniach wychodzi z niego niezła gaduła :) Jasiu uwielbia astronomię i kiedyś chciałby zamieszkać na księżycu :)

Rysiu, młodszy brat Jasia, ma 16 lat i właśnie przechodzi okres buntu - nie chce chodzić do szkoły. Rysiu nie mówi, komunikuje się gestami i piskami. Jest bardzo kontaktowy, prawdziwy z niego przytulak :) Uwielbia Ranczo i Ojca Mateusza. Bardzo kocha swojego starszego brata, kiedy jest smutny zawsze biegnie do niego po pocieszenie.

Mama chłopców zmarła prawie dwa lata temu, wtedy ich życie wywróciło się do góry nogami i musieli stać się bardziej samodzielni, co w przypadku autystów nie jest łatwe. Ich tata - Pan Rysiu Piekarczyk zaczął pracować więcej, żeby zapewnić chłopcom jak najlepszy byt. Doba Pana Rysia zaczyna się o 4:30, a kończy o 23:00 i tak od poniedziałku do soboty... W czasie, gdy Pan Rysiu ciężko pracuje, chłopaków dogląda sąsiadka, ale to wciąż za mało. Chłopcy potrzebują terapii indywidualnej, której nigdy nie mieli...

Udało się znaleźć cudowną terapeutkę w Nowogardzie, który jest oddalony 35 km od Natolewic - wsi, w której mieszkają chłopcy. W związku z tym, że Pan Ryszard pracuje, musimy zorganizować Jasiowi i Rysiowi transport i opłacić terapię. Koszt jednych zajęć dla obu chłopców wynosi 100 zł, żeby terapia była jak najbardziej efektywna musi odbywać się co najmniej 2 razy w tygodniu. Na pewno będziemy zwracać się z prośbą o dofinansowanie do ośrodków gminnych. Jednak ze względu na możliwie długi proces decyzyjny postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę już teraz, żeby chłopcy mogli jak najszybciej zacząć terapię.

O historii tej niezwykłej rodziny po raz pierwszy usłyszałam w programie Interwencja (link: http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html?fbclid=IwAR2KiIAghErKImQ312cVR6gN2JEoItvBYWBIYAs5Z-z55ov6FjH5g-TiAZw#1683869 ), po tym programie, jako siostra autysty, postanowiłam, że pomogę chłopakom i uparcie do tego dążę.

Kiedy odwiedziłam tę rodzinę po raz pierwszy Pan Ryszard powiedział mi, że jego największym marzeniem jest, żeby chłopcy byli w miarę samodzielni i żeby mieli gdzie się podziać, gdy jego zabraknie. I tutaj jest nasze zadanie, moi drodzy. Pomóżmy Panu Rysiowi i jego synom, pokażmy, że nie jesteśmy obojętni. To cudowna rodzina, która zasługuje na szczęście. Chcemy zebrać pieniądze na terapię i na zapewnienie chłopcom godnej przyszłości. Pan Ryszard będzie spał spokojnie wiedząc, że chłopcy mają zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Pan Ryszard wie, że chcę przeprowadzić tę zbiórkę i serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc i wielkie serca. Rysiu i Jasiu oczywiście również się dołączają i przybijają wszystkim, którzy ich wesprą baaaaardzo wysoką piątkę :)


Wybierz kwotę

Aśka Joaśka - awatar

Aśka Joaśka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 15

Paweł Ostrowski - awatar
100
Paweł Ostrowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Milton Rocha - awatar
600
Milton Rocha
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Justyna Szymańska - awatar
300
Justyna Szymańska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.