Zbiórka Dla Wery - Nowe Płuca - miniaturka zdjęcia

Dla Wery - Nowe Płuca

Zbiórka Dla Wery - Nowe Płuca - zdjęcie główne

Dla Wery - Nowe Płuca

40 054 zł z 490 000 zł (Cel)
Wpłaciło 809 osób
Wpłać teraz
 
Wojciech Cieślar - awatar

Wojciech Cieślar

Organizator zbiórki

21.12.2018 r. 
Witam serdecznie wszystkich. Na początku chciałbym podziękować każdemu za udzieloną pomoc. Pieniądze wpłacone do tej pory bardzo pomogły Weronice oraz jej mamie w leczeniu i dotychczasowej rehabilitacji. Przed nami jeszcze długa droga do wyzdrowienia, dlatego celem na nowy rok jest uzbierać pieniążki na poprawienie komfortu życia oraz dalszą walkę z chorobą, a co najważniejsze na nieunikniony w przyszłości przeszczep płuc dla Weroniki. 

Bieżące działania możecie Państwo obserwować na profilu - Weź ze mną wdech https://www.facebook.com/We%C5%BA-ze-mn%C4%85-wdech-184030675652120/

Zapraszam również na nowo powstałą grupę specjalnie dla Weroniki, gdzie można licytować różne wspaniałe przedmioty :) - https://www.facebook.com/groups/348040085776589/ 

Całą historię związaną z Weroniką i jej chorobą można znaleźć poniżej :)
Julia teraz patrzy z góry i wspiera swoją siostrę w tej ciężkiej walce ♥


Aktualizacja 29.04.2018

Witam wszystkich, wrzucam link do dokumentacji medycznej obu dziewczynek. Brakuje nam jeszcze tylko ostatniego wypisu Wery ze szpitala w Nysie i wypisu Julii z OIOM'u w Opolu (z pediatrii jest na zdjęciach). Szpital w Opolu jeszcze nie wysłał, a ostatni pobyt Weroniki w szpitalu w Nysie pokrył się z wyjazdem Ali i Julii do Opola i jeszcze nie odebraliśmy.

Julia - https://photos.app.goo.gl/Rxn1uAiZ2AZMWw8dA 

Weronika - https://photos.app.goo.gl/cJrEeLmQvB8tarE02


Informacje z dnia 20.04.2018

Z wielkim smutkiem i przykrością informuje, iż dziś o godz. 9:25 odeszła od nas Julia Liniewska. Wczoraj rano lekarze walczyli ponownie o jej życie gdyż w płucach Julii rozwinął się dodatkowo grzyb. Udało się ją przywrócić do stabilnego stanu, jednak dziś po tej wyczerpującej walce organizm się poddał. 

Dziękuje również wszystkim ludziom za okazaną pomoc i wsparcie, jednakże, zbiórka będzie trwała dalej, a jej celem będzie uzbieranie środków na przeszczep płuc dla Weroniki, który w przyszłości będzie nieunikniony, oraz na dalszą rehabilitację i leki.  Zostawię swój numer telefonu, dla osób, które mogłyby pomoc promować zbiórkę lub znają jakieś firmy,ludzi, organizację mogące jeszcze bardziej wesprzeć naszą walkę. 783 822 187. W wolej chwili udostępnie również zdjęcia dokumentacji medycznej obu dziewczynek. 


Witam, nazywam się Wojciech Cieślar i jestem najstarszym kuzynem dwóch dziewczynek, Weroniki (12l.) i Julii (11l.) Liniewskich. Dziewczynki od urodzenia cierpią na chorobę zwaną Mukowiscydozą. Choroba ta wyniszcza cały organizm a w szczególności płuca, leczenie jest bardzo kosztowne, wymagające wielu rehabilitacji i drogich leków, aby dziewczynki mogły w miarę normalnie funkcjonować. Niestety stan ich zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. Ostanie 3 tygodnie Julia spędziła w szpitalu w Nysie ze względu na ciężki stan płuc i niewydolność oddechową, niestety lekarze nie byli w stanie pomóc i wczoraj została przetransportowana karetką do szpitala w Opolu, gdzie lekarze odkryli, iż dodatkowo w jej organizmie uaktywniła się bakteria Pseudomonas aeruginosa (Pałeczka ropy błękitnej) co drastycznie pogorszyło jej stan. Dziś rano płuca były już tak wyczerpane,że nie były w stanie podjąć samodzielnej pracy i lekarze zmuszeni byli wprowadzić Julię w stan śpiączki i umieścić na Oddziale Intensywnej Terapii podpiętą pod respirator. O jej życiu zadecydują 3-4 doby. Jedyną nadzieją Julki jest antybiotyk o nazwie Tobi / Tobramycinum, który w Polsce po refundacji kosztuje 3000 zł, a został już wdrożony w leczenie. Antybiotyk ten trzeba brać w systemie 28 dni/28 dni przerwy. Bardzo możliwe iż Julia będzie musiała brać go do końca życia. Obecna zbiórka prowadzona jest na potrzeby pokrycia długów związanych z leczeniem oraz co najważniejsze na Antybiotyk, który ma pomoc wygrać Julci walkę o życie. 

Nigdy nie musiałem prosić o pomoc, lecz dziś muszę i chcę to zrobić dla moich kuzynek. Za każdą wpłatę będę niezmiernie wdzięczny.

Julia podczas jednej z wielu wizyt w szpitalu.

I tak samo Weronika.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Wojciech Cieślar - awatar

  Wojciech Cieślar

  29.04.18
  29.04.18

  Aktualizacja 29.04.2018 Witam wszystkich, dziękuje bardzo za wszystkie wpłaty i pomoc. Wrzucam link do dokumentacji medycznej obu dziewczynek. Brakuje nam jeszcze tylko ostatniego wypisu Wery ze szpitala w Nysie i wypisu Julii z OIOM'u w Opolu (z pediatrii jest na zdjęciach). Szpital w Opolu jeszcze nie wysłał, a ostatni pobyt Weroniki w szpitalu w Nysie pokrył się z wyjazdem Ali i Julii do Opola i jeszcze nie odebraliśmy. Julia - https://photos.app.goo.gl/Rxn1uAiZ2AZMWw8dA Weronika - https://photos.app.goo.gl/cJrEeLmQvB8tarE02

  Zdjęcie aktualności 14 580

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  17.12.18
  17.12.18

  „I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.” 1 List do Koryntian 13, 3-8

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.12.18
  16.12.18

  Dzięki Jezusowi mam, dzięki Niemu przekazuję. Trzymamy za Was kciuki!

 • MAGDALENA KARWACKA - awatar

  MAGDALENA KARWACKA

  16.12.18
  16.12.18

  Zycze powodzenia w zbiorce i zdrowia dla Weroniczki.

 • Ania Bro - awatar

  Ania Bro

  15.12.18
  15.12.18

  Trzymam kciuki.

 • Marta - awatar

  Marta

  09.05.18
  09.05.18

  Trzymam kciuki ✊

40 054 zł z 490 000 zł (Cel)
Wpłaciło 809 osób
Wpłać teraz
 
Wojciech Cieślar - awatar

Wojciech Cieślar

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 809

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
RfhA - awatar
RfhA
20
RfhA - awatar
RfhA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sebastian Sobański - awatar
Sebastian Sobański
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij