Zbiórka Dla Julki i Weroniki Liniewskich - miniaturka zdjęcia

Dla Julki i Weroniki Liniewskich

Wojciech Cieślar - awatar

Wojciech Cieślar

Organizator zbiórki

Aktualizacja 29.04.2018

Witam wszystkich, wrzucam link do dokumentacji medycznej obu dziewczynek. Brakuje nam jeszcze tylko ostatniego wypisu Wery ze szpitala w Nysie i wypisu Julii z OIOM'u w Opolu (z pediatrii jest na zdjęciach). Szpital w Opolu jeszcze nie wysłał, a ostatni pobyt Weroniki w szpitalu w Nysie pokrył się z wyjazdem Ali i Julii do Opola i jeszcze nie odebraliśmy.

Julia - https://photos.app.goo.gl/Rxn1uAiZ2AZMWw8dA 

Weronika - https://photos.app.goo.gl/cJrEeLmQvB8tarE02


Informacje z dnia 20.04.2018

Z wielkim smutkiem i przykrością informuje, iż dziś o godz. 9:25 odeszła od nas Julia Liniewska. Wczoraj rano lekarze walczyli ponownie o jej życie gdyż w płucach Julii rozwinął się dodatkowo grzyb. Udało się ją przywrócić do stabilnego stanu, jednak dziś po tej wyczerpującej walce organizm się poddał. 

Dziękuje również wszystkim ludziom za okazaną pomoc i wsparcie, jednakże, zbiórka będzie trwała dalej, a jej celem będzie uzbieranie środków na przeszczep płuc dla Weroniki, który w przyszłości będzie nieunikniony, oraz na dalszą rehabilitację i leki.  Zostawię swój numer telefonu, dla osób, które mogłyby pomoc promować zbiórkę lub znają jakieś firmy,ludzi, organizację mogące jeszcze bardziej wesprzeć naszą walkę. 783 822 187. W wolej chwili udostępnie również zdjęcia dokumentacji medycznej obu dziewczynek. 


Witam, nazywam się Wojciech Cieślar i jestem najstarszym kuzynem dwóch dziewczynek, Weroniki (12l.) i Julii (11l.) Liniewskich. Dziewczynki od urodzenia cierpią na chorobę zwaną Mukowiscydozą. Choroba ta wyniszcza cały organizm a w szczególności płuca, leczenie jest bardzo kosztowne, wymagające wielu rehabilitacji i drogich leków, aby dziewczynki mogły w miarę normalnie funkcjonować. Niestety stan ich zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. Ostanie 3 tygodnie Julia spędziła w szpitalu w Nysie ze względu na ciężki stan płuc i niewydolność oddechową, niestety lekarze nie byli w stanie pomóc i wczoraj została przetransportowana karetką do szpitala w Opolu, gdzie lekarze odkryli, iż dodatkowo w jej organizmie uaktywniła się bakteria Pseudomonas aeruginosa (Pałeczka ropy błękitnej) co drastycznie pogorszyło jej stan. Dziś rano płuca były już tak wyczerpane,że nie były w stanie podjąć samodzielnej pracy i lekarze zmuszeni byli wprowadzić Julię w stan śpiączki i umieścić na Oddziale Intensywnej Terapii podpiętą pod respirator. O jej życiu zadecydują 3-4 doby. Jedyną nadzieją Julki jest antybiotyk o nazwie Tobi / Tobramycinum, który w Polsce po refundacji kosztuje 3000 zł, a został już wdrożony w leczenie. Antybiotyk ten trzeba brać w systemie 28 dni/28 dni przerwy. Bardzo możliwe iż Julia będzie musiała brać go do końca życia. Obecna zbiórka prowadzona jest na potrzeby pokrycia długów związanych z leczeniem oraz co najważniejsze na Antybiotyk, który ma pomoc wygrać Julci walkę o życie. 

Nigdy nie musiałem prosić o pomoc, lecz dziś muszę i chcę to zrobić dla moich kuzynek. Za każdą wpłatę będę niezmiernie wdzięczny.

Julia podczas jednej z wielu wizyt w szpitalu.

I tak samo Weronika.


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Wojciech Cieślar - awatar

  Wojciech Cieślar

  29.04.18
  29.04.18

  Aktualizacja 29.04.2018 Witam wszystkich, dziękuje bardzo za wszystkie wpłaty i pomoc. Wrzucam link do dokumentacji medycznej obu dziewczynek. Brakuje nam jeszcze tylko ostatniego wypisu Wery ze szpitala w Nysie i wypisu Julii z OIOM'u w Opolu (z pediatrii jest na zdjęciach). Szpital w Opolu jeszcze nie wysłał, a ostatni pobyt Weroniki w szpitalu w Nysie pokrył się z wyjazdem Ali i Julii do Opola i jeszcze nie odebraliśmy. Julia - https://photos.app.goo.gl/Rxn1uAiZ2AZMWw8dA Weronika - https://photos.app.goo.gl/cJrEeLmQvB8tarE02

  Zdjęcie aktualności 14 580

Komentarze

 • Marta - awatar

  Marta

  09.05.18
  09.05.18

  Trzymam kciuki ✊

 • Dawid - awatar

  Dawid

  29.04.18
  29.04.18

  Trzymajcie się Ciepło

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.18
  27.04.18

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.18
  26.04.18

  Zdrowia życzę, pomodlę się też za Ciebie :)

 • Wojtek EM - awatar

  Wojtek EM

  26.04.18
  26.04.18

  Trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!!!!!!

Wojciech Cieślar - awatar

Wojciech Cieślar

Organizator zbiórki

Wpłaty - 751

Dorota Kucypera - awatar
200
Dorota Kucypera
datek - awatar
50
datek
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Chojnacka - awatar
100
Małgorzata Chojnacka
Justyna Rusinkiewicz-Zabrocka - awatar
100
Justyna Rusinkiewicz-Zabrocka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Mielcarz - awatar
100
Katarzyna Mielcarz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.