Zbiórka Mistrzostwa Europy dla Emilii - miniaturka zdjęcia

Mistrzostwa Europy dla Emilii

Justyna Dyląg - awatar

Justyna Dyląg

Organizator zbiórki


Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i mamą 14-stoletniej Emilii, która jest pasjonatką  królewskiej gry w szachy. Emilia jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum w Chrzanowie  i zawodniczką Krakowskiego Klubu Szachistów- najmocniejszego klubu w Małopolsce. Wyczynowo gra w szachy od 2012 roku. 

Przygodę z szachami Emilia  rozpoczęła w wieku sześciu lat. Debiutowała na turnieju szachowym w Niepołomicach- " Pierwszy Krok do Sukcesu". Zdobyła tam 5 miejsce w swoim roczniku i mogła sama wybrać nagrodę, którą była upragniona hulajnoga;-)!!! Od tamtej pory szachy dla szescioletniej Emilki stały sie narzędziem do realizowania swoich pragnień i marzeń. Z upływem czasu szachy okazały się dla niej  czymś znacznie wiecej- życiową pasją. Są dla Emilii sposobem na spędzanie wolnego czasu, okazją do podejmowania wyzwań,  drogą do  spełniania marzeń...

Emilia ma obecnie 14 lat i na swoim koncie setki rozegranych  i  dziesiatki wygranych turniejów. Intensywny trening i talent Emilii spowodował, że od kilku lat należy ona do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Potwierdzają to zdobywane regularnie medale na turniejach rangi Mistrzostw Polski Juniorów- Emilia jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w szachach klasycznych i brązową medalistką Mistrzostw Polski juniorów w szachach Szybkich/ Wrocław 2017/.

1 sierpnia 2018r. została sklasyfikowana na liście  rankingowej jako pierwsza zawodniczka  w kraju w kategorii D- 14. Wysokie wyniki Emilii sprawiły, że znalazła się w elitarnym gronie słuchaczy Młodzieżowej Akademii Szachowej Polskiego Związku Szachowego oraz została włączona w skład Kadry Narodowej Juniorów. Posiada pierwszą klasę sportową i tytuł kandydatki na mistrzynię krajową. 

Obok sukcesów na arenie ogólnopolskiej z powodzeniem bierze udział w turniejach rangi międzynarodowej. M. in. zajęła 14 miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów  w grupie do lat 12/Praga 2016, a także była czwarta na Mistrzostwach Unii Europejskiej / Kouty 2017 Czechy/.

Emilia jest również silnym ogniwem drużyny Krakowskiego Klubu Szachistów. Od kilku lat występuje w Drużynowych Mistrzostwach Juniorów, z dużymi sukcesami grając na szachownicy młodszej juniorki. W tegorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów- Ekstraliga, Emilia wywalczyła pierwsze miejsce uzyskujac 8,5pkt na 9 możliwych. Uzyskany w turnieju ranking pozwolił na uzyskanie normy na mistrzynię krajową. Miała również udział w drużynowych sukcesach klubu w imprezach rozgrywanych w Belgii i na Słowacji.

Wszystkie sukcesy Emilii o których w skrócie napisałam są efektem nie tylko jej talentu, ale codziennej pracy nad szachami w dążeniu do wymarzonego celu. Tegoroczny złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów dał Emilii " bilet" upoważniajacy do startu zarówno w Mistrzostwach Europy, jak i w Mistrzostwach Świata. Są to bardzo kosztowne imprezy, a przepisy Polskiego Związku Szachowego pozwalają na sfinansowanie tylko jednej z nich.

Niestety jedyną dla nas przeszkodą to środki finansowe. Koszty udziału w Mistrzostwach Europy przewyższają  możliwości finansowe zarówno moje jak i klubu. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków, aby Emilia mogła wykorzystać w pełni "bilet", na  który ciężko pracowała przez lata. By jako Mistrzyni Polski mogła reprezentować nasz kraj na dwóch prestiżowych imprezach- w Mistrzostwach Europy w Rydze/ Łotwa, które odbędą się już niebawem, bo pod koniec sierpnia i w Mistrzostwach Świata, które odbedą się końcem października w Chalkidiki/ Grecja. 

Będe wdzięczna za każdy najmniejszy gest i pomoc z Waszej strony.  Łączy koszt udziału w imprezie to nieco  ponad 7000zł, ale nawet częściowe pokrycie w/w kwoty przybliży do realizacji upragnionego przez Emilię celu. 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Justyna Dyląg - awatar

  Justyna Dyląg

  20.08.18
  20.08.18

  Kochani! ;-) Emilia jest już w Rydze. Bardzo cieszy się, że może tu być i reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Szachach w grupie dziewcząt do lat 14 Dzięki Waszemu wsparciu koszty udziału w imprezie w znacznym stopniu obniżyły się za co bardzo jesteśmy Wam wdzięczne - wiedzcie, że dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą:-) Niedawno zakończyła się pierwsza runda, w której Emilia rywalizowała z reprezentantką Niemiec- Eliną. Pojedynek zakończył się wygraną Emilii, zatem jak w przysłowiu:"Pierwsze koty za płoty". Jutro druga runda z zawodniczką Austrii. Trzymajcie kciuki! Mistrzostwa Europy Juniorów w Rydze można śledzić na stronach: wyniki: http://chess-results.com/tnr367943.aspx?lan=1&art=2&rd=2&fed=GER&turdet=YES&flag=30&css=5 transmisja: chess24.com lub https://www.chessbomb.com/arena/-/2018-european-youth-championships Pozdrawiamy!

  Zdjęcie aktualności 18 776

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.18
  17.08.18

  Powodzenia na Mistrzostwach!

  • Justyna Dyląg - awatar

   Justyna Dyląg - Organizator zbiórki

   18.08.18
   18.08.18

   Dziękuję w imieniu Emilii. Pozdrawiamy:-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.18
  16.08.18

  Trzeba wspierać młode społeczeństwo żeby dobrze młodość wspominali. Powinniśmy pomagać jak mamy taką możliwość

  • Justyna Dyląg - awatar

   Justyna Dyląg - Organizator zbiórki

   16.08.18
   16.08.18

   Dziękuję:-) To ważne, aby dzieci miały pasje życiowe, bo one rozwijają.

 • Marta - awatar

  Marta

  14.08.18
  14.08.18

  Powodzenia :)

  • Justyna Dyląg - awatar

   Justyna Dyląg - Organizator zbiórki

   14.08.18
   14.08.18

   Dziekuję w imieniu Emilki;-)))

Justyna Dyląg - awatar

Justyna Dyląg

Organizator zbiórki

Wpłaty - 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Roma - awatar
50
Roma
bum bum - awatar
215
bum bum
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra Głasek - awatar
50
Aleksandra Głasek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.