Zbiórka Nowy Start po pożarze - zdjęcie główne

Nowy Start po pożarze

47 461 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Kałdowska - awatar

Małgorzata Kałdowska

Organizator zbiórki

Witam Was Drodzy Pomagacze!

W sobotę około godziny 18:00, tj. 15.01.2022, zatrzymał się czas dla wielu rodzin mieszkających przy ul. Gagarina 82/86 w Toruniu. Na dziewiątym piętrze w mieszkaniu wybuchł pożar, z którego praktycznie nic nie zostało. Dodatkowo klatka schodowa i mieszkania sąsiadujące zostały mocno okopcone, ale też zalane. Wiemy, że zostało uszkodzonych 11 mieszkań. Na miejscu działało 9 zastępów PSP do około 22.00.

Jestem członkinią Rady Okręgu nr 13 - Bydgoskie i nie mogę przejść obojętnie, bez jakiejkolwiek pomocy tym, którzy stracili wczoraj cały dobytek życiowy. Tym bardziej że poszkodowane osoby mieszkają na terenie Rady Okręgu. Stąd  zbiórka na pokrycie podstawowych kosztów remontowych i sprzętowych dla kilku rodzin, z którymi jestem w stałym kontakcie. W pierwszej kolejności pomoc otrzymają rodziny, które najbardziej ucierpiały. Znam również sytuację ubezpieczeniową tych rodzin i kwota zostanie wydana na potrzeby, które nie są pokrywane przez ubezpieczyciela - a w niektórych przypadkach takiego ubezpieczenia brak. Z pewnością nie uda się pomóc wszystkim w stu procentach, ale mam nadzieję, że w jakiś sposób odciążymy ich w tej, jakże trudnej sytuacji. 

Zapraszam do udostępniania zbiórki. Im więcej osób udostępni, tym większa szansa na jej szybkie zakończenie. Kwota została podana orientacyjnie - oczywiście może ona zostać przekroczona, bo w gruncie rzeczy 40000 zł to koszt remontu mieszkania pani, u której był pożar. Dlatego, że chcę pomóc też innym, będę starała się przekazać wsparcie na najpotrzebniejsze rzeczy. 

Zachęcam do tego, aby wpłaty rozbijać na mniejsze kwoty, ponieważ im więcej aktywności, tym zbiórka na stronie może być bardziej widoczna dla osób, które przeglądają pomagam.pl. 

Ponadto, gdyby ktoś chciał przekazać rzeczy materialne, to odbywa się zbiórka na grupie "Misz masz co możesz to dasz" na FB, poniżej bezpośredni link:

https://www.facebook.com/groups/430350657569715/permalink/986673321937443/

Przesyłam wyrazy współczucia dla rodzin poszkodowanych. 

Małgorzata Kałdowska

Pozostawiam nr do kontaktu: 661-520-766, dostępny w godzinach od 17:00-19:00.

Gdyby ktoś z Państwa prowadził interwencje kryzysowe lub znał kogoś, to proszę o kontakt pod nr telefonu lub na Facebooku. 


Zdjęcia pochodzą od KM PSP Toruń. 


EDIT.

Zapraszam na nowopowstałą grupę z Licytacjami na rzecz tej zbiórki:

https://www.facebook.com/groups/601045810994165/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.04.2022
  01.04.2022

  OD MOMENTU ZAŁOŻENIA ZBIORKI DOSTAŁAM WIADOMOŚCI, ŻE JESTEM ZA STARA I ZAMIAST ŻEBRAĆ MAM "ZDECHNAĆ" BO NIE MA ZE MNIE ŻADNEGO POŻYTKU. PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ URAZIŁAM, JA TYLKO CHCIAŁABYM JAKOŚ PRZEŻYĆ I JESTEM ZMUSZONA WYŻEBRAĆ BY PRZEŻYĆ. https://www.dobrazbiorka.pl/d2accruxm1

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2022
  22.03.2022

  Boje, że zostane bez jedzenia bez prądu i w zimnym domu dlatego chciałabym was prosić o pomoc chociaż symbolicznie o zlitowanie się nade mną. https://www.dobrazbiorka.pl/coaxotnu60

 • Piątkowska Beata wieszaczek - awatar

  Piątkowska Beata wieszaczek

  15.03.2022
  15.03.2022

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.03.2022
  11.03.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ŻEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Magdalena Śliwińska - awatar

  Magdalena Śliwińska

  11.03.2022
  11.03.2022

  Kolczyki

47 461 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Kałdowska - awatar

Małgorzata Kałdowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 138

Lucyna Piskalska - awatar
Lucyna Piskalska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Renee Su - awatar
Renee Su
50
Wróblewska Dorota - awatar
Wróblewska Dorota
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paula Wydziałkowska - awatar
Paula Wydziałkowska
15
Krystyna Warachowska - awatar
Krystyna Warachowska
50
Grosanc Grażyna - awatar
Grosanc Grażyna
5
Małgorzata Kałdowska - awatar
Małgorzata Kałdowska
20
Monika Stróżyk - awatar
Monika Stróżyk
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij