owner

zbiórka Kamili

Organizatorzy zbiórki

Zbiórka

Moja historia....

Nazywam się Kamila Borkowska, mam 18 lat. Choruję na mukowiscydozę, cukrzycę oraz powtarzające się często odmy opłucnowe i przewlekłe zakażenie bakterią bulkholderia cepacia, która jest groźna w przebiegu muko. Przeszłam dwie operacje resekcji części płuca lewego, gdyż było za bardzo zniszczone. Zbieram pieniądze na zakup inhalatora, który jest niezbędny by normalnie funkcjonować. Niestety nie stać mnie na zakup, gdyż leczenie jest bardzo drogie, a sam koszt inhalatora również. W 2014 roku mój stan zdrowia znacznie się pogorszył i przeszłam na nauczanie indywidualne, uczę się na kierunku technik ekonomista. Dlatego bardzo by mi się przydał komputer z oprogramowaniem biurowym, który pomógł by mi w nauce i dalszej realizacji planów życiowych związanych z ekonomią. Niestety na jego zakup również mnie nie stać.

Bardzo proszę o Waszą pomoc! Dziękuje :)

Photo

Ciągłe pobyty w szpitalach i nowe diagnozy

Moje przygody w szpitalach zaczęły się gdy miałam niecałe 3 latka. Ciągle się dusiłam, nikt nie wiedział co mi jest. Podejrzewali zapalenia płuc, astmę, alergie. Niestety były to błędne diagnozy. Dopiero w wieku 5,5 lat trafiłam do szpitala, w którym mnie zdiagnozowano - mukowiscydoza...

Był to dla całej naszej rodziny koszmar. Nieuleczalna choroba, która stopniowo skraca mi życie. Co miesięczne wizyty kontrolne w poradni mukowiscydozy, ciągłe wizyty w szpitalu, a co za tym idzie: dosyć długa podróż około 100 km w jedną stronę.

Po postawionej diagnozie szpital stał się moim drugim domem. Na początku bardzo często tam trafiałam na badania oraz przeleczenia silnymi antybiotykami dożylnymi. Z czasem mój stan zdrowia trochę się poprawił i wracałam tam sporadycznie. Niestety w 2013 roku znów wykryto u mnie kolejną chorobę: cukrzyca. Przyjmuję insulinę i znów kolejne pobyty w innym szpitalu i wizyty w poradni cukrzycowej. W 2014 roku, październik kolejna diagnoza - nawracające odmy opłucnowe w lewym płucu i tym razem długi pobyt w szpitalu wojewódzkim, gdzie wykonano mi resekcję części płuca lewego, aby powstrzymać nawracające odmy.

Jednak to nie koniec przygód z odmami - w grudniu, akurat w Święta trafiłam do szpitala z odmą w prawym płucu, ale była mała i po kilku dniach sama się wchłonęła. Potem wszystko na jakiś czas powróciło do normy, jednak miałam częste bóle w klatce i było podejrzenie odmy, ale na szczęście badania jej nie potwierdziły.

2016 rok znów rozpoczął się dla mnie koszmarnie. Ciągłe bóle brzucha, wymioty, brak apetytu. Przez to strasznie spadłam na wadze, a utrzymanie wagi jest dla mnie szczególnie ważne, by mieć lepszą odporność do walki z chorobą. Trafiłam do szpitala i niestety po wykonaniu gastroskopii wyszło, że mam zółciowe zapalenie żołądka. Dostałam leki, objawy trochę ustąpiły, ale muszę przestrzegać diety, żeby utrzymać żołądek w dobrym stanie. Przez wymioty znów nawróciła się odma w prawym płucu, ale po raz kolejny sama się wchłonęła i zostałam wypisana do domu. Aktualnie czuję się raz lepiej raz gorzej, ale trzeba być w dobrej myśli i nie poddawać się :)

PhotoPhotoPhoto
owner

zbiórka Kamili

Organizatorzy zbiórki

Wpłaty - 2

  • Avatar Joanna
    100
    Joanna
  • Avatar Artur
    50
    Artur

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę