Zbiórka Rehabilitacja Karinki w Kangurku - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Karinki w Kangurku

Zbiórka Rehabilitacja Karinki w Kangurku - zdjęcie główne

Rehabilitacja Karinki w Kangurku

0 zł z 3 600 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Firląg - awatar

Małgorzata Firląg

Organizator zbiórki

Jestem mamą Karinki, dziewczynki z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jak każda mama oddałabym wszystko za zdrowie swojego dziecka, Karinka jest nastolatką tylko że nie umawia się z rówieśnikami tak jak to robią zdrowe, sprawne nastolatki. 

Karina urodziła się 15 lat temu z 10 pkt. Apgar, niestety dobę po porodzie lekarz neurolog stwierdził wzmożone napięcie mięśniowe. Jak wtedy neurolog powiedziała ''....poćwiczycie i będzie dobrze...'', ale nie było. Karina nie rozwijała się prawidłowo. Rehabilitacje przynosiły mizerne efekty, dziewczynka nie gaworzyła, nie miała normalnych odruchów. Zaczęła się walka o sprawność Karinki. Rehabilitacje w CZD w Międzylesiu, prywatnie ale i w domu. Postawiłam sobie za cel że Karina stanie na własne nogi, nie będzie dzieckiem siedzącym. Po trzech latach rehabilitacji stanęła. Wtedy wiedziałam że się nie poddam, że będę walczyć o sprawność mojego dziecka. Kiedy miałą 3 latka została postawiona diagnoza Dziecięce Porażenie Mózgowe. Od tej chwili życie stało się inne. 

Wizyty u specjalistów : lekarz rehabilitacji, neurolog, fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. Turnusy w CZD trwające po 3 tygodnie z tymi specjalistami dawały jakiś cień nadziei że Karina zacznie robić postępy w chodzeniu i mowie. 

Karinka nadal jest pod opieką neurologa, lekarza rehabilitacji, fizjoterapeuty i logopedy oraz psychologa, mimo swoich piętnastu lat jest jak małe dziecko, ma zaburzenia mowy ( mówi jak 2- 3 letnie dziecko, bawi się jak 3 letnie dziecko), opóźniony rozwój psychoruchowy ( porusza się wolniej ), upośledzenie umysłowe ( nie umie oceniać sytuacji).  Od urodzenia jest dzieckiem niepełnosprawnym wymagającym mojej pomocy w najprostszych czynnościach dnia codziennego, nie umie odróżnić dobrego od złego, nie umie ocenić zagrożenia, jest zależna ode mnie i potrzebuje mojej stałej pomocy. Mózgowe porażenie dziecięce z upośledzeniem umysłowym to nie są choroby które da się " naprawić", z tym trzeba walczyć ciągłą rehabilitacją i ćwiczeniami. 

Karinka aby nie cofać się w tym co już osiągnęła potrzebuje cały czas terapii wspomagającej. Obecnie dziewczynka jest rehabilitowana  w Centrum Terapii - Kangurek , są to koszty które przewyższają nasze możliwości finansowe. Pieniądze z tej zbiórki zapewnią Karinie 3 miesiące rehabilitacji u wspaniałych specjalistów.

Dziękujemy bardzo 

Rodzice Karinki


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 3 600 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Firląg - awatar

Małgorzata Firląg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij