Zbiórka Rehabilitacja Karinki w Kangurku - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Karinki w Kangurku Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja Karinki w Kangurku - zdjęcie główne

Rehabilitacja Karinki w Kangurku

0 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Firląg - awatar

Małgorzata Firląg

Organizator zbiórki

Jestem mamą Karinki, dziewczynki z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jak każda mama oddałabym wszystko za zdrowie swojego dziecka, Karinka jest nastolatką tylko że nie umawia się z rówieśnikami tak jak to robią zdrowe, sprawne nastolatki. 

Karina urodziła się 15 lat temu z 10 pkt. Apgar, niestety dobę po porodzie lekarz neurolog stwierdził wzmożone napięcie mięśniowe. Jak wtedy neurolog powiedziała ''....poćwiczycie i będzie dobrze...'', ale nie było. Karina nie rozwijała się prawidłowo. Rehabilitacje przynosiły mizerne efekty, dziewczynka nie gaworzyła, nie miała normalnych odruchów. Zaczęła się walka o sprawność Karinki. Rehabilitacje w CZD w Międzylesiu, prywatnie ale i w domu. Postawiłam sobie za cel że Karina stanie na własne nogi, nie będzie dzieckiem siedzącym. Po trzech latach rehabilitacji stanęła. Wtedy wiedziałam że się nie poddam, że będę walczyć o sprawność mojego dziecka. Kiedy miałą 3 latka została postawiona diagnoza Dziecięce Porażenie Mózgowe. Od tej chwili życie stało się inne. 

Wizyty u specjalistów : lekarz rehabilitacji, neurolog, fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. Turnusy w CZD trwające po 3 tygodnie z tymi specjalistami dawały jakiś cień nadziei że Karina zacznie robić postępy w chodzeniu i mowie. 

Karinka nadal jest pod opieką neurologa, lekarza rehabilitacji, fizjoterapeuty i logopedy oraz psychologa, mimo swoich piętnastu lat jest jak małe dziecko, ma zaburzenia mowy ( mówi jak 2- 3 letnie dziecko, bawi się jak 3 letnie dziecko), opóźniony rozwój psychoruchowy ( porusza się wolniej ), upośledzenie umysłowe ( nie umie oceniać sytuacji).  Od urodzenia jest dzieckiem niepełnosprawnym wymagającym mojej pomocy w najprostszych czynnościach dnia codziennego, nie umie odróżnić dobrego od złego, nie umie ocenić zagrożenia, jest zależna ode mnie i potrzebuje mojej stałej pomocy. Mózgowe porażenie dziecięce z upośledzeniem umysłowym to nie są choroby które da się " naprawić", z tym trzeba walczyć ciągłą rehabilitacją i ćwiczeniami. 

Karinka aby nie cofać się w tym co już osiągnęła potrzebuje cały czas terapii wspomagającej. Obecnie dziewczynka jest rehabilitowana  w Centrum Terapii - Kangurek , są to koszty które przewyższają nasze możliwości finansowe. Pieniądze z tej zbiórki zapewnią Karinie 3 miesiące rehabilitacji u wspaniałych specjalistów.

Dziękujemy bardzo 

Rodzice Karinki


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Firląg - awatar

Małgorzata Firląg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij